Küsisime 32 agentuurilt nende parimate ja halvimate klientide tüüpide kohta, kellega koos töötada; See on see, mida nad ütlesid

Kas teil on "klient põrgust" lood? Enamik disainereid ja arendajaid teeb seda. Kurat, ilmselt teeb seda ka enamik torumehi.


Igatahes võite klientidega töötades sageli end maanduda mõlemal pool jõge. Ja külg märgistatud "oma kliendi armastamine" on palju soovitavam.

Ehkki enamikul disaineritel ja arendajatel on vabadus valida, kellega koos töötada, pole mõnikord nii lihtne lugeda kellegi kavatsusi ega ennustada, kui lihtne nendega töötada on..

Või äkki oskate selliseid asju aimata … piisavalt lihtsalt harjutades?

Vaatame; teada saama, küsisime 32 erinevat agentuuri ja dev-design-tech segmendi vabakutselised ütlevad meile, mis teeb hea kliendi nende raamatust ja mis ajab nad hulluks, kui asjad ei lähe plaanipäraselt.

Täpsemalt öeldes oli meie küsimus,

Mis on teie * lemmik * klient tüüp? Mis saab kliendist, kellele meeldib töötada koos * kõige vähem *?

Kui teete koostööd klientidega, saate kindlasti aru ja seostate neid nõuandeid, mida need spetsialistid on allpool jaganud.
Mis teeb kliendist hea või halva / kliendi põrgust: HINNAD

Kiiruga? Siin on kiire video kokkuvõte kõige sagedamini esinevatest kliendi isikutest ��

Kuidas tuvastada kõiki klienditüüpe

Kui soovite vabakutselisena edu saavutada või töötate lihtsalt klientidega, on meil teile oluline juhend. Meie kliendijuhend aitab teil kõiki kliente kiiresti tuvastada ja aitab teil nendega tõhusalt töötada. Või üldse mitte ��

Postitanud TeemaIsle reedel, 18. mail 2018

Mis teeb kliendi heaks või halvaks: 32 agentuuri jagavad teadmisi, tuginedes nende aastatepikkusele kogemusele

dominik sauter

Dominik Sauter
COO kell SAU / CAL
Kui me alles alustasime, palkas naine, kes juhtis kodust välja päevahoidu, meid veebisaidi üles ehitama. Mitch ja mina olime ikka selles "nii põnevil, et inimesed tahavad meile maksta" etapis, et isegi meil ei tulnud pähe, et mõelda tõesti läbi, kes peaksid olema meie kliendid ja kuidas saaksime neid kõige paremini aidata.

Nüüd pole päevakodudes midagi viga. Või beebid. Mulle meeldivad beebid. Tegelikult on mul isegi üks selline. Võib-olla oleks isegi teist. Ja ma näen mitu aastat, et annan suure osa oma raskelt teenitud rahast mõnele kvaliteetsele päevahoiule.

Kuid me ei olnud see, mida ta vajas. Ehitame veebisaite hämmastavate kauplustega, kauplustega, mis kasvatavad lõpptulemust ja aitavad kaasa ettevõtte kasvule.

Ta ei kavatsenud kunagi imikuid müüa ja oma päevahoius sai müüa ainult nii palju kohti. Ta ei saanud ka veebist üldse aru. See tähendab, et pidime veetma temaga nii palju isiklikult, ümbritsetud väga lärmakatest lastest, püüdes selgitada absoluutselt kõike, mida me teeme, maksime talle praktiliselt oma projekti kallal.

See kogemus pani meid natuke strateegilisemalt mõtlema, kes peaksid olema meie ideaalsed kliendid – seda oleme aastate jooksul täpsustanud.

jordan brannon

Jordan Brannon
president & COO kell Koalitsioon
Minu 2 lemmiktüüpi kliente:

1. The Ballmers (hüüdnimega Microsofti kuulsuse järgi kõrgeima juhi kohale). Nimelt kliendid, kes on kirglikud selle üle, mida nende äri teeb, kuidas nad seda teevad ja miks see lõpptarbija jaoks oluline on. Kui nad saavad võimaluse kiita oma ettevõtet, teenust või toodet, ei saa nad tavaliselt muud üle kui tantsida. Seda tüüpi kliendid teevad meie meeskonna põnevaks koostööst nendega, nad armastavad jagada oma teadmisi oma valdkonnas ja soovivad innukalt välja mõelda, kuidas tuua veebisaidil esile nende ettevõtte parimaid omadusi või loovat, kus me koos töötame..

2. Revolutsionäärid. Muutustegijad on kliendid, kes on keskendunud häirima seda, mida nad või nende majandusharu on teinud pikka aega. Nad soovivad tehnoloogia ja loovuse tööle panna ning võimaldavad meie meeskonnal laiendada oma projekti uutesse ja põnevatesse suundadesse, mis murravad mõtteviisi: „me tahame seda teha nii, sest kõik teised teevad seda niimoodi.” Loovus on nakkus , ja kui inimesed tahavad, et te oleksite loov, annab see teie tööle energiat nii, nagu seda suudavad paljud muud asjad.

Minu kaks kõige vähem lemmikklienti:

1. Yo-yo. Yo-yo klientide all pean silmas neid, kes vaheldumisi tunnevad suurt huvi oma projekti vastu ja on seejärel äärmiselt kättesaamatud. Nad kipuvad projekti alustama, öeldes selliseid asju nagu, "see projekt on meie prioriteet nr 1", või "see sait muudab või lõpetab meie ettevõtte järgmiseks aastaks", ja siis keskel ei reageeri kõnedele, e-kirjadele ega muule suhtlusele. Nad kipuvad olema nende endi kõige hullem vaenlane, õõnestades projekti kadumise ja ulatuse ning tulemuste saavutamist nende kaduva ja uuesti ilmuva teoga.

2. Bürokraadid. Bürokraadid pole tavaliselt klient, vaid ainult kliendi kontaktpunkt. Nad töötavad mitmesuguse ettevõtte mitmesuguses osakonnas ja võivad vähem hoolida teisest mitmesugusest projektist või selle tulemustest, kui nad on endiselt tööl ja saavad endiselt palka. Erinevalt kirglikust kliendist või kliendist, kes soovib oma valdkonda raputada, on bürokraat energia- ja loovusevampiir.

diana briceno

Diana Briceno
Ettevõtte DGS Stuudio
Lemmikkliendi tüüp:

Lemmiklient, kellega kokku puututakse üsna harva, on see, kes on vastuvõtlik uutele lähenemistele või juba teab, et nad vajavad täpselt seda, mida meie pakume. Sotsiaalmeediale keskenduva stuudiona mõistab ideaalne klient, et sotsiaalmeediat ei mõõdeta samamoodi nagu traditsioonilist reklaami ja selle kasvamine võtab eriti palju aega, eriti kui seda tehakse orgaaniliselt.

Tavaliselt on need kliendid sellised, kes on enne teinud oma uurimistöö või tegid nad ise oma ettevõtte esimestel päevadel omaenda turundust, et nad mõistaksid, miks teatud asjad on olulised. Üks mu praegustest klientidest on just selline, nad saavad aru, et testimine on hädavajalik, proovile pandav ja eksitav ning võimaldab rohkem loomingulist vabadust, sest nad teavad, et see tuleb neile pikas perspektiivis ainult kasuks.

Halvim kliendi tüüp:

Halvim kliendi tüüp on selline, kes ütleb, et tahavad "mine viiruslikuks" või tehke midagi uut ja põnevat ainult selleks, et iga põnev idee pidevalt tagasi lükata ja öelda "võimaldab meil teha veel ühe postituse müügikuulutuse kohta". Enne kui te seda teate, koosneb kogu nende sööt "Ainult täna 25% soodsamalt" sellised postitused, mis näevad lihtsalt tobe välja. Need on tavaliselt vanemad inimesed, kes ei mõista sotsiaalmeediat ja arvavad, et postitus peaks alati kuulutama müüki ning mitte kunagi ei tohiks ettevõtte kultuur, brändi inimlikustamine ja nende vaatajatele väärtuslikke pliid genereerivad ressursid.

Lugu:

Kunagi oli mul meigitööstuses klient, kes ei suutnud peret ja ettevõtet lahutada. Tema tütar teeks omaniku huulepulgajoonest kõige koledamad joonised ja muidugi, nagu armastav ema teeks, oleksid need koledad joonistused fotodega võimalikult halva nurga ja valgustuse korral meie sotsiaalmeedias kohustuslikud. See polnud isegi kõige halvem osa. Kuna tegemist oli huulepulgaga, joonistas tütar huultele huulepulga, kuid polnud midagi muud, nägu polnudki, vaid lapse halvasti joonistatud huulepulgaga hõljuvad huuled. Joonis nägi välja nagu punane auk, milles oli tikk, inimesed teatasid neist sageli pornograafiaga seotud sisust, kuid kliendi sõnul olid probleemiks kõik teised, ilmselgelt mitte joonis.

Teid võivad huvitada ka need artiklid:

 • Siit saate teada, kuidas olla kõige halvem WordPressi kujundaja planeedil (kuni 8 sammu)
 • 5 parimat WordPressi kohandatud postitustüübi pistikprogrammi on võrreldud
 • Agentuuride parim WordPressi hostimine: kuidas valida üks + 5 võimalust võrreldes

mario peshev

Mario Peshev
Tegevjuht kell DevriX
Oleme kõigi oma olemasolevate kontodega päris rahul – kui meil seda poleks, oleks see suhe niikuinii lõppenud.

Mis teeb nad suurepäraseks, on usaldus ja austus meie tehnikameeskonna vastu. Suure jõuga kaasneb suur vastutus, kuid ilma usalduseta peaksime alati iga väiksematki sammu õigustama. Suhtlus on karge ja õigeaegne ning oleme nende ärikasvu osakonna austatud liige (kollektiivselt). Me töötame ühena, mõtleme ühena, tegutseme ühena – teeme koostööd ja lükkame edasi.

Need vähesed juhtumid, kus oleme pidanud suhte lõpetama, olid tõepoolest seotud usalduse ja austuse puudumisega. Mulle on üks kord karistatud telefoni pärast põhjustel, mis on vastuolus meie teekaardi ja tegevuskavaga. Hädaolukordi eskaleeriti ilma nähtava põhjuseta mitu korda. Mürgine keskkond ja iga sammu kahtluse alla seadmine põhjustasid rohkem lisatööd kui tehtud töö, mis oli vastupidine ega olnud pikas perspektiivis mõttekas..

brad williams

Brad Williams
Tegevjuht kell WebDevStudios
Meie lemmiktüüpi kliendid on need, kes tulevad meie juurde spetsiaalselt meie WordPressi ja veebisaitide loomise ekspertteadmiste saamiseks. Nad teavad, et oleme eksperdid ja usuvad tõesti oma soovitustesse projekti lähenemisviisi, arhitektuuri, kasutatavate tehnoloogiate jms osas.

Need kliendid näevad meid väärtusliku partnerina, oma meeskonna laiendusena, kes aitab alati kaasa projekti õnnestumisele ja edasistele eesmärkidele.

Kliendid, kellele meeldib kõige vähem töötada, on vastupidised klientidele, kellele meeldib meil kõige rohkem töötada, ja need on kliendid, kes ei võta meie soovitusi ja ekspertide nõuandeid arvesse.

Lõppkokkuvõttes kannatab nende projekt lõpuks. Teeme kõik endast oleneva, et kliente eelnevalt kontrollida, ja tagame, et oleme üksteise jaoks sobivad, et vältida probleemset olukorda.

tim kantrell

Tim Cantrell
Klienditoe insener Wordfence
Wordfence’is püüame kõigile oma klientidele pakkuda sama palju tähelepanu ja sama tuge. Me ei märgista kliente heaks ega halbadeks, vaid näeme iga klienti kui individuaalsete vajadustega inimest. Inimesed on erinevad ja kui on kommunikatsiooniprobleeme, püüame seda näha kui õppimisvõimalust ja väljakutset, mida meil paremaks muuta. Oma töösuunas – turvalisus – leiame, et klient on sageli juba stressis ja pettunud, kui ta pöördub meie poole abi saamiseks ja me proovime seda lubada. See ei tähenda tingimata, et nad on halvad kliendid, kuid kui mõnel kliendil on veebisait häkkinud, tunnevad nad end olevat rikutud ja haavatud. Juhtumi loomisel võivad need tunded ilmneda kliendi kinnipidamises. Proovime negatiivsusele reageerimise asemel alati keskenduda probleemi lahendamisele. See ütles, et meil on ranged reeglid väärkohtlemise vastu ja me ei salli kliente, kes solvavad või üritavad meie töötajaid alandada.

Kõigil meie meeskonna liikmetel on erinevad tugevused ja me püüame üksteist toetada, et kõik klientidega suhtlemine oleks lõpuks edukas. Kui ilmneb probleem, muudab juhtumi edasiandmine teisele tugiteenuste insenerile olukorra peaaegu alati. Teeme üksteisega tihedat koostööd ja küsime sageli nõu. Selles aitab meil hea töökoht, kus julgustatakse koostööd ja meeskonnatööd. Meie meeskond valitakse käsitsi, et see sobiks meie kultuuriga. Ma ei suuda mõelda ühelegi meeskonnaliikmele, kes pole piisavalt alandlik, et abi küsida või nõu anda, kuna olukord seda nõuab. See on kasulik meie klientidele ja hoiab ka meie meeskonna stressivaba.

Olla "hea klient" kõik, mida peate tegema, on jääda rahulikuks, selgitada oma olukorda võimalikult detailselt ja usaldada meid tegema kõik endast oleneva, et teie probleem lahendada või pakkuda teile teavet, mis aitab teil seda ise lahendada.

varras austin

Rod Austin
Turundusdirektor Leheline
Pagely ideaalne klient on see, kes mõistab nende WordPressi projekti väärtust.

Panime turvalisuse, kõrge käideldavuse ja üldiselt usaldusväärse hallatud WP-hostimise fookusesse palju andeid ja vaeva ning enamik brände, kellega koos töötame, mõistavad, kui oluline on olla partnerlus meeskonnaga, kellel on õiged prioriteedid.

Mitte iga WordPressi sait ei sobi Pagely jaoks ja need, kellel on vähem ajakulu ja turvalisuse nõudmisi, pole tõenäoliselt sobivad – kuid see muutub nende saidi kasvades sageli.

Oleme võõrustanud mitut Shark Tanki ilmunud saiti ja alati on lõbus jälgida liiklustihedust ja seda, kuidas meie platvorm nendega hõlpsalt hakkama saab.

jolissa skow

Jolissa Skow
Sisustrateeg kell Elavdada Interneti-turundust
Minu lemmikklienditüüp on reageeriv ja usaldab meid tegema tööd, mis meile palgati! Ideaalne klient on suhetesse piisavalt kaasatud, et regulaarselt suhelda ja vastab meie küsimustele õigeaegselt. Samuti annavad nad meile juurdepääsu kontodele, mida peame oma tööga võimalikult hästi tegema, ja usaldavad meid lihtsalt asjatundjatena ning teevad ära suurepärase töö.

Klient, kellele meeldib kõige vähem töötada, on see, kes on algusest peale meie suhtes skeptiline ega usalda meid piisavalt, et lasta meil oma tööd teha. See klient võtab meiega pidevalt ühendust, kasutab oma eelarves aega aega küsimuste ja kinnituste saamiseks või enamasti ei reageeri – mõlemad olukorrad võivad meie töö keerulisemaks muuta! See klient ei usalda meid ega anna täielikku juurdepääsu näiteks Google Analyticsi seadete muutmiseks ega lase meil oma veebisaidi vajalikke värskendusi meie parimate strateegiate rakendamiseks.

tom zsomborgi

Tom Zsomborgi
Finantsdirektor kell Kinsta
Kinsta’s töötame koos paljude klientidega kogu maailmast. Väikeste ettevõtete saidid, veebiagentuurid, vabakutselised ja kiiresti arenevad ettevõtted, näiteks Drift või Adespresso. Veebimajutuse nišš on väga ressursimahukas tööstusharu ja kui rääkida WordPressi saitidest, on kümneid tuhandeid teemasid, pistikprogramme ja kolmandate osapoolte integratsioone, kus paljud asjad võivad valesti minna.

Meie lemmiktüüpi kliendid on need, kes teavad ja saavad aru, et me oleme "lihtsalt veebimajutusettevõte" ja peamiselt vastutame serveripoolsete asjade eest. Need kliendid mõistavad, et me ei saa aidata neil koodi kirjutamist ega muutmist, lisafunktsioonide lisamist ega eemaldamist ega nende saitide kohandamist. Tavaliselt töötavad nad osava WordPressi arendajaga, nad hindavad meie ettepanekuid ja järeldusi ning lasevad arendajal arendustöö teha.

Mõnikord pole see nii lihtne, nagu mõned kliendid arvavad "haldas WordPress" tähendab palju enamat kui serverihaldus. Toetamistaotlusi saame nagu "Mul on vaja, et sa ehitaksid minu kaupluse sektsiooni või "kas saate installida ja kohandada minu uut teemat" kogu aeg. Peame piiri tõmbama ja klientide ootusi haldama alates esimesest päevast, vastasel juhul pole klienditugi pikaajaliselt jätkusuutlik. Seetõttu lõime üksikasjaliku tugiteenuste ulatuse teadmistebaasi ja soovitan teil tungivalt sama teha!

Mõned kliendid ei mõista seda poliitikat ega aktsepteeri neid. Nad lihtsalt avavad pidevalt uusi pileteid ja paluvad teil aidata neid nende arendusülesannete täitmisel. Nad keelduvad arendaja palkamisest ja ei ole nõus teie ettepanekutega nõustuma. Aeg-ajalt peate tegema otsuse ja paluma neil klientidel lahkuda ja leidma mõni teine ​​pakkuja. Te ei peaks seda kartma, vaid peate keskenduma teistele oma klientidele, kes mõistavad, mida teie tugimeeskond hõlmab ja mis on väljaspool ulatust (btw. Nad moodustavad 99,9% teie kliendibaasist!). Nendel juhtudel on see parim viis, kuidas saate oma ettevõtet laiendada.

david coveney

David Coveney
Direktor kell Ühendage / see
Meie lemmiktüüp klient on see, kes mõistab, mida me teeme, ja saab selgelt arvestada sellega, et ka neil on vastutus ja oskused, mida nad peavad projekti õnnestumiseks omandama. Halvim kliendi tüüp on põhimõtteliselt vastupidine – nad usuvad, et meil on võlukepp, et sorteerime nende sisu välja, anname neile lühikese aja jooksul võluväel oskused üle ja pakume neile nõu, kuidas juhtida nende veebiettevõtteid.

Tänapäeval on enamik meie kliente üsna osavad – nad tulevad meie juurde, kuna neil on juba suuri saite ja nad tahavad, et asjad oleksid kiiremad või funktsionaalsemad, või paluvad nad meil töötada välja konkreetsed vastused probleemidele, mis viivad meid kaugele väljapoole mida saab teha isegi WordPressis. Kuid meie algusaegadel saime kliente, kellel on Interneti toimimise kohta vaid ebamäärane ülevaade, ja see võib olla tõesti väsitav.

Meil oli üks, kes ei saanud aru, mida hostimine tähendab. "Kuid veebisaidid elavad lihtsalt Google’is, eks ole?" tuli vastus, kui püüdsin selgitada, et peame saidi kuskile serverisse panema. Nende arvates oli Internet Google ja see oli see. Nende vaimne mudel oli kollastest lehtedest ja nad olid sellesse väga kinni jäänud. Olles seda öelnud, tegi sait pärast lahendamist oma töö ja nad olid siis paljuski täiuslikud kliendid.

Lõppkokkuvõttes on minu lemmiklient siiski see, kes on * meie * klient ja mitte * nende * klient. Nii kaua kui suudame kasumit teenida, oleme tublid. ��

daniel corin stig

Daniel Corin Stig
Tegevjuht kell Valge Etiketi Agentuur
Konteksti määramiseks töötame digitaalagentuuride alltöövõtjana ainult pikaajalistes partnerlussuhetes, et luua oma disainifailidest kohandatud WordPressi veebisaite. Nii et klient on meie jaoks kas väljakujunenud partner või uus partner, kellega just koostööd alustasime.

Suurepärased partnerid

Kiire vastus on see, et lihtsam on teha koostööd organiseeritud, suhtlemisalustega agentuuridega, kes hindavad meie koostöö pikaajalist edu ja maksavad nende arved õigeaegselt. Kuid peale selle on meie jaoks suurepärased partnerid need, kes aitavad meil nende heaks suurepärase töö ära teha.

Näiteks saadavad nad meile spetsifikatsioone, mis vastavad nende ootustele, kuidas me neile saite ehitame. Oleksin võinud öelda "kirjutab üksikasjalikud spetsifikatsioonid", kuid see pole alati tõsi. Huvitav on see, et üks meie parimatest partneritest annab meile peale disainifailide ka väga vähe juhiseid. Kuid kuna nad on väga rahul meie vaiketõlgendustega, kuidas oma kujundust kodeeritud saidina rakendada, on nad tulemusega väga rahul. Spektri teises otsas on meil suurepärased partnerid, kes kirjutavad meile väga detailsed juhised, kuidas saite oma kujunduse põhjal ehitada (css-raamistik, animatsiooniefektid, taustprogrammi seadistamine jne) ja see töötab sama hästi.

Partnerlussuhted, mis ei toimi

On kaks tüüpilist põhjust, miks partnerlus ei toimi nii, nagu me lootsime:

1. Me ei täida nende ootusi tähtaja, hinna ega nende saitide kodeerimise osas. Hea näide on see, kui saame väga vähe juhiseid, kuid agentuuril on tegelikult väga konkreetsed eelistused selle kohta, kuidas oleksime pidanud neile vastava saidi üles ehitama..

2. Agentuuril pole piisavalt kogemusi, et nende vajadused meie teenustega rahuldada.

Need kaks on sageli seotud ja olen ajaga aru saanud, et meie enda profiil ja ettevõtmised ettevõttena on enamasti pigem selliste probleemide kui meie partnerite algpõhjus.

kataliin matei

Catalin Matei
ASi tegevjuht Suurendage meediumit
Parimat tüüpi kliendid on need, kes usaldavad teid ja mõistavad, et protsess on seotud – nad annavad teile oma eesmärgi (punkt B) ja panevad meid mõistma nende praegust olukorda (nende punkt A) ja siis – maagia – nad lasevad meil teha meie tööd ja nuputame välja ja kohandame, kuni jõuame sinna. Nende klientidega pakume üle ja tagame, et nad on koos töötamisega uskumatult rahul. Armastame inimesi, nii et meil on seda lihtne teha. See võib tunduda lihtne, kuid seda on raskem kohaldada, eriti ettevõtlussegmendi jaoks, kus tegelete infrastruktuuri, keskastme juhtkonna ja muude asjadega. Kuid see on meie ideaal.

Ja need, millega meile kõige vähem meeldib töötada (mis on omamoodi viis öelda, et meile ei meeldi nendega töötada), on vastupidised sellele, mida ma ütlesin. Me ei joondu inimestena kõigepealt – väärtuste osas, me ei vii eesmärkide poole ja nemad mikromajanduslikult juhivad – katastroofi retsept – ja ma olen nii õnnelik, et saan neid kliente vallandada, kui nad seda teed pidevalt jätkavad. Mitte minu enda huvides – kuna see tekitab minu meeskonna elus palju kaost ja õnnetust – ja ma armastan oma meeskonda.

Üks naljakas kogemus oli see, kui sain oma meeskonnalt pidevat tagasisidet, et klient on liiga reageeriv ja tegeleb mikrotehingutega kõik, mida nad umbes ühe kuu jooksul teevad – lastes neil ebaselgete pükste tõttu paar korda oma tööd teha. Igal juhul tundsin, et peame kihlumise lõpetama, ja läksin nende turundusdirektoriga kõnele, et kui ta kuulis, et tahame selle lõpetada, oli ta täiesti šokis ja kartuses – nagu temaga seda juhtuda ei saanud – ja veelgi huvitavam oli see, et ta pakkus 3x meie tasusid, kui me jääme ainult šokeerima, et ma ütlesin ei. Raha on ainult sõiduk. Inimesed on tegelik väärtus.

austin iuliano

Austin Iuliano
Ettevõttekoolitus ja peaesineja rääkimine kell d.teadus
Parimat tüüpi kliendid on need, kes loodavad realistlikult ja saavad aru, mis on nende äri edasiviimisel oluline. Näiteks olid mõned näitlejad, kellega olen töötanud, nende sotsiaalse jälgimise laiendamiseks, kuna see aitas neil rohkem kontserte broneerida. Nad olid suurepärased kliendid, kuna me teadsime neile vajalikku mõõdikut ja me ei oodanud, et edu juhtub üleöö. Suutsin neil aidata kasvada 2-3000 uue Instagrami jälgija poolt ja nad on õnnelikud.

Ka ettevõttekoolitus võib olla suurepärane, kui ka ootused on selged. Läheb varanduse 1000 juurde ja aitab turundusmeeskonnal üles ehitada üks kampaania ideest teostuseni, pakkudes juhiseid parimate tavade ja toetuse kohta. Kuid ka selged ootused, mis juhtub ja mis ei juhtu.

Ülekaalukalt on kõige hinnalisemad kliendid need, kes alustavad teie hinnakujunduse langetamist. Olen avastanud, et kes proovib minuga hinnakujunduse nimel võidelda, on see peamine probleemklient. Paratamatult proovivad nad üha enam ilma täiendava hüvitiseta võtta. Mulle meeldib, nagu iga teine ​​ettevõtja soovib omada rammusaid kliente ja loodab kaasakiskuva kliendi loomiseks lisateenuseid ja tuge. Kui inimesed seda ootavad ja nõuavad, eemaldavad nad minu võime ootustest ületada. Halvad kliendid haldavad mikrotasandil juhtimist ja otsuste vastuvõtmine toimub komisjoni kaudu.

Seetõttu löön ma täielikult välja kõik, kellel on halva kliendi märke. Mul on õnne, et mul on rohkem kui piisavalt tööd, et saaksin seda tüüpi kliente mitte võtta. Seda öeldes, isegi kui ma ei oleks, ei võtaks ma neid kliente, kes teaksid, mida ma praegu tean.

mazdak mohammadi

Mazdak Mohammadi
Asutaja Mustikakook
Meie lemmikklienditüüp on kujutlusvõime ja avatud meelega klient. Kliendid, kes tulevad meie agentuuri, kes on valmis uusi võimalusi avatult ette kujutama, on kliendid, kellele meeldib kõige rohkem koos meiega töötada ja protsessist maksimaalselt kasu saada..

Meie kõige vähem lemmikkliendid on need, kes pöörduvad meie agentuuri poole kindla vajadusega olla domineerivad ja usuvad, et nad teavad kõike, mida on vaja teada, ja keegi teine, kes on väljaspool iseennast, ei saa oma ideid täiustada. Need kliendid võitlevad edu saavutamisega asutuse abita ja ilma, ning keegi ei naudi seda protsessi. Kahjuks on tegemist kaotada-kaotada tüüpi olukorraga. Minu ettepanek on lubada asjatundjatel olla eksperdid. Esitage neile oma ettevõtte tulevikuvisioon koos põhjustega, miks see visioon toimima peaks, ja kui see peaks kursist loobuma, siis edastage agentuurile meeldetuletused selle visiooni kohta. Jätke ülejäänud (loovus ja muul viisil) nende hooleks. Teile meeldib protsess kõige rohkem ja teie ettevõte saab sellest kõige rohkem kasu, isegi kui te pole sellega nõus.

röövima ungar

Rob Ungar
Partner aadressil Copa Digital Group
Mis puutub parimatesse klientidesse, kellega töötada, siis me üldiselt näeme, et nad on tehnoloogia suhtes avatud, nad on vabad ja usaldavad meid otsuste tegemisel, mis on nende huvides, ja nad ei torka oma suundub iga päev. Muidugi ajakohastame neid regulaarselt meie käitatavate kampaaniate toimivuse osas ja jätkame projektidega, kuid see pole igapäevane asi. Palume nende tagasisidet, kui seda vajame, kuid nad ei häiri meid pidevate ettepanekute ega küsimustega. Nad mõistavad ka meie tehtud töö väärtust ja ei vaeva eelarvet. Kuni tulemusi saavutame, on kõik õnnelikud.

Halvimad kliendi tüübid on, noh, arvasite ära – üsna vastupidi! Nad kisuvad hinna üle ja proovivad teid maha rääkida ega ole isegi kindlad, kas nad tahavad mingit reklaami või turundust teha. Nad suhtuvad sellesse skeptiliselt. Nad juhivad mikrotasandil juhtimist ja tahavad kiita heaks kõik pisidetailid ning visata oma ideed ellu, isegi kui neil pole mõtet. Kliendile on keeruline öelda, et tema idee pole hea. Sageli pole nad lihtsalt toredad inimesed ja nendega on valus töötada. Oleme vallandanud kliente, kellega me ei soovinud enam koostööd teha, ega ole seda kunagi kahetsenud.

Austin Mahaffey

Austin Mahaffey
SEO spetsialist Power digitaalne turundus
Minu lemmiktüüp klient on see, kes usaldab meie agentuuri oluliste muudatuste tegemisse.

Kui ettevõte lubab meie agentuuril strateegiat dikteerida ja rakendada, annab see meile palju rohkem aega selle strateegia täpsustamiseks ja lõppkokkuvõttes suurema edu saavutamiseks kui siis, kui meid takistab usalduse puudumine.

Minu kõige vähem lemmiklient, kellega töötada, peaks olema selline, kellel pole selget visiooni, kuhu kogu nende ettevõte suundub.

Meie töö Interneti-turundajatena on tunduvalt arukam, kui meie kampaaniad vastavad järjepidevalt ettevõtte eesmärkidele. Pikaajalised eesmärgid dikteerivad minutilised üksikasjad, näiteks märksõnavaliku, nii et kui ettevõte ei tea, kuhu nad ühe aasta jooksul plusspoole jõuda tahavad, võib see kogu kampaania rööbastelt maha tõmmata..

chris pontine

Chris Pontine
Ettevõtte Veebisaidi loomine täna
Parimad kliendid: minu jaoks on kliendid, kes saavad kindlalt aru turunduse olulisusest ning mõistavad neile antud ajakava ja jaotust. Nii saavad need kliendid tähtsuse, kuid mõistame ka seda, et peame hakkama arendama plaani, et oma äriga edasi areneda.

Halvimad kliendid: minu jaoks soovivad ettevõtted kohe tulemusi saada ega mõista selle meetodi investeeringut. Nad tahavad mitte midagi maksta ja saada siis suuri tulemusi. Alumine rida: paigutame selle täielikult välja ja võime tavaliselt kiiresti öelda, mis tüüpi kliendid see on, seega saame ootused kohe paika panna.

adam-thompson-200

Adam Thompson
SEO / PPC juht aadressil Comodo SSL pood
Parim tüüpi klient on see, kes teeb teiega koostööd projekti jaoks selgete ja realistlike eesmärkide seadmiseks ning laseb teil siis nende eesmärkide saavutamiseks teha kõik, mida vajate. Parim tüüpi klient on meeskonnakaaslane – töötate meeskonnana koos, et lahendada probleeme, lahendada väljakutseid ja saavutada paremaid tulemusi.

Siin on mõned halvad tüübid kliendid, kes mul aastate jooksul olnud on:

 • "komisjoni koostatud kujundus" klient. See klient nimetab grupi inimesi projekti (tavaliselt disainiprojekti) jälgimiseks ilma selgete eesmärkideta. Kõigil on erinev arvamus, keegi ei vastuta ja miski, mida teete, ei saa kõiki rahuldada. Projekt võtab kaks korda kauem, kui peaks, ja lõpptulemus on jube. (Kui olete teinud 50 muudatust, et kõik õnnelikuks teha, on kujundus lihtsalt jama.)
 • "Ma petaksin teid, kui suudan sellest pääseda" klient. Kunagi oli mul kliendi soov, et lisaks meile palgatud graafilisele kujundusele tehtaks veel veebiarendustöid. Pärast seda, kui teavitasin teda seotud kuludest, nõudis ta, et pakume lisateenuseid tasuta. Kui ma selgitasin, et tema küsitud esemeid ei olnud lisatud tema poolt allkirjastatud ja selle eest tasutud lepingusse, ütles ta, et see pole oluline, kuna "Ma kirjutan lepingu ümber ja lisan need". Ma pole kunagi mõelnud, kas ta oli lepingute toimimise osas nii naiivne või kas ta lihtsalt ei hoolinud sellest.
 • "visionäär" klient. Ma kaotasin mitu aastat tagasi mitu korda klient, kes üritas mulle müüa oma nägemuse järgi, saada mind hindade alandamiseks, tasuta töö tegemiseks jne. Nad töötasid millegi nimel, mis purustas mulla ja kui ma aitasin neid, siis d olla suure palgapäeva eest, kui nad selle suureks löövad. Kui saate kunagi sama sammu, pidage meeles, et 90% + neist ei tee seda suureks. Kui nad teevad selle suureks, on nüri tõde: uskumatult ebatõenäoline, et nad hakkaksid teile maksma kogu töö eest, mille eest nad teile vähem maksid. Tõenäolisem stsenaarium on see, et nad saavad aru, et nad on nüüd suured kalad, ja liiguvad suure agentuuri juurde ja / või alustavad läbirääkimisi allahindluse saamiseks.

Jason Parks

Jason Parks
President Meediakapten
Meie lemmiktüüp klient, kellega töötada, on see, kes on kannatlik ja usaldab meie mänguplaani. Looduses arvavad inimesed, et digitaalse turunduse osas toimuvad tulemused üleöö. See ei vasta tõele, kuna strateegia väljatöötamine ja elluviimine võtab aega. Meie klientidel, kes usuvad sellesse protsessi, on lõbus töötada, sest me suudame tulemusi saavutada.

Vastupidi, kõige halvem klient, kellega töötada, on see, kes üritab strateegia täielikult dikteerida. Peame kasutama iga turundusjuhti või ettevõtte omanikku ressursina, et mõista meie ettevõtet, kellega töötame, ja strateegia kujundamist. Inimesed tunnevad ettevõttesiseselt ettevõtet paremini kui meie, seetõttu on ülioluline nende kõrval töötada. Nagu öeldud, on meie kompetents disain ja digitaalne turundus. Kui keegi proovib meile öelda, kuidas korraldada tasulist reklaamikampaaniat või kujundada suure konversiooniga koduleht, pole agentuur võib-olla olnud parim rent.

ryan scollon

Ryan Scollon
SEO & PPC vabakutseline kell RyanScollon.co.uk
Meie lemmiktüüpi kliendid oleksid sellised, kes ei taha takerduda, kui vajame neilt midagi, kuid on rahul ka sellega, et istume maha ja laseme meil asjadega hakkama. Paljud meie veebisaitide arendamisega seotud töökohad peatuvad seetõttu, et nõuavad kliendilt sisu. Isegi kui me seda aegsasti taotleme, on see siiski kõige olulisem punkt.

Meie jaoks on halvim kliendi tüüp need, kes võtavad teid tööle, kuna nad vajavad professionaalset nõu, kuid otsustavad seda täielikult ignoreerida. Hiljuti töötasime projekti kallal, mis võis olla tõeliselt hea välimusega veebisait Posh restorani jaoks Londonis, Suurbritannias. Kuid kuna nad otsustasid meie nõuandeid eirata, ei osutunud see nii suurepäraseks.

custis boyd

Curtis Boyd
Operatsioonide direktor Tulevikulahenduste meedia
Parim tüüpi klient, kellega töötada, on väljakujunenud ettevõtted, kes pakuvad oma klientidele 5-tärnilisi elamusi. See teeb meie töö lihtsaks, kuna meie tarkvara ja Interneti-protokollid võimaldavad meil tõesti genereerida palju kasutaja loodud sisu.

Meie jaoks on halvim kliendi tüüp ettevõtted, kes ei hooli tegelikult klienditeenindusest. Tavaliselt saame teada, millal me neile esmakordselt alla kirjutame, ja tekitame neile alati kahtluse, kuid säilitamismäär on tõesti madal, kuna me ei saa luua kasutaja sisu kliendirahulolu puudumise tõttu.

Naljakas lugu, mida võin jagada, on see, kui üks klient helistas mu isiklikule mobiilile – karjudes, et klient kirjutas just oma ettevõttele halva ülevaate. Ütlesin neile, et kavatsen neile kirjutada halva arvustuse, et nad mulle nii hilja helistasid.

Minu jaoks polnud see siis naljakas, aga nüüd võin selle üle naerda. ��

steph taylor

Steph Taylor
Direktor Metsik õitseng
Parim kliendi tüüp on see, kes usaldab meie loomingulist suunda ega ürita meid mikrotasandil juhtida. Nad osalevad protsessis ja annavad meile selget juhendamist ning tagasisidet, kuid on valmis proovima uusi asju. Nad on paindlikud ja mõistavad, et nad pole meie ainus klient.

Kõige halvem klient on see, kes on suletud ja keeldub usaldamast meie suunda ega ideid. Nad taotlevad parandusi, et vaid otsustada, kas nad eelistavad originaali. Nad arvavad, et nad teavad paremini kui meie, ja nad käituvad nii, nagu oleksid nad meie ainus klient ja et me peaksime olema tänulikud, et nad meiega koostööd teevad. Nad kiusavad hindu ja proovivad pidevalt laiendada selle ulatust.

Üks selline klient on see, kes haakus meie hindadega, taotles oma veebisaidi koopias 10 ümbersõnastamisvooru (kuigi me näeme, et koopiamuudatused hõlmavad maksimaalselt 3 vooru) ja saatis mulle sõnumit pühapäeva keskööl, et küsida lisaperioodi lisatakse nende veebisaidi koopiale!

marius vetrici

Marius Vetrici
ASi tegevjuht WPRiderid
Eelistame teha koostööd klientidega, kes:

 • tea, mida nad tahavad, nende sihtkoht on selge. Ja kui neil pole selles osas selgust, on nad nõus sellega nõu pidama. Mis viib järgmisse
 • nad on huvitatud inimestest, kellega nad töötavad, mitte ainult hinnast; nad on nõus aega veetma ja ühendust võtma; nad ei tegele lihtsalt järgmise agentuuri otsimisega.

Läheneme oma projektidele mõtleva partnerina, kes mõistab nii ärieesmärke kui ka tehnoloogiat ning suudab neid tõhusalt siduda. Seetõttu on kliendi kvalifikatsioon meie jaoks nii oluline samm, et meie pakutav väärtus ei sobi kõigile klientidele. Samal ajal ei mõista ega taju kõik kliendid meie pakutavat väärtust.

cody swann

Cody Swann
tegevdirektor, Gunneri tehnoloogia
Teie klientide usaldus on kriitiline ja loob parima kliendi tüübi. Tegelikult on usaldamine suurem kompliment kui armastatud. Usalduse korral saate vabalt teha seda, mida teete kõige paremini, ilma pideva nokitsemise, proovita ja küsitlemiseta. Kõik muu on usalduse jaoks teisejärguline, nii et see on lihtne. Seda oleks lihtne öelda "usalduse puudumine" teeb halbu kliente, kuid ma arvan, et agentuur peaks selle eest vastutama, nii et ma ütlen, et perspektiivipuudus teeb keeruliseks suhteks. See, mida ma mõtlen selle all, on Internet, on oma olemuselt usin meister.

Mõnikord juhtub asju ja hoolimata sellest, kui hoolikalt te kavandasite, testisite ja varundasite, rakendus jookseb kokku või saiti ei laadita. Tegelikult võib seisakul või krahhil olla arendajaga absoluutselt mingit pistmist. Lüliti võib olla võrguühenduseta või rakutorn võib alla minna. Seal on miljon erinevat võimalust. Ma mõtlen, et isegi maailma suurematel süsteemidel, nagu Facebook, Twitter, AWS ja Bank of America, on oma tõrge.

Tõtt-öelda võtame mis tahes seisakud ja vead südamesse ning keegi ei ole meie suhtes karmim kriitik, kui me oleme, kuid kui iga kord juhtub mõni väiksem pilk, muutub klient hullemaks kui märg kana, võib suhe muutuda lohisevaks..

alex andrade

Alex Andrade-Walz
Turunduse juht Ruumiliselt
Minu lemmikliendid on need, kes panevad mulle väljakutse natukene piire ületada. Mõne aja pärast hakkavad vabakutselised projektid omavahel sulanduma, kuid alati on mõni klient, kes on tööst tõeliselt vaimustatud ja tuleb igale koosolekule, kus on palju ideid, mida proovida. Nad soovivad luua strateegia, selle asemel, et midagi kontrollnimekirjast maha tõmmata, ning tahavad testida ja uurida, kuni koos leiame, mis nende jaoks kõige paremini sobib. Need on kliendid, kes teevad minu päeva.

Minu kõige vähem lemmiklinnad on need, kes tulevad ilma selge eesmärgita. Iga kvartali lõpus otsivad ülemäärase eelarvega osakonnad uusi projekte; aga kui nad tulevad ilma selge eesmärgiga optimeerida, on peaaegu võimatu tõestada oma väärtust ja muuta nad õnnelikuks.

harris pruun

Harris Brown
Asutaja HFB reklaam
Parim klient, kellega töötada, on tasustav tüüp. Teiega koos töötav klient aitab teil projekti küsimustele vastamiseks kohe vastata küsimustele ja muredele, mis teil on.

Halvim tüüp on see, kes ei maksa või peate iga väiksema asja eest jälitama ja seda kuude kaupa välja lohistama. Nagu praegu, on mul ka üks klient, kes ootab veel kuu aega vastavusmeeskonda.

brock murray

Brock Murray
COO ja asutaja seoplus+
Parim klienditüüp on:

 1. Suhtleb ja on reageeriv. Nad on valmis teile õpetama oma tooteid, teenuseid ja tööstust. Samuti annavad nad teile teada, kui nad on teie teenustega rahul või pole rahul, ning räägivad läbi põhjused, miks see nii on.
 2. Kas soovib proovida uusi asju, et kasutada ära uusi strateegiaid, mis võivad osutuda kasulikuks. Näitena võiks tuua uue reklaamivormingu Facebookis või uue sotsiaalse võrgustiku.
 3. On kannatlik ja tal on realistlikud ootused. Pärast kahekuulist SEO optimeerimist ei looda nad edetabeli 1. kohal. Nad on valmis töötama pikaajalise strateegia kallal ega keskendu lühiajalisele kasule.
 4. Väärtustab teie aega ja asjatundlikkust. Pole midagi halvemat kui klient, kes ei kuula teie kogemusi ega soovitusi. Võite mõlemad selle vea eest hiljem maksta.

tena pettis

Tena Pettis
Omanik aadressil TenaPettis.com
Parim »need, mis on täiesti selged, keda nad teenivad ja mida nad nende klientide heaks teevad. Kui kliendid tulevad meie juurde (taas) brändingule ja neil on mõlemal kahel hetkel kitsendamine, põhjustab see tavaliselt kaubamärgi segadust ja me läheme 100 korda liiga palju edasi-tagasi. Kui need on selged, on projekt mõlemale osapoolele nauditav ja klient saab tavaliselt kõik, mida nad tahavad, ilma hirmsat redigeerimisprotsessi valusalt läbimata..

Halvim »need, kellel on äärmine kiirustamine. Järsku usuvad nad, et nad on ainus inimene, kes eksisteerib planeedil Maa, ja me anname nüüd oma elu sellele, et olla nende helistaja / tekst / e-post / telefon / sõnumitooja / instinkt.

Chris Powell

Chris Powell
Puhastage meedium
Klientidel, kellele meeldib kõige rohkem töötada, on 2 põhijoont:

 1. neil on hea idee, mida nad tahavad,
 2. nad tahavad kulutada natuke rohkem kvaliteedile. Nendel projektidel on tavaliselt minimaalne hõõrdumine ja need liiguvad kiiresti.

Sellega arvate, et kõige hullem klient oleks selline klient, kes ei teadnud, mida nad tahavad, ega ole kindel, mis nende eelarves on. See pole aga eriti tõsi – see on võimalus neid harida, nendega konsulteerida ja neid müüa. Minu jaoks on kõige vähem nauditav klienditüüp, kui 3 elementi tulevad kokku, et tekitada täiuslik pettumustorm:

 1. nad tahavad palju funktsionaalsust,
 2. nad on lugenud mõnda veebidisaini artiklit või nende vennapoja vend on arendaja, seega arvavad nad, et see
 3. öelge mulle, mida ma peaksin laadima, mis on põhimõtteliselt maapähklid. Niisuguste projektidega juhtub nii palju jubedaid asju – ulatuse pugemine, nikli ja tuhmumine, massilised muudatused "väike näksimine"… Me kõik tunneme seda, kui räägime selliste klientidega ja kui äri on aeglane, võtame nad vahel mõtlema "seekord saab teisiti." Kuid see pole nii ja kõik lõpevad samaga: nägu pisarate, likööri ja isepäise basseini ääres.

craig andrews

Craig Andrews
Asutaja Liitlased4me
"Kui pakute meile seda tüüpi kasvu, siis see purustab ettevõtte." Need on sõnad, mille ülemaailmne turundusdirektor minuga rääkis. Ta juhib elektromagnetilise spektri ruumi juhtiva tehnoloogiaettevõtte turundust. Meile on tavaline, et klientidele antakse kolmekohalist kasu põhinäitajatest ja see hirmutas teda. See on üks väheseid kordi, kui olen kuulnud kedagi ütlevat, et nad ei soovinud, et müük kahekordistuks. Kuid neil on õigeaegne kohaletoimetamise määr ainult 50% – see on mõistlik. Uurime praegu mõnda tööd teises ettevõtte osas, mis müügi suurendamise korral katki ei lähe. Nad teevad riistvara, tarkvara ja pakuvad teenuslepinguid. Vaatame, mida saaksime teha teenuslepingute edendamiseks.

Pidasin seda lugu naljakaks, sest nad kartsid kasvu. Pole minu maailmas tavaline.

Lemmiktüüp kliendid: Kliendid, kes on hindavad ja soovivad julgetel käikudel võimalust kasutada, on minu nimekirja tipus.

Asjad, mis mulle kõige vähem meeldivad: otsustamatus, komiteed, inimesed, kelle veebisaidi tootlikkust pole kunagi mõõdetud, öeldes teile, kuidas nad veebisaiti kujundavad.

aleksander ratkovic

Aleksandar Ratkovic
Asutaja Neparno 10
Meie agentuuris leidsime, et lihtsam on töötada klientidega, kes usaldavad meid ja on kannatlikud tulemuste saavutamiseks. Kuna tegutseme SEO-valdkonnas, on tipptulemuste ootamise aeg käes. Mõnikord on selleks mõni kuu, mõnikord isegi aasta. Kui klient ei saa piisavalt kaua oodata või ei usalda meid, juhtub, et peatame kuu aega enne, kui kahekordistame tema veebisaidi külastusi või nii.

Ja mis puutub usaldusesse, siis mõnikord on kliente, kes soovivad kiita heaks iga tema kirjutatud artikli, olenemata sellest, kus see artikkel avaldatakse, kinnitamaks iga pilti, mille me sotsiaalvõrgustikesse postitame, peaaegu iga pisiasja, mida teeme. See on väga aeganõudev ja aeglustab tööd üsna palju. Nende usaldus kiirendab protsessi ja ooteaega tegelike tulemuste saavutamiseks, mida me jälitame.

daniel kuipers

Daniel Kuipers
Ettevõtte Veebiturunduse agentuur
Suhteliselt väikese veebiturunduse agentuurina teen palju koostööd suhteliselt väikeste ettevõtetega. Viimaste aastate jooksul olen hakanud eristama kahte tüüpi väikeettevõtete omanikke: ühte, kes on projekti kaasatud ja pühendunud, ja seda, mida kõik teab.

Muidugi on kaasatud klient minu lemmik. Need tüübid on üldiselt avameelsed ja neil pole probleeme minu teadmiste usaldamisega. Ehkki nad võivad soovida teada kõike, mida ma teen, ütlen neile hea meelega. Lihtsalt sellepärast, et nad üritavad sellest õppida, mitte seetõttu, et nad kontrollivad mind. Need kliendid on tavaliselt väga abivalmid.

See-eest kõik-kõik on minu kõige vähem lemmikklient. Kui näiteks seda tüüpi kliente ei leita nädala jooksul SERP-ide esimestest kohtadest, võivad nad lihtsalt tühistada muudatused, mille ma nende veebisaidil tegin, et nende toimivust Google’is parandada. Või kui ma üritan ümberarvestuskurssi tõsta, väidavad nad, et tunnevad oma klienti paremini ja ma peaksin kinni pidama nende endi ideedest. Kuigi andmed ütlevad teisiti !! Minu arvates on need päris kliendid põrgust.

david alexander

David Alexander
Kujundaja, arendaja & Digiturustaja kell Mazepress
Minu lemmik tüüpi klient, kellega töötada, on selline, mis annab mulle carte blanche, et oma projekti ja ideed oma kogemuste ja teadmistega ette kujutada. Halvimad kliendid on sellised, kes on organiseerimata ja muudavad pidevalt lühidalt ning ei usalda teid projekti juhtimisel kõige paremas suunas.

Halvim näide kliendist, kellel puuduvad organiseerimisoskused, on see, kui kokkasid on liiga palju ja mitte ükski otsustaja. Seetõttu on oluline koostada plaan ja tagada, et teie klient mõistab, et ideede testimisel, mitte esialgse tegevuskava järgimisel, võib lisakulusid olla,.

Klientide kvalifitseerimise õppimine on oskus, mis aitas mul oma ettevõtet kasvatada, parandades samas tõhusust, mitte kaotades kontrolli. Viimaseid tean liigagi hästi.

Järeldus

Aeg asjad kokku pakkida. Selle ümarlaua tegemine oli üsna seiklus ja see, et nii paljud inimesed jagavad meiega oma teadmisi!

Mida sa arvad? Kui asute samas paadis, kuulaksime ka teie mõtteid. Kui teil on klientide kogemuste põhjal huvitavaid või naljakaid lugusid, ärge kõhelge kommenteerimast! ��

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map