Kuidas osta valitud domeeni (5 sammu oma unistuste domeeninime juurde)

Kuidas osta valitud domeeni


Olete otsustanud alustada uut ettevõtmist ja olete tulnud välja ideaalse nimega. Kuid otsides soovitud domeeni, avastad, et keegi juba omab seda. Mida sa siis teed? Kas loobute ja muudate oma ärinime või teete seda nuputada, kuidas osta valitud domeeni? Kui soovite valida viimase variandi, olete jõudnud õigesse kohta.

Selles juhendis ei jagata mitte ainult seda, miks on nii tähtis saada soovitud domeen, vaid antakse ka samm-sammult juhiseid valitud domeeni ostmiseks..

Enne kui alustame; ärge lihtsalt minge ja hankige teist tippdomeeni

Kui teie soovitud domeeninimi võetakse, võite mõelda, et on veel kolmas võimalus, mida tasub kaaluda: saada sama domeen, kuid erineva tippdomeeniga, näiteks .com asemel .net või .org.

See pole aga hea mõte. Esiteks, inimesed ei mäleta kunagi, milline oli teie õige tippdomeen, nii et nad otsivad tavaliselt .com-i niikuinii – jõuavad valele veebisaidile.

Lisaks võib olemasolevate nimede registreerimine põhjustada ka juriidilisi probleeme. Algse .com omanik võib väita, et proovite sarnase domeeninime registreerimisega rikkuda nende kaubamärki.

Päeva lõpus on teil tõesti parem proovida saada algusest peale soovitud algne domeeninimi või muuta oma fookus täielikult teiseks nimeks.

Sellega rääkides räägime siis äri:

Kuidas osta valitud domeeni?

Saate osta domeeni, mis toimub järgmiselt.

1. Kontrollige, milleks domeeni praegu kasutatakse

Esimene samm peaks olema domeeni külastamine, mida soovite osta. Kas seal on päris veebisait? Kas seda on viimase paari aasta jooksul värskendatud? Kui vastused mõlemale küsimusele on "jah", domeeni omanik pole tõenäoliselt huvitatud selle müümisest. Kui on olemas tõeline veebisait, kuid seda pole mitme aasta jooksul uuendatud, siis on tõenäolisem, et saate domeeni, kuid on siiski suur võimalus, et omanik keeldub selle müümast.

Teisest küljest, kui nähtaval veebisaidil on lihtsalt kohatäide, saate domeeni omaniku poole pöörduda enesekindlalt. Kui domeeni omanik ostab ja müüb domeene regulaarselt, võib neil olla isegi leht üles, mis lingib domeeni ostmise teenusega, millega nad eelistavad töötada.

Siin on näide, kuidas pargitud domeen tavaliselt välja näeb – selliste domeenide omanikud ootavad tavaliselt lihtsalt õiget pakkumist:

pargitud

2. Uurige välja, kes omab domeeninime

Kui olete kindlaks teinud, et domeeni ei kasutata aktiivse veebisaidi jaoks, on järgmine samm välja selgitada, kellele see domeen kuulub. Lihtsaim viis selleks on a WHOIS-i teenus. Selliseid otsinguid saate teha paljudel veebisaitidel, kuid enamasti saate nende hulgast standardteabe komplekti:

 • kui domeen registreeriti,
 • kes domeeni registreeris,
 • kuidas selle isiku või ettevõttega ühendust võtta,
 • ja isegi siis, kui domeeni praegune omandiõigus aegub.

Võite näha ka muud ostuga seotud teavet, kuid selle domeeni saamiseks on omaniku e-posti aadress tõesti see, mida soovite.

Näited WHOIS-i otsingu tulemustest:
Kes otsib

Mõned domeeniomanikud on ostnud privaatsuse kaitse ja nende nimesid ei kuvata WHOIS-i otsingus. Sellistel juhtudel on domeeni keeruline osta, kui te ei leia seda domeeni oksjonisaitidelt või muudelt turgudelt Sedo, Nimehekk, või Flippa.

3. Määrake, mida olete nõus maksma

Nüüd, kui teate, et domeen on saadaval, ja enne kui võtate omanikuga ühendust, otsustage, mida olete nõus selle eest maksma. See võib olla keeruline, kuna domeenil pole kokkulepitud väärtust, kuid saate aimu selle kohta, millised on hinnad, otsides domeeniturult nagu Flippa’s.

Siin on mõned tegurid, millele tuleb valitud domeeni ostmise nuputamisel tähelepanu pöörata:

 • Märksõnad – Neis populaarsete märksõnadega domeenid on rohkem väärt, kuna neil on Google’is ja teistes otsingumootorites kõrge auaste.
 • Üldine väärtus – Domeenil, mida saab kasutada peaaegu iga ettevõtet kasutav ettevõte (näiteks socialmediamarketing.com), on üldine väärtus.
 • Brandability – Kui domeenil puudub üldine väärtus või tugev märksõna, seisneb selle põhiväärtus selle Brandability. Lühikesi, meeldejäävaid nimesid, mida on lihtne kirja panna, on lihtne brändi ümber ehitada.
 • Vanus – Vanemaid domeene peetakse üldiselt väärtuslikumaks.
 • Pikkus – Või pigem lühisus. Mida lühem domeen, seda väärtuslikum. Tavaliselt maksab oma kätega kolmetäheline .com-i maandumine teile palju.

Enne kui soovite pöörduda soovitud domeeni praeguse omaniku poole, valige enne teie jaoks mõeldud domeeni nii põhisumma, mida olete nõus pakkuma, kui ka maksimaalne summa, mida olete nõus maksma – need võivad soovi korral olla isegi sama arv – pöörduda omaniku poole.

Ma kardan, et soovitud domeeninime jaoks konkreetsete sulgude välja toomine pole eriti teostatav, nii et peate uuringud ise tegema. Nagu ma mainisin, minge kõigepealt Flippa või mõnele muule turule ja otsige domeene, mis sarnanevad teiega. Vaadake nende hinnasilte.

Otsige sarnase pikkusega, sarnase märksõna väärtuse, üldise väärtuse ja sarnase vanusega domeene, see peaks aitama teil hinda hinnata kraadini ja otsustada, kas saate seda domeeni tegelikult endale lubada.

4. Võtke omanikuga ühendust

Kui teie otsing õnnestub, on omanikuga ühenduse võtmiseks kaks võimalust: otsige otse ühendust või kasutage domeeni ostmise teenust.

Otse jõudmiseks kasutage lihtsalt WHOISe otsingus leitud teavet, et saata viisakas e-posti aadress, kus pakutakse domeeni ostmist. Saate lisada teavet selle kohta, kes te olete ja miks soovite domeeni, kuid pidage oma e-posti lühikeseks. Lisage oma esialgne pakkumine esimesse e-kirjasse, et läbirääkimiste protsessi kiirendada.

Kui kasutate domeeni ostmise teenust, võtab maakler ühendust domeeni omanikuga ja viib teie eest läbi läbirääkimiste protsessi – suurepärane tee, mida kasutada valitud domeeni ostmise õppimisel.

Vaadake seda populaarsete domeeninimeteenuste ja turgude loendit (mõnda neist ma juba eespool mainisin):

godaddy domeenid

Mõne sellise teenuse eest peate maksma lõivu, kuid see tagab ka uue domeeninime turvalise kättetoimetamise. Lisaks on need tasud tavaliselt suhteliselt väikesed.

5. Läbirääkimised ostu üle

Kui olete omanikuga kontakti loonud, on aeg oma ostutingimused läbi rääkida. See hõlmab hinda, domeeni üleviimise viise ja selle piirkonna seadusi müügi suhtes. Seal on domeenide müügilepingute näited veebis saadaval, kuid kui see osutub kallimaks, on enne hüppe tegemist alati kõige parem rääkida tegeliku advokaadiga..

Selle protsessi ajal arvestage kindlasti nii finantstehingu kui ka domeeni ülekandmise ohutusega. Vältige e-ülekandeid ja pangaülekandeid. Selle asemel kasutage saiti nagu Tingdeposiit oma raha turvaliseks ülekandmiseks. Tingdeposiidileping võimaldab teil esmalt raha deponeerida, et domeeni omanik näeksite, et olete valmis maksma, ja seejärel volitage tehing hiljem, kui olete domeeni saanud..

Kui kasutate sellist teenust nagu Escrow, peate oma domeeni eraldi üle kandma. Õnneks on domeenide ülekandmiseks standardiseeritud protsessid. Siin on näide kuidas asjad DreamHost toimivad. Sarnaseid õpetusi leiate ka teiste registripidajatega.

Teine võimalus lõpliku ostu tegemiseks on kasutada domeeni järelturuteenust, näiteks seda, mida pakub GoDaddy et tagada domeeni ostmise ajal kõigi osapoolte kaitse. Jällegi maksate selle teenuse eest lisatasu, kuid see tagab teie raha ohutu hoidmise. Mõned neist teenustest on ühendatud domeeniregistritega ja võivad samuti aidata teil domeeni ülekandmisel.

Kuidas domeeni ümber tellida?

Ülaltoodud protsess on kõige lihtsam viis valitud domeeninime ostmiseks, kuid mõnikord pole see võimalik. Kui te ikkagi ei saa soovitud domeeni, on teie teine ​​võimalus see uuesti tellida.

Järeltellimine tähendab, et ootate, kuni domeeni omandiõigus aegub, ja ostke domeen kohe, kui see kättesaadavaks saab.

Domeeni aegumiskuupäeva käsitsi jälgimine võib olla keeruline, nii et soovite kasutada järeltellimisteenust.

Mõned populaarsed valikud:

CatchTiger

Isegi kui kasutate järeltellimisteenust, pole garantii, et saate soovitud domeeni. Praegune omanik peab endiselt laskma oma omandil domeeni aeguda ja paljud hostimisteenused annavad omanikele täiendava ajapikenduse, mille jooksul nad saavad pärast ametlikku aegumiskuupäeva uuendada. Tavaliselt on see 75 lisapäeva.

Pole õnne?

Kui soovite oma uut ettevõtmist alustada pigem varem kui hiljem ja te ei saa soovitud domeeni tavalise protsessi kaudu hankida, peaksite tõsiselt kaaluma mõne muu otsimist. Kui olete ideede pärast kadunud, vaadake mõnda neist vingetest domeeninimede generaatoritest. Nende jaoks on suurepärane see, et nad pakuvad teie seemne märksõna põhjal mitmeid valikuid.

Kas teil on oma domeen? Tore! Järgmine on järgmine

Kui teie domeeninimi on registreeritud, on järgmine loomulik samm hea hostimisseadistuse saamine, nii et teie tulevane veebisait on suurepärase algusega.

 • Siin on meie WordPressi parimate võimalike hostimisvalikute põhjalik võrdlus.
 • Kui otsite odavat hosti, lugege seda.

Lõpuks, kui teie lõppeesmärk on ajaveebi loomine, lugege seda meie juhendit. See hõlmab kõiki eduka ajaveebi loomise etappe – alates 0-st kogemusest kuni 150 000+ lugejani kuus.

Loodan, et see juhend valitud domeeni ostmiseks on abiks olnud.

Kui mõni ülalkirjeldatud toimingutest pole selge, küsige julgelt kommentaaridest.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map