Kuidas leida vabakutselisi kirjutamistöid: 25 meetodit, mida saate kohe kasutada

Kuidas leida vabakutselisi kirjutamistöid: 25 meetodit, mida saate kohe kasutada

Kuidas leida vabakutselisi kirjutamistöid: 25 meetodit, mida saate kohe kasutada
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Ehkki on palju tegureid, mis eristavad kõrgelt teenivat vabakutselist kirjanikku hädas olevatest kirjanikest, on kõrgelt teenivad vabakutselised kirjanikud lõppkokkuvõttes edukamad mitte seetõttu, et nad oleksid kvalifitseeritumad või osavamad kui hädas olevad. Selle asemel on nad edukamad, sest nad teavad, kuidas saada vabakutselisi kirjatöid, mis maksavad tõesti hästi.


Ja sellel on vähe pistmist sellega, kui palju vabakutseline kirjanik nõuab; võite palju maksta ja palju teenida, võite ka vähe maksta ja näete endiselt vaeva, et tööd saada.

Leidke vabakutselisi kirjatöid

Sisukord:

�� Kui palju saate vabakutseliste kirjatöödega teenida?
�� Vabakutseliste kirjatööde tüübid, mida saate teha
�� 25 MEETODI, MIS TÖÖTAVAD ja vabastage vabakutselistest kirjatöödest
�� Kokkuvõte

Kiire otsing "juriidilised kirjanikud" platvormidel nagu Upwork avab mitme vabakutselise kirjaniku profiilid, sealhulgas järgmised:

Upwork juriidilise kirjaniku otsingutulemus vabakutseliste kirjatööde otsimisel

Nagu näete, võtab esimene kirjanik tasu kuni 200 dollarit tunnis ja on vabakutselise töö arve esitanud üle 400 000 dollari. Teisalt nõuab teine ​​kirjanik väikest 30 dollarit tunnis ja on arve vaid 2000 dollarit.

Muidugi, kuigi sellega on ilmselgelt seotud mitu tegurit, püüan tõdeda, et vabakutselise kirjanikuna hea elamise taga on midagi enamat kui lihtsalt see, kui palju te maksate. Hinnaga konkureerimine ei anna tingimata eelist kuna ringi liikumiseks on rohkem kui piisavalt raha – uuringud näitavad et sisuturundustööstus on väärt üle 300 miljardi dollari.

Teisisõnu on ringi liikumiseks palju raha; peate lihtsalt teadma, kust leida paremini tasustatavaid töökohti.

�� Kui palju saate vabakutseliste kirjatöödega teenida?

Allpool on toodud vabakutseliste kirjatööde tüüpilised määrad vastavalt Toimetaja Vabakutseliste Assotsiatsioon (EFA), vabakutseliste hindade autoriteetseim allikas:

Hinnad vabakutseliste kirjatööde eest

EFA andmetel saate loodetakse teenida 40–100 dollarit tunnis või vahemikus 20 senti kuni 2 dollarit sõna kohta vabakutseliste kirjatööde jaoks sõltuvalt kirjutamise laadist. Muidugi teenivad mõned vabakutselised kirjanikud palju rohkem ja mõned teenivad palju vähem, kuid seda määravad sageli järgmised võtmetegurid:

Teie kogemuste tase
Kogenud vabakutselised kirjanikud teenivad alati palju rohkem kui algajad või algtaseme vabakutselised kirjanikud – sageli väga märkimisväärse marginaaliga. Väljaande Make Living Living Writing’s andmetel 1400+ vabakutselise kirjaniku küsitlus, vabakutseliste kirjatööde tulud on tugevas korrelatsioonis kogemuste tasemega – kogenud vabakutseliste kirjanikega (2 aastat vanad) teenivad hõlpsalt kaks või enam protsenti sellest, mida vabakutselised kirjanikud (vähem kui üks aasta) teenivad samade töökohtade eest. See fakt kinnitati sarnaste uuringutega vabakutseliste kirjanike töötasude kohta ClearVoice’is.
Sisu tüüp on oluline
Teile makstakse rohkem keerukama sisu eest, nagu näiteks taustpildid, tekstikirjutamine, tehniline kirjutamine ja ghostwrite kirjutamine, kui palju lihtsamate sisu eest, nagu SEO artiklid või ajaveebipostitused. Mida keerulisem on teiste kirjanike jaoks seda tüüpi kirjutamine, mida rohkem teete, seda rohkem teenite tõenäoliselt.
Spetsialiseerumine ja kvalifikatsioon
Enamik vabakutselisi kirjatöid ei nõua mingit kvalifikatsiooni ega ole liiga spetsialiseerunud. Need vähesed, kes seda teevad – näiteks legaal- või tervishoiusektoris – maksavad sageli siiski märkimisväärselt rohkem. Kui teil on kvalifikatsiooni või kogemuste tase, mis võib aidata nendel spetsialiseerunud kirjatöödel, on see hea mõte ära kasutada.

Ma võin tavaliselt võtta 0,30–0,40 dollarit sõna kohta (või umbes 300–400 dollarit 1000 sõna kohta) või rohkem, sõltuvalt projekti iseloomust. Kuni veteranide vabakutselise kirjanikuni nägin vaeva, et nõuda 50 dollarit artikli kohta Carol Tice ütles üks kord mulle ühe punkti käigus tühja koha pealt, et ma olen liiga palju tasulisi, ja palus mul oma määra tõsta. Ma kahekordistasin uute klientide jaoks oma määra kohe ja nad maksid. Tegin seda jälle järgmiste jaoks ja nemad maksid ka.

See pani mind mõistma olulist fakti: olete sageli nii palju väärt, kui olete nõus maksma. Paljudel juhtudel olete tõenäoliselt madalama hinnaga ja peaksite lihtsalt oma hindu tõstma!

�� Vabakutseliste kirjatööde tüübid, mida saate teha

Jagan hetkega oma lemmiktehnikaid kirjatööde leidmiseks, kuid kõigepealt tahaksin anda teile kiire ülevaate 20-st ja rohkem vabakutselise kirjatöö tüübist, mida saate teha:

 • Vaimukirjutamine
 • Blogipostitused
 • pressiteated
 • Tehniline kirjutamine
 • Taustapildid
 • SEO sisu
 • Ajakirjade artiklid
 • Reklaamkoopia
 • Toetuste kirjutamine
 • Äriplaani kirjutamine
 • Mittetulunduslik kirjutamine
 • Essee kirjutamine
 • E-raamatud
 • Infolehed
 • Raamatute kirjutamine (sageli kirjutatud kummituse või partnerluse kaudu)
 • Juriidiline kirjutamine (lepingud, juriidilised püksikud jne)
 • Jätkub
 • Kõnekirjutamine
 • Stsenaristide kirjutamine
 • Juhtumiuuringud
 • Sotsiaalmeedia koopia
 • Tootekirjeldused
 • Juriidiline kirjutamine
 • Redigeerimine

Vabakutseliste kirjatööde liigid

✍️ Kuidas saada vabakutselisi kirjatöid: 25 töötavat meetodit

Kuigi ülaltoodud on mittetäielik loetelu vabakutselistest kirjatöödest, mida saate teha, on reaalne küsimus, kuidas te need töökohad tegelikult saate.?

Muidugi kiirustavad paljud inimesed kiiresti veebipõhiseid töölaudu ja veebipõhiseid tööplatvorme. Kuigi need on sageli hea esimene peatus algajatele, ei ole lootmine ainult veebipõhistele tööplatvormidele alati hea mõte.

Teenuse Make Living Living Writing vabakutseliste palgauuringu kohaselt, millele ma varem viitasin, ei kasuta praktiliselt ükski küsitletud kõrgelt teenivaid vabakutselisi kirjanikke töölaudu ja veebiplatvorme, näiteks Upwork ja sisuveskid. Selle asemel:

55% kasutab suusõnaliselt ja tugevat suunamisvõrku

24% saadab helikirja

11% saab sissetulevaid kliente sidusprofiilide kaudu kirjanike saitidel, LinkedInis jne.

Mis on kõige tõhusamad viisid vabakutseliste kirjatööde saamiseks? Allpool on 25 meetodit (jaotatud kolme erinevasse kategooriasse):

 • Sisu turuplatsid
 • Sissetuleva ja väljamineva turundusmeetodid
 • Vabakutselised kirjutamise töölauad ja veebipõhised kirjutamisteenused

⚡ Näpunäide: kasutage ära sisuturge

Kui teil on nõutav kogemus ja mõni sotsiaalne tõend, võivad sisuturud olla teie jaoks üks parimaid töövõimaluste kirjutamise allikaid. Põhimõtteliselt on sisuturuplatvormid platvormid, mis hõlbustavad ühenduse loomist vabakutseliste kirjanike ja sisuturundusega tegelevate kaubamärkide vahel.

Paljud sisuturud võimaldavad vabakutselistel kirjanikel hõlpsalt teenida korralikku määra ja mõned lubavad kirjanikel isegi hästi teenida. Selleks reklaamitakse neid hindu avalikult oma platvormidel ja kontrollitakse hoolikalt kliente, kes kasutavad nende platvormi, et tagada nende määrade järgimine.

Näiteks reklaamib CloudPeeps avalikult 100–250 dollarit, kui nende hinnakirjas olevate ajaveebipostituste määr ja kirjanike tunnitasu kuni 80 dollarit tunnis. Skriptitud reklaamib avalikult keskmiselt vähemalt 10 senti sõna kohta ja see on vaid kaks allpool loetletud seitsmest sisuturust..

1. CloudPeeps

CloudPeeps on veebiturg, mis on mõeldud ettevõtetele, kes soovivad sisuturunduse jõudu ära kasutada. Erinevalt enamikust teistest allpool loetletud turgudest ei ole nad keskendunud ainult sisule, kuna hõlbustavad ka muid turundusega seotud tegevusi (nt sotsiaalmeedia haldamine, veebidisain ja avalikud suhted), kuid paistavad silma oma pingutuste eest vabakutselise tagamiseks kirjanikud saavad oma töö eest õiglast palka.

Vabakutselised kirjanikud võivad teenida CloudPeepsis 100–250 dollarit postituse kohta, 30–80 dollarit tunnis ja 500–1500 dollarit kuus, kui nad platvormi kasutavad. Lisaks sellele, et need piiravad registreerimist umbes 23 riiki, CloudPeepsis konto seadistamine ja nende platvormi kasutamine on suhteliselt lihtne protsess.

pilvekõnede määrad

2. Skriptitud

Scripted on veel üks kvaliteetse sisuturu turg, mida peaksite kaaluma vabakutseliste kirjutuskontsertide saamiseks registreerumiseks. Scripted on loodud spetsiaalselt vabakutselistele kirjanikele ja copywriteerijatele ning nad otsivad vabakutselisi kirjanikke, kes saaksid luua sisuturunduse kasutamist soodustavate kaubamärkide jaoks ajaveebi-postitusi, veebisaidi koopiaid, uudiskirja meilisõnumeid ja sotsiaalmeedia postitusi.

Mulle meeldib eriti ka Scripted, kuna pole üheselt mõistetav, mida nende platvormi kasutavad vabakutselised kirjanikud teenida saavad. Nad teevad selgeks, et nende vabakutselised kirjanikud teenivad ühe sõna kohta keskmiselt kümme senti või rohkem.

Skriptitud 10 senti sõna kohta

3. Sisuliselt

Sisu on veel üks veebisisuturg, millele vabakutselised kirjanikud saavad lootustööde ja võimaluste saamiseks tugineda.

Nad ühendavad kirjanikke kaubamärkidega, kes vajavad sisu sisulist abi, ning platvormil saadaolevate töökohtade hulka kuuluvad sõltuvalt kliendi vajadustest ajaveebi postitused, teatatud artiklid, taustpildid ja palju muud..

Põhineb ametlik teave saadaval alates Contently, hinnad algavad artiklitest (300–500 sõna) alates 255 dollarist ja võivad olla kuni 2 dollarit ühe sõna kohta valgete tapeetide jaoks sõltuvalt sellest, millisesse vertikaali te kirjutate. Jällegi, nagu ma olen juba varem öelnud (umbes spetsialiseerumiseks suurendada tulupotentsiaali), maksavad sellel platvormil kõige enam sellised nišid nagu rahandus, ettevõtte tehnoloogia ja seadus.

Sisukirjutajate hinnad vabakutseliste kirjatööde jaoks

4. PubLoft

Nagu CloudPeeps, Scripted ja Contently, aitab ka PubLoft ühendada vabakutselisi kirjanikke brändide ja ettevõtetega, kes vajavad sisu osas abi.

PubLoft on läbi viinud kontrolliprotsessi, mis tagab, et ainult kvalifitseeritud kirjanikud saavad oma platvormil registreeruda, kuid nad lubavad, et kui hakkate vastu võtma, hakkate kohe tööd saama. Nagu teised varem loetletud platvormid, maksavad nad üsna hästi – omadega ametlikud andmed näidates, et nad maksavad 75–250 dollarit postituse kohta olenevalt postituse laadist ja kvaliteedist.

Publofti kirjutajate hinnad

5. ClearVoice

ClearVoice (kuulub Fiverrile) on veel üks sisuturg, mis ühendab vabakutselisi kirjanikke sisu vajavate kaubamärkidega, pakkudes teile võimalust saada kirjatööd.

Kuigi ma ei leidnud ametlikku teavet ClearVoice’i kirjutajate tariifide kohta, kolmanda osapoole teave näitab, et artiklite eest maksavad nad tavaliselt vahemikus 250–400 dollarit.

6. Vaikselt

Vaikselt ühendab vabakutselisi kirjanikke ka kvaliteetset sisu vajavate kaubamärkide ja agentuuridega ning kiitleb selliste brändidega, mis hõlmavad klientidena Adobe, Dell, Slack ja Unbounce.

Võite selle platvormiga registreeruda, et suurendada oma võimalusi tasuliste kirjatööde saamiseks.

Vaikselt

7. Kopeeri

Lõpuks peaksite kaaluma Interneti-sisuturgude loendis liitumist, et suurendada oma võimalusi vabakutseliste töökohtade saamiseks, kuna kirjanik on Copify. Sõltuvalt sellest, millises maailma osas te asute, suunatakse teid vastavale saidile ja antakse võimalus liituda nende platvormiga.

Ehkki vabakutseliste kirjanike tasumäärade kohta pole ametlikku allikat, näitavad kolmandate osapoolte uuringud, et Copify maksab palju vähem kui enamik selle loendi platvorme. Selle platvormiga saate siiski teenida kuni 50 dollarit artikli kohta.

⚡ Näpunäide: kasutage sissetulevat ja väljaminevat turundusmeetodit

Võite kasutada ka sissetulevate ja väljaminevate turundusmeetodite kombinatsiooni, näiteks järgmisi:

8. Seadke üles kirjanike veebisait

Üks kõige elementaarsemaid asju, mida saate ja mida peaksite tegema, et ennast positsioneerima hakata vabakutseliste kirjatööde saamiseks, on kirjanike veebisaidi seadistamine.

�� Siin on CodeinWP-i juhend selle kohta, kuidas ise veebisaiti luua, isegi kui olete algaja.

Kirjaniku veebisait võib olla nii otsene kui ka kaudne viis potentsiaalsete klientide saamiseks teid palgata. Kui see on õigesti tehtud, toimib veebisait teie veebipoe / -kohana, kus potentsiaalsed kliendid saavad teid hõlpsalt leida, näitab, et olete vabakutseline kirjanik, kes teab, mida ta teeb, aitab teil esile tuua teie teenuseid ja asjakohaseid sotsiaalseid tõendeid ning võimaldab teil võimaldada potentsiaalsetel klientidel teiega ühendust võtta.

Teie kirjaniku veebisait võib aidata teil vabakutseliste tööde ligimeelitamiseks olla mitmel viisil:

 • Inimesed saavad selle otsingumootorite kaudu avastada ja teiega ühendust saada.
 • Inimeste kaudu, kes selle saatekirjade kaudu avastasid ja teiega ühendust võtavad.
 • Lingides seda külaliste postitustes ja oma teavitustööga.
 • Kasutades reklaame selle liikluse suurendamiseks.

Teie veebisaidil peaks siiski olema mõned võtmelehed:

�� Umbes leht mis annab vajalikku isiklikku ja ametialast teavet teie kohta selgel ja kirjeldaval viisil; see peaks sisaldama isiklikku pilti, teie taustteavet, kogemusi ja kvalifikatsiooni ning seda, kuidas kavatsete oma kliente aidata.

�� Teenuste leht mis loetleb ja kirjeldab selgelt teie teenuseid ja kuidas nad saavad potentsiaalseid kliente aidata.

✍️ Portfelli leht milles loetletakse asjakohased näited varem tehtud tööst, et anda potentsiaalsetele klientidele ettekujutus, mida saate nende heaks ära teha.

☎️ Kontaktleht mis teeb teiega ühenduse võtmise lihtsaks.

Kui kõik ülaltoodud on paigas, soovite kindlasti ka oma veebisaidi olulistel lehtedel olulised tunnistused ja sotsiaalsed tõendid esile tuua; see hõlmab nii teie avalehel, teie umbes lehel kui ka teenuste lehel.

9. Võimalikud kliendid külma tarne jaoks

Külm pigi on minu kõigi aegade lemmikmeetod vabakutseliste kirjatööde saamiseks. Olen eriti armunud külma pussitamisse järgmistel põhjustel:

 • Igaüks saab sellega hakkama. Võite saata külmi kohti ja pakkuda oma teenuseid potentsiaalsete klientide ette, hoolimata vabakutseliste kirjutamiskogemustest või sellest, kui autoriteetne teie veebisait on.
 • Tulemused on tõesti kiired. Ehkki mõned klientide saamise meetodid (nt ajaveebide loomine) võivad võtta mitu kuud, võib külm poseerimine tulemusi anda ülikiirelt. Tegelikult sulgesin ma külma pigireklaami ajal vabakutselise kirjutamistehingu väärtusega 625 dollarit vaid kahe tunniga.
 • See on skaleeritav; viimati lõin oma viimase külma kampaania ajal minimaalse vaevaga tehinguid, mille väärtus oli viis numbrit. Kui oleksin tahtnud ja kui mul oleks võimalus seda tööd teha, saaksin kuude numbrite väärtuses tehingud sulgeda. Sama tulemuse saavutamiseks ajaveebi kaudu, reklaamidesse investeerimiseks või muul viisil on vaja palju rohkem pingutusi ja ressursse.

Kui teil on ülaltoodud eelised välja toodud, kuidas siis tõhusalt külma pigi harjutada? Paika tuleb panna mõned põhiasjad:

Seadistage oma veebisait ja veebis viibimine
Kui saadate potentsiaalsetele klientidele külmhoonet, peaksite mõistma, et olete võõras praktiliselt kõigile inimestele, kellega teil külm on. Te pole varem nendega suhelnud ja tõenäoliselt pole nad teie kohta midagi kuulnud. Nii et arvake ära, mida nad kõigepealt teie e-posti nähes teevad? Kui see pole piisavalt ebareaalne, et seda eirata, kontrollivad nad teie kohta tausta, otsides teie nime Google’ist. Kui nad leiavad veebisaidi ja väljakujunenud veebis viibimise, on teil eelis.
Veenduge, et külmad kohad on saadetud teie ametlikul e-posti aadressil
Kuigi paljud vabakutselised kirjanikud, kes otsivad töövõimalusi, saadavad tasuta e-posti aadresside (nt Gmaili ja Yahoo Maili) abil külgi, on see, mille vastu ma tungivalt toetan peamisel põhjusel: rämpspostitajad kuritarvitavad tasuta e-kirju palju ja selle tulemusel ignoreerib enamik inimesi neid või isegi neil on filtrid. Teie veebisaidiga seotud professionaalne e-posti aadress (nt teie nimi [AT] teie veebisait.com) paistab teiselt poolt silma ja tagab, et teid võetakse tõenäolisemalt tõsiselt.
Hoidke oma külm pigi lihtne ja asjalik
Pidage meeles, et olete selle inimese postkastis võõras, nii et tal pole aega sinust kirja saada. Oletame, et olete raisanud võimaluse, mis teil on, kui potentsiaalsed kliendid peavad teie külma meili lugemiseks kulutama rohkem kui minut. Seda parem, kui suudate seda hoida alla 30 sekundi.
Tee oma kodutöid
Töö tegemiseks kulub mõni minut. Teage selle inimese nime, kellega soovite kõvasti pingutada, ja selle inimese nime organisatsioonis, kellele teete koolitusi, siis veenduge, et adresseerite selle inimese nime.
Täpsustage, mida meilis saate teha
Mainige, millist teenust pakute ja kuidas see aitab e-kirja lugeval inimesel. Ärge paluge, et teie sõnumi saaja klõpsaks lingil, et teie teenuste kohta rohkem lugeda. See on viga. Enamik inimesi ei klõpsa võõra meilisõnumi lingil.
Tõstke esile sotsiaalne tõend, mis teil oma e-kirjas on
Kui olete oma kirjatööga midagi olulist teinud, tõstke see kindlasti oma e-kirjas esile. See hõlmab populaarse ajaveebi omamist, populaarsetes väljaannetes kajastamist, auhinna võitmist, raamatu avaldamist ja aitamist klientidel teie kirjutamisel teatud põhitulemusi saavutada.
Ole valmis jälgima
Enne kui reageerite mõnele külmale väljale, peate sageli paar korda jälgima. Samuti on oluline õppida hea järelmeetmete e-posti aadressi koostamist.

Allpool on ekraanipilt, mis annab teile idee, kuidas hea külm pigi välja näeb täpne külm pigi et ma suutsin kahe tunni jooksul sulgeda 625 dollari väärtuses kirjatööde tehingu (mis viis lõpuks ühe ja sama kliendi arvuni aja jooksul):

Jarrod külma pigi proov

10. Optimeerige oma LinkedIn profiili

LinkedIn on kahtlemata suurim professionaalide sotsiaalne võrgustik ja kui seda õigesti kasutada, võib see olla suurepärase platvormina teie vabakutseliste kirjutamisteenuste reklaamimiseks.

Mul on olnud palju potentsiaalseid kliente (näiteks üks allpool olevatest), kes on LinkedInis vabakutseliste kirjutamisvõimalustega minu poole pöördunud:

vabakutseliste kirjatööde LinkedInis

LinkedIni kasutamiseks vabakutseliste kirjatööde saamiseks on mitu võimalust. Allpool on mõned näpunäited, mis aitavad teil platvormi maksimeerida:

 • Kasutage selget ja professionaalset peavõtet.
 • Veenduge, et teie Linkedini profiil tõstaks selgelt esile teie kogemused ja organisatsioonid, kus olete töötanud.
 • Veenduge, et teie profiilil oleksid asjakohased terminid ja märksõnad, et teie profiil ilmuks, kui inimesed neid termineid otsivad. Näited: "b2b vabakutseline kirjanik," "Seattle’i vabakutseline kirjanik," jne.
 • Veenduge, et teie LinkedIni profiil tõstab esile teie portfelli ja tugeva sisutüki, mida olete aidanud luua.

Järgmine vabakutselise kirjaniku ekraanipilt Elna Caini LinkedIni profiil, on hea näide hästi optimeeritud LinkedIni profiilist. Lisaks selge ja professionaalse juhtpildi kasutamisele on see ka selgelt kirjeldav ja kasutab asjakohaseid märksõnu, mis võimaldavad potentsiaalsetel klientidel LinkiIn-i otsingufunktsiooni kasutamisel Kaini avastada..

elna kain

11. Puudutage Into Quora kasvavat populaarsust otsustajate seas

Kuigi paljud tunnevad Quorat kui juhtivat küsimuste ja vastuste veebisaiti, kust saate teavet peaaegu iga teema kohta, mõistavad väga vähesed, et Quora võib olla ka hea vabakutseliste kirjatööde allikas..

Koos üle 300 miljoni kasutaja kuus, 54 protsenti neist, kelle leibkonna aastane sissetulek ületab 100 000 dollarit, ja 37 protsenti, kes tõenäoliselt asuvad juhtivatel kohtadel, on Quora kirjutamisvõimalusi kirjutamiseks palju – kui teate, kuidas seda kasutada.

Allpool on vastus konkreetsele Quora lõimele, mille koostas tööd otsiv vabakutseline kirjanik:

Quora vabakutselised kirjatööd

Quora vabakutseliste kirjatööde saamiseks on mõned peamised sammud:

 • Veenduge, et teie Quora profiil oleks õigesti seadistatud. Alati kehtib sama reegel: kasutage professionaalset päisepilti ja selget profiilikirjeldust koos asjakohaste märksõnadega ja see rõhutab teie teadmisi.
 • Veenduge, et olete Quora valdkonnas aktiivne, eriti lõikudes, mis on seotud teie niši ja pakutavate teenustega; näiteks peaksite olema aktiivne seal, kus arutatakse teie tööstusega seotud sisu ja kirjutamist.
 • Peaksite regulaarselt lisama asjakohaseid ja põhjalikke artikleid oma tööstust puudutavate küsimuste juurde ning võimaluse korral rõhutama, et olete vabakutseline kirjanik (otseselt või kaudselt).

12. Kasutage SEO, et luua pikaajaline klientide voog

SEO on asi, mida usun kindlalt iga vabakutseline kirjanik ja peaks seda teadma ja ära kasutama; Lisaks tõsiasjale, et paljud potentsiaalsed kliendid eeldavad, et teil on vähemalt algteadmised SEO-st, võib see aidata teil ka teie veebisaidil järjestada asjakohaseid märksõnu, mida potentsiaalsed kliendid otsivad.

SEO aitab teil saada vabakutselisi kirjutamisvõimalusi otse ja kaudselt. Kirjutamistööde saamiseks võite kasutada SEO otsest ja kaudset lähenemist:

Kaudse lähenemisviisi kasutamine:

Kunagi avaldasin ülim juhend külaliste ajaveebide pidamiseks, ehitas sellele mõned kvaliteetsed lingid ja jälgis, kuidas see aeglaselt otsingumootorites üles tõusis, kuni see oli mitme külalise ajaveebiga seotud termini esimesel lehel. Sel perioodil sain pidevalt palju päringuid inimestelt, kes soovisid, et teeksin neile nii külaliste ajaveebide pidamist kui ka muid vabakutselisi kirjatöid..

See on vaid üks sisu, mis on minu jaoks toonud kaasa palju vabakutselisi kirjatöid; Mul on ka teisi.

Need sisutükid sõltuvad klientide saamisel kaudsest SEO lähenemisviisist; kus loote kindla sisu, mis reklaamib teie vabakutselisi kirjutamisteenuseid, ja proovige seejärel saada see sisu otsingumootorites hästi järjestatud kohale.

Kui teil on ajaveeb või vabakutseliste kirjanike veebisait, siis võiks olla hea mõte avaldada mõned neist põhjalikest juhenditest ja ressurssidest, optimeerida need suunama kliendid teie teenuste lehele ja reklaamida neid linkide loomise jõupingutustega, näiteks külalisblogimise ja teavitustegevuse kaudu. Aja jooksul hakkavad need artiklid vastavate märksõnade paremusjärjestust määrama ja tulemuseks on, et potentsiaalsed kliendid, kes on teie teenuste vastu huvitatud, jõuavad teie poole.

13. Alustage külalistega blogimist nutikalt

Külaliste ajaveebid on üks minu lemmikmeetodeid vabakutseliste kirjatööde saamiseks ja see on aastate jooksul vastutanud minu jaoks kuus vabakutseliste kirjatulude arve.

Vabakutseliste kirjatööde saamiseks saate külalisblogimist kasutada kahel viisil:

Otse:

Selle lähenemisviisi eesmärk on saada potentsiaalsed kliendid teie külalise postituse tulemusel teiega otse ühendust. Sageli tehakse seda kirjutades kindla ja asjakohase külalise postituse väga autoriteetsele väljaandele ning lisades oma postitusesse lingi teie teenustele.

Siin on biograafia näide külalispostitus Probloggeris:

külaliste blogimisteenused bio

Nagu näete, näitab biograafia selgelt, et külalise postituse autor on professionaalne külalisblogija ja lingid lehele, kuhu saab autori palgata.

Külaliste ajaveebide otsese lähenemise kasutamisel peaksite keskenduma järgmistele asjadele:

 • Valige väga autoriteetne ajaveeb, millel on palju liiklust; kuna loodate, et pärast teie külalise postituse lugemist jõuavad teiega teie poole, on oluline, et inimesed seda loeksid. Te ei soovi külastada ajaveebi publikatsioonil, millel pole ühtegi lugejat.
 • Veenduge, et väljaanne, mille jaoks kirjutate, oleks teie sihtrühmale ja et teie külalispostitus on väga asjakohane nii teie sihtrühmale kui ka teie pakutavatele teenustele.
 • Veenduge, et teie külalise postitus näitab selgelt, et olete vabakutseline kirjanik mida saab palgata (nagu ülaltoodud näites näidatakse koos Probloggeri külalisblogijaga).

Kaudselt:

Teine viis vabakutseliste kirjatööde saamiseks külalisteblogimise kaudu on kaudse lähenemise kaudu. Selle lähenemisviisi keskmes on külaliste ajaveebide kasutamine vahendina asjakohaste linkide loomiseks kirjaniku veebisaidile või muudele veebisaidi lehtedele.

Sellise lähenemisviisi kasutamisel võivad külaliste postitustes olevad lingid olla kontekstilised (asjakohased ja sisulised) või teie elulookirjelduses. Selle saavutamiseks on mitu võimalust:

 • Veenduge, et teie külalispostitused on asjakohased teie veebisaidi / teenuste / lehe jaoks, millele soovite linkida, või et teie külalise postituses on mõni asjakohane jaotis, ja siis linkige sellel lehel sellel asjakohasel jaotisel.
 • Võite linkida otse oma kodulehele, eriti kui proovite järjestada peamisi termineid, mida potentsiaalsed kliendid otsivad, nt. "b2b sisukirjutaja," "Seattle’i vabakutseline kirjanik," jne.
 • Võite linkida ka oma veebisaidi põhisisu juurde, mille eesmärk on kvalifitseerida potentsiaalseid kliente ja suunata neid teiega ühendust võtma. See võib olla ülim juhend, juhtumianalüüs või mõni muu asjakohane sisu, mille eesmärk on suunata inimesi teie vabakutseliste kirjutamisteenuste juurde.

Mõlemat ülaltoodud lähenemisviisi saab vabakutseliste kirjatööde saamiseks väga edukalt kasutada ning mõlema ülesandeks on olnud aastate jooksul minu jaoks kuus vabakutseliste kirjatulude arvu genereerimine.

14. Pitch uusi teenuseid olemasolevatele klientidele

Sageli keskendume vabakutseliste kirjatööde proovimisel uute klientide saamisele. Me mõtleme harva oma olemasolevatele klientidele kui uute töökohtade allikale ja kaotame sellega palju sissetulekuid.

Minu aastate jooksul on palju lihtsamini tasuda vabakutselisi kirjutuskontserte, keskendudes uute asemel olemasolevatele klientidele. Need kliendid tunnevad teid ja tunnevad, mida saate teha, nii et te ei pea palju tegema, et neid veenda teile tööd andma.

Varem olin selles artiklis loetlenud üle 20 erineva teenuse, mida saate potentsiaalsetele klientidele pakkuda; kui pakute kliendile vaid ühte või kahte neist teenustest, on teil võimalus teenida palju rohkem – pakkudes samale kliendile lisateenuseid. See on aastate jooksul hõlpsalt lisanud minu arvele kuus numbrit.

Mõistsin algselt olemasolevatele klientidele lisateenuse pakkumise võimet, kui CPA hariduse nišis olev klient, kellega olin töötanud külaliste postitustes, küsis minult, kas ma saan kirjutada nende veebisaidile sihtlehe sisu.

olemasolevate teenuste valimi koondamine

Võtsin pakkumise vastu ja teenisin lõpuks viis numbrit, luues just selle kliendi jaoks mõne lühikese kuu jooksul sihtlehe sisu; teenin oluliselt rohkem, kui teenisin sellega, mis mulle alguses palgati. Mõtlesin pidevalt sellele, kuidas oleksin võinud selle võimaluse kaotada, kuna mõtlesin, et pidin ainult tegema tööd selle nimel, mis mulle alguses palgati.

Sellest ajast peale olen lootnud olemasolevate klientide lisamisele uute teenustega, et saada rohkem töökohti ja suurendada oma sissetulekuid.

Näiteks on üks minu suuremaid kliente juhtiv võrdlussait veebimajutuse nišis; kuigi klient palkas mind alguses vaimukirjutajate külaliste postituste tegemiseks, märkasin, et nad avaldavad oma blogis pidevalt uut sisu, mida ma ei aidanud luua. Panin neile lihtsalt oma ajaveebi sisuteenused, mul tehti ülesandeks kirjutada umbes 27 arvustust viie näitaja kohta ja pärast seda on neile tehtud muid kirjutamisega seotud projekte (sealhulgas juhendaja stiilis ajaveebi postitus nelja keskpaiga kohta). Seda vaatamata asjaolule, et see polnud see, milleks mind alguses palgati.

15. Kasutage veebisaitide flippe nagu Flippa

Olete ilmselt kuulnud Flippa enne.

flippa

Kui ei, siis on see juhtiv veebiturg veebisaitide ostmiseks ja müümiseks. Kuigi mõnikord näete, et saite müüakse madala ja keskmise arvega, müüakse suurt osa Flippa veebisaite sadade tuhandete dollarite ja isegi miljonite eest.

Mis pistmist on Flippa veebisaitide ostmisel ja müümisel vabakutseliste kirjatööde saamisega? Palju. Enamik inimesi, kes ostavad ja müüvad veebisaite nendel platvormidel, teevad seda sageli ärimudelina; nad ostavad autoriteetse veebisaidi, värskendavad seda palju kvaliteetset sisu, loovad sellele rohkem linke ja müüvad seda korduvalt selle eest, mille eest nad ostsid.

Või mõnel juhul loovad nad veebisaidid nullist, ajakohastavad seda asjakohase sisuga ja loovad sellele lingid ning müüvad siis viis või kuus numbrit.

Mõlemal juhul võite osaleda positsioneerides end vabakutseliseks kirjanikuks, kes aitab neil nendel veebisaitidel avaldatud sisu.

Siin on näide:

Flippa potentsiaalse kliendi näide

Vaadake ülaltoodud Flippa reklaami ja mõned faktid torkavad silma kohe:

 • Kuu kasum 17,6 000 dollarit
 • 16 000 e-posti tellijat
 • 283,4k kuus kordumatu külastusi
 • Veelgi tähtsam: sisusait

Ülaltoodud Flippa nimekiri on ostjale suunatud saidi reklaam; kui vaadata saidi olemust ja ärimudelit, on selle saidi jaoks selgelt vaja kirjutajat. Flippas ja seotud veebisaitidel on palju rohkem selliseid reklaame ja need pakuvad teile võimaluse.

Lihtsalt külastage oma niši jaoks sobivat kategooriat Flippa, leidke saidid, mis võivad vajada teie loodud sisu, ja suunake oma teenused nende kategooriate veebisaitide MITTE ostjatele ja müüjatele.

Tip Pro-näpunäide: vabakutselised töötahvlid ja veebikirjutamise töönimekirjad

Lõpuks võite saada ka vabakutselisi kirjatöid, kasutades ära vabakutselisi töötabeleid ja tasuliste kirjatööde loendeid.

16. Vabakutseliste kirjutamise kontsertide töökohtade juhatus

Vabakutseliste kirjatööstuste tööhõiveamet on üks populaarsemaid tööpakkumisi vabakutselistele kirjanikele, kes otsivad ajaveebide pidamist ja üldisi vabakutseliste kirjutajate töökohti. Töötabelit värskendatakse mitu korda nädalas ja mõnikord mitu korda päevas. Leiate copywriting, blogging, redigeerimise ja muud sisu kirjutamise töökohad praktiliselt igast nišist.

vabakutselised kirjutised

Sellel töölaual esitletavate töökohtade hoolikas analüüs näitab, et enamus postitatud töödest maksab vähemalt 50 dollarit artikli eest.

17. Kõik vabakutseliste kirjatööde juhatus

Kõigi vabakutseliste kirjatööde juhatus on täiustatud klassifitseerimissüsteemi tõttu üks mu kõigi aegade lemmiktootustabeleid.

Sellele töölauale postitatud töökohad jaotatakse nelja põhikategooriasse:

 • Pro määr (tööde kirjutamiseks, mille tasu on üle 100 USD artikli kohta)
 • Semi-Pro määr (tööde kirjutamiseks, mis maksavad 50–100 dollarit artikli kohta)
 • Madal palk (tööde kirjutamiseks, mis maksavad 25–50 dollarit artikli kohta)
 • Väga madal palk (tööde kirjutamise eest, mis maksavad artiklist 1–25 dollarit)

Kõik vabakutseline kirjutamise töölaud

See klassifitseerimissüsteem, mida võib mõjutada asjaolu, et töötahvli lõi vabakutseline kirjanik, kes mõistab kirjanike väärtust ja soovib, et nad saaksid hästi palka, teeb väga vabaks vabakutseliste kirjutamiskontsernide filtreerimise, mida te ei soovi mis teeb teile hõlpsaks töötamise ainult soovitud võimaluste nimel.

18. BloggingPro Jobs Board

Nagu nimest järeldada võib, sisaldab BloggingPro Job Board spetsiaalselt blogimisega seotud töökohti vabakutseliste kirjanike jaoks. See hõlmab nii kirjutamist kui ka redigeerimist. Ehkki pakutakse ka muid kirjutamisega seotud töökohti, kipub siin rõhk olema pigem blogimistöödel.

19. Probloggeri töökohtade nõukogu

Nagu teisedki reklaamtahvlid, pakub Probloggeri töönõukogu nii kirjutamis- kui ka ajaveebitöid. See on üsna arenenud ja võimaldab teil filtreerida töökohti asukoha järgi, olenemata sellest, kas need on olemuselt lepingulised või vabakutselised või kas osalise või täistööajaga.

Samuti saate tellida RSS-i kaudu või seadistada konkreetseid tööalaseid teateid, et teid teavitataks, kui uued töökohad on saadaval.

20. Contena

Seal on ka Contena töötahvel, kus on üldiselt rohkem töökohti kui teistes selle loendi töötahvlitel. Esitatud kirjatöö on üldiselt hästi tasustatav ja erinevates nišides.

Ainus piirang Contena puhul on aga see, et erinevalt teistest töötaotlustest, peate enne nende tööpakkumiste teabe vaatamist registreeruma..

21. FreelanceWriting.com-i töökohtade juhatus

FreelanceWriting.com töölaud on vanim ja kõige põhjalikum kõigist siinsetest töötahvlitest. See on ka pakutavate funktsioonide tõttu üsna arenenud, võimaldades teil olemasolevaid kirjutamistöid filtreerida ja sorteerida.

See sisaldab vabakutselisi töökohti igat tüüpi kirjutamisvõimaluste jaoks, millest võite mõelda. Neid töökohti on kogutud mitmest allikast, mille hulka kuuluvad tõepoolest Ed2010 ja Craigslistissa. Saadavaid töökohti saate filtreerida allika, kuupäeva, märksõna, asukoha ja vajalike oskuste järgi.

vabakutseline

22. Vabakutselised kirjutamiskontserdid

Terve vabakutseliste kirjutamise kontsertide sait on pühendatud vabakutseliste kirjatööde ja võimaluste postitamiseks veebist. Kirjatööde loendeid postitatakse praktiliselt iga päev.

23. Tasuliste kirjanike toimetusloendid

Chargeritel kirjanikel on mitmeid veebisaitide ja väljaannete loendeid, mis maksavad kirjanikele. Mõned populaarsemad on järgmised:

24. Toimetusloendid saidil Ela kirjutamine

Make Living Living Writing on avaldanud ka üsna hulga ajakirjanike ja publikatsioonide loendeid, mis kirjutajatele palka maksavad. Mõned populaarsemad loendid hõlmavad järgmist:

25. Toimetusloendid saidil ElnaCain.com

Parim vabakutseline kirjanik Elna Cain on avaldanud üsna palju veebisaitide ja väljaannete loendeid, mis hõlmavad vabakutseliste kirjanike kirjatöid:

Free Vabakutseliste kirjatööde saamine ei tohiks olla keeruline

Muidugi, see on siis, kui teate, mida teete.

Ülaltoodud on 25 erineva meetodi, ressursi ja saidi kombinatsioon, mida saate vabakutseliste kirjatööde ja võimaluste saamiseks ära kasutada. Need meetodid ja ressursid on tõestatud töötavana, kui te midagi ette võtate.

Milliseid muid meetodeid saab kasutada vabakutseliste kirjatööde saamiseks? Jagage palun allpool toodud kommentaarides.

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector