Kui palju WordPressi teema peaks maksma? Sajad analüüsitud teemad, siin on see, mida andmed ütlevad

Hinnakujundus on mis tahes toote üks olulisemaid omadusi. Selleks peaks WordPressi teema maksumus olema oluline müügitegur. Kuid vaadates WordPressi turu hetkeseisu, on hinnakujundusmudelite jaoks hämmastav hulk erinevaid lähenemisviise.


Selles postituses vaadeldakse toimuvat empiiriliselt, uuritakse, kui palju erinevad teemad maksavad (koos sadade teemade analüüsiga), ja kaalutakse, milline on parim teekondajate edasine tee sellel äärmiselt konkurentsitihedal turul.

WordPressi teema maksumus

WordPressi teema hinnakujundus

Mis seisab täna WordPressi teemahindadega? Pikk lugu lühike, Koostasin nimekirja võimalikult paljudest WordPressi teemadest, panin need suuresse arvutustabelisse ja tegin summad.

Lühidalt on seal tohutu mitmekesisus hinnad ulatuvad 10 dollarist 200 dollarini. Ja tervikuna on teemade hinnakujundus märkimisväärselt järjekindel:

 • tähendama (keskmine) teemahind on 57,54 dollarit
 • Mõlemad mediaan (kõigi hindade keskmine väärtus) ja režiim (kõige sagedasem väärtus) teemahinnad tulid välja kui 59 dollarit.

Nagu selgub, enamiku praegu müüdavate WordPressi teemade hind on täpselt 59 dollarit või umbes, mõne kõrvalsuunaga mõlemas suunas.

Ka see on üsna järjekindel ajalooline suundumus: hinnad on tõusnud, kuid sisuliselt ainult veidi üle inflatsioonitaseme (teema keskmine hind) aastal 2013 oli 46 dollarit). Tundub, et turg on jõudnud üksmeelele selles, milline peaks olema WordPressi teema keskmine maksumus.

Aga miks see on keskmine? Vaatame:

WordPressi teemade müügi ökonoomika

Millised on tegurid, mis võivad teemade hinnakujundust abstraktses mõttes mõjutada? Pakkumise poolel räägime peamiselt kahest tegurist:

 • Sissesõidu tõkked: kui lihtne on uute teemade jaoks seda turule tuua?
 • Mastaabisääst: rohkem loomine ja müümine alandab kulusid, suurendab kasumit.

Nõudluse pool on pisut keerulisem: Kes soovib teemasid?, Mis see on nende kohta nad tahavad?, Kui palju väärtust kas nad omistavad neile??

Teemade turu teeb huvitavaks see, et nagu iga digitaalse kauba turg, on ka levitamiskulud püsivad ja seega moodustavad valdava enamuse kaasnevatest kuludest tööjõukulud. WordPressi teemad tehakse arvutis, mitte tehases, ja nii "väärtus" võib tunduda, et see põhineb ainult turujõududel.

Seetõttu võime põhjendatult eeldada, et hind kõikub vabalt, peegeldades konkureerivate toodete ja arenduskuludega seotud turutingimusi. Lisaks võite oodata tohutut suhtelist eelist (ja seega ka turgu valitsevat seisundit) ettevõtetelt, kes suudavad hoida tööjõukulud madalal kas seetõttu, et nad asuvad riikides või teevad sisseoste riikidesse, kus madalad palgad on võrreldes kõige arenenuma majandusega riikidega.

Tänapäeva turuolukorda vaadates on siiski selge, et toimub midagi keerukamat. Mõelgem andmetele ja pakkige need natuke lahti:

WordPressi teema keskmine hind turgudel

ThemeForest on üks väheseid turuplatse, mis muudab müügiandmed avalikuks, pakkudes haruldast võimalust joonistada teemahind müügi alusel.

Kas WordPressi teema maksumus mõjutab oluliselt müüki? Noh, jah ja ei:

(Diagrammid autorilt Visualizer Lite.)

Ühest küljest jah: kõik enimmüüdud teemad on rühmitatud selle kuldse 59-dollarise hinnapunkti ümber. Ilmselt arvavad paljud inimesed, et 59 dollarit on WordPressi teema vastuvõetav hind.

Aga kuidas on kõrvalistega?

Näib loomulik oletada, et kallimad teemad müüksid vähem eksemplare, samas kui odavamad teemad võtaksid rohkem müüki (moodustades seeläbi erinevuse), kuid see ei pruugi nii olla: salvestage ühe populaarse välismüügi korral, madalama hinnaga teemadel ei paista olevat mingit olulist eelist.

See viitab sellele, et madal hind pole iseenesest eriline müügiargument.

Enne järelduste tegemist vaatame läbi ka teemaklubi mudeli ja mõtleme teemaklubi turu praegusele olukorrale.

Mis saab teemaklubidest / teematellimustest?

Teemaklubide tellimuste analüüs näitab hinnakujunduses palju suuremat mitmekesisust, alates vaid 48 dollarist aastas Elmastudio 23 teemavaliku kohta kuni 399 dollarini aastas 55 WooThemes’i pakkumise kohta.

Aasta tellimuse keskmine hind oli 145 dollarit, mediaan 139 dollarit. Klubid pakuvad "eluaeg" liitumiste (ilma aastatasuta) keskmine hind on 255 dollarit, ja mediaan 249 dollarit.

Teemaklubi tellimused erinevad muidugi selle poolest, mitu teemat nad teile seda tellimust pakuvad, nii et võib-olla "aasta hind ühe teema kohta" on parem meede. Siin on mõned üsna olulised eristused:

 • teema keskmine mediaanhind on veidi üle 4,20 dollari aastas (mis on uskumatu tehing),
 • madalaim teema hind on 0,79 dollarit ja kõrgeim on 27,18 dollarit.

Kas turg on teemaklubi tellimismudeli alusel WordPressi teema maksumuses vähem kindel??

On ilmselge, et siin on mängitav palju muutujaid, kuid kindlasti on ka mõned kasulikud järeldused, millest võime teha. Järgmisena vaatame neid üksikasjalikumalt:

Numbrite taga

Need andmed tõstatavad mitmeid olulisi küsimusi, ehkki need on liiga omavahel seotud, et neile eraldi vastata:

 1. Miks koondub nii palju üksikuid teemasid ühe hinnapunkti ümber?
 2. Kuidas teemad õnnestuvad / ebaõnnestuvad erinevates hinnapunktides, kus võib eeldada, et nende hinnad mõjutavad nende edukust?
 3. Kas praegune turuseis on tarbijatele ja / või loojatele hea?

Oluline on mõista, mis siin toimub, kaubaturu mõiste. See on olukord, kus tarbijad kohtlevad kaupa lihtsalt kui kaupa: kaupa, mille loojad lükkavad välja enamasti sarnaseid tooteid ilma oluliste hinna- või kvaliteedierinevusteta.

Näiteks bensiin – hinnad on enamasti ühesugused kõikjal, kus seda ostate, ja vähestel inimestel, kes säästavad harrastajaid, on teatud margitruudus teatud tüüpi; gaas on gaas. Tarbijate jaoks on teemad teemad.

Toodete turg: kasulik tarbijatele …

Võib olla õige öelda, et WordPressi teemade keskvahemik on jõudnud kaubaturule. On raske öelda, kas see on hea asi; ühelt poolt on tarbijatel võimalik saada suhteliselt kvaliteetset toodet üsna mõistliku hinnaga ja müüginumbrid viitavad kindlasti sellele, et sellele hinnapunktile suunatud arendajad saavad hästi hakkama.

Samuti näeme, et enimmüüdud teemad pärinevad paljudelt arendajatelt, mis viitab sellele ühe hinnapunkti ümber koondamine takistab turu monopoliseerumist, mis on kasulik nii tarbijatele kui ka arendajatele.

Kuid kas see on keskmine hind? "parim hind"? Mõiste "täiuslik võistlus" tugineb kõigile osapooltele "täiuslikud teadmised," kuid tegelikult oleme sellest seisundist kaugel. Kogemused näitavad, et enamikul tarbijatest on vähe teadmisi selle kohta, mis teema heaks muudab, välja arvatud see, mida öeldakse tina kohta, võrreldes tarbija ootustega.

Teemad pole mingil juhul kõik võrdsed.

See tähendab seda madalama kvaliteediga teemad, millel on auväärse välimusega turundus, saavad hõlpsalt konkureerida palju kvaliteetsemate teemadega lihtsalt sihtides sama hinnapunkti. Piiratud ressurssidega arendajate jaoks on sedalaadi konkurents ainult nii suur, et see on võimalik enne, kui see muutub majanduslikult jätkusuutmatuks.

Kusjuures, kui keskmine hind tõuseb ilma kvaliteedi märgatava tõusuta, siis on tarbijatel üldiselt vähem põhjust WordPressi valida patenteeritud veebisaitide asemel, kuna selle odavus ja kasutusmugavus on üks peamisi miinuseid..

Kas kõigi teemade hind peaks olema sama?

Andmed näitavad selgelt, et WordPressi teema enimmüüdud keskmine hind on väga lähedane eelpool mainitud 59 dollari hinnapunktile.

Sellest keskmisest hinnast eemal on hinna ja müügi vahel siiski vähe korrelatsiooni. Sellest alates võib teemaemüüjatel olla mõistlik keskenduda müügi kogusele ja hinnale täpselt kuldne 59 dollari hinnasüsteem.

Kuna turg on sellele kuldsele hinnale lähedal ja peaaegu ideaalse konkurentsi tingimustes, ei ole me ülerahvastatuse kohas, nagu sageli väidetakse, kuid siiski näeme uusi sisenejaid turule edukalt sissetungimas..

Täiuslik konkurents toetab nii paljusid teemakauplusi kui on valmis turule tulema – teoreetiliselt palju suurem arv kui praegu näeme. Samuti võib lähiaastatel, kui vähesed teemapoodid suudavad saavutada konkurentsieelise kas mastaabisäästu, kvaliteedi- või brändimäästu korral, näha turgu liikumas monopoli või oligopooli poole, kus see muutub kõigile märkimisväärselt raskemaks kuid suurimad ettevõtted, kes konkureerivad.

Kui "keskmine" WordPressi teema hind on 59 dollarit ja sellised teemad on väga konkurentsitihedas olukorras, kuidas on lood teiste teemadega? Kuidas nad peaksid silma paistma? Siin peame esitama järgmise küsimuse: miks müüvad kallid teemad sama hästi kui odavaid teemasid?

Võib-olla sellepärast, et kõrgemad hinnad aitavad teemadel üldjuhul silma paista – kõrge hind näib olevat nii reklaamitaktika kui ka müügiargument iseenesest. Andmed näitavad, et kallimaid teemasid müüakse sama palju kui odavamaid.

Pange tähele komplekteerimise taset umbes 59 dollarit ja seda, kui mõne teema puhul on hind üle 100 dollari. Või teine ​​viis WordPressi teema keskmise maksumuse vaatamiseks:

Edu saavutamiseks siiski, kõrgema hinnaga teemad peavad pakkuma spetsialiseeritud nišitoodet mis võimaldab eristada konkreetsete kasutajabaaside sihtimisega. Suurepärane näide on Hermes Themes, kes pakuvad 200-dollarilisi teemasid, mis on keskendunud konkreetselt hotelliturule. Hotelliomanik võis sama summa eest osta neli madalama hinnaga teemat, kuid "uksehoidja" omadused õigustavad kõrgemat hinnapunkti.

Kuna nišitarbijad on selgelt nõus maksma nišiteemade lisandväärtuse eest märkimisväärselt kõrgemat hinda, on nišiteemade müüjatel piisavalt ruumi, et nendel turgudel täiuslikult mugavalt keskenduda. Kõrgemad hinnad võivad põhjustada vähem kliente, kuid kui arendusaeg on fikseeritud ja tugikulud on marginaalsed, on palju kasumlikum saada vähem kliente kõrgema hinnaga. Andmed viitavad nii tarbijatele kui ka nišiteemad võib selle korraldusega väga rahule jääda.

Lõpuks, kuidas on lood teemaklubidega? Kuna teemaklubid näevad hinnakujunduse palju suuremat mitmekesisust, tundub ebaselge, milline on selle turu tulevik. Tõepoolest, kui mõned klubid pakuvad mitmesuguseid üldteemasid ja teised pakuvad nišiteemasid, tuleb esitada kindel argument, et ainult käputäis klubisid konkureerivad otseselt üksteisega.

Praegune stsenaarium on tarbijate jaoks sobiv: paljud teemaklubid pakuvad väga head hinda, kuid tarbijatel on raske erinevaid pakkumisi võrrelda. Teemakauplused peavad oma teemaklubi pakkumisi veelgi täpsustama.

Tea, kuhu sa sihid

Siin on kaks selget järeldust:

 1. WordPressi üldine tematurg on tiheda konkurentsiga ja koondunud 59-dollarise hinnapunkti ümber. See kõrge konkurentsitase on tarbijatele suurepärane ja teemapoodidele raske, kuid pakub võimalust teemapoodidele, mis suudavad eristuda ja välja murda täiuslikust konkurentsist.
 2. Nišiteemad võivad ja peaksid olema kõrgemad. Hästi läbimõeldud ja spetsialiseeritud teema võib vähem klientidega rohkem tulu teenida. Nišitarbijad maksavad hea meelega rohkem ja nišiteemade arendajad peaksid hea meelega vastu võtma vähem kliente ja potentsiaalselt suuremaid tulusid.

Teemaklubide tulevik on vähem selge, kuid üldiselt võime kindlalt järeldada, et turg näeb tõesti väga tervislik välja. Seal on ruumi rohkematele sisenejatele ja ruumi praegustele teemapoodidele, et märkimisväärselt laieneda.

Lõpuks on kogu WordPressi teema kogu turul makstav 59 dollarit ja see on summa, mille tõenäoliselt maksate. Lähiaastatel peaks see arv siiski tõusma ja see on täiesti korras.

Mida te sellest arvate? Kas olete olnud tunnistajaks mõnele muule huvitavale suundumusele seoses WordPressi kõige tavalisema teemahinnaga?

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus ja esitlus Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map