Kas peaksite palkama vabakutselist? Uurige välja, kas need sobivad teie meeskonna heaks

Kas peaksite palkama vabakutselist? Uurige välja, kas need sobivad teie meeskonna heaks

Kas peaksite palkama vabakutselist? Uurige välja, kas need sobivad teie meeskonna heaks
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Kas peaksite palkama vabakutselist? Uurige välja, kas nad sobivad teie meeskonnale hästi


Teie ettevõtte kasvades võite avastada, et teie olemasolev meeskond ei suuda enam kogu tööd, mis on vajalik asjade käitamiseks. See tähendab, et peate mõned töötajad tööle võtma, kuid milliseid töötajaid peaksite otsima? Kas peaksite palkama vabakutselise? Sellele küsimusele aitab see mõista vabakutselistega töötamise puudusi ja eeliseid.

Uute liikmete lisamiseks oma meeskonda on teil palju võimalusi, kuid vabakutselised muutuvad üha populaarsemaks. Sellel on mõjuvad põhjused – vabakutselised pakuvad vajalikku paindlikkust ja on sageli odava lahendusega. Samal ajal on ka vabakutseliste palkamisel varjukülgi ja mõnikord võib osutuda kasulikumaks täiskohaga meeskonnaliikme palkamine..

Selles postituses räägime erinevatest viisidest, kuidas oma meeskonda laiendada. Arutleme ka varjukülgi ja eeliste üle vabakutselise töötaja palkamisel ning aitame teil otsustada, kas see on teie ettevõtte jaoks õige valik. Alustame!

⚽ Teie erinevad võimalused oma meeskonna laiendamiseks

Teadmine, millal oma meeskonda laiendada saab, on ettevõtte juhtimisel kõige olulisem, kuid keeruline osa. Laenutage liiga kiiresti ja võite oma eelarve üle pingutada. Laenutage seevastu liiga hilja ja võite sattuda olukorda, kus pole peamiste ülesannete ja projektidega tegelemiseks kedagi kättesaadavat..

Sellepärast soovite oma ettevõtte üldist töökoormust väga tähelepanelikult jälgida. Te peaksite teadma, mitu inimtundi väärt tööd tuleb teha päevas, nädalas või kuus ning mitu tegelikku töötundi on selle töö tegemiseks saadaval. See võib olla pisut keeruline, kui teie töökoormus kõigub, kuid nende mõõdikute pikema aja vältel hoidmine peaks aitama variatsioone keskmiselt välja arvutada..

Teine oluline detail nende arvutuste tegemisel on keskenduda ainult peamistele ülesannetele – neile, mis on teie ettevõtte jaoks olulised – ja mitte erinevatele "administraator" või "täiteaine" töö. On mõistetav, et soovite oma töötajaid alati hõivatud hoida, nii et leiate, et nad töötavad ka siis, kui mõni projekt on ootel. Seda tüüpi tööd ei tohiks siiski kõigi nende hulka arvestada "inimtunde vaja" numbrid.

Kui kaks numbrit – saadavalolevad tunnid ja vajalikud töötunnid – on umbes paar kuud umbes võrdsed olnud, on tõenäoliselt aeg hakata otsima täiendavat abi. Teisisõnu, on aeg alustada värbamisprotsessi siis, kui teie olemasolev meeskond on püsivalt maksimaalses võimsuses või lähedal, ning eeldate tulevikus pidevat kasvu. Nii peaks pärast värbamisprotsessi lõppemist uue meeskonnaliikme töö olema (ilma, et nad kohe väravast välja koormaksid)..

Teie värbamisvõimalused sõltuvad mõnevõrra teie majandusharust. Siiski on kolm peamist töötajate kategooriat, keda saate oma meeskonda värvata:

 1. Täistööajaga töötajad. Täisajaga töötamine erineb mõnevõrra, kuid oluline on see, et see inimene pühenduks täielikult teie ettevõttele. Tõenäoliselt peate pakkuma nii hüvitisi kui ka palka ja töötaja töötab tõenäoliselt kohapeal.
 2. Osalise tööajaga töötajad. See on kasulik valik, kui vajate abi, kuid teil pole eelarvet ega täistööajaga töötaja vajadust. Tõenäoliselt vastutate väiksemate (kui neid on) eeliste eest. Samuti on teil võimalus hiljem pakkuda osalise tööajaga töötajale täistööajaga töötamisele üleminekut.
 3. Vabakutselised. Vabakutseline töötaja või töövõtja töötab teie ettevõtte heaks, kuid ei loeta töötajaks. See tähendab, et nad on vabastatud enamikust hüvitisi käsitlevatest seadustest. Võite palgata vabakutselise töötaja, kes teeb tööd mõne tunni töötundidest nädalas kuni 40 või enam tunnini. Nad võivad töötada majas või eemalt (tavaliselt viimane).

Kui loete seda postitust, kaalute tõenäoliselt vähemalt ühe või mitme vabakutselise lisamist oma meeskonda. Seda silmas pidades vaatame lähemalt kaasnevaid plusse ja miinuseid.

�� Vabatahtliku palkamise eelised

Vabakutselised on populaarsed põhjusel. Tegelikult on üha enam ettevõtteid hakanud seda tüüpi töötajatele suuresti toetuma. Viimaste andmete kohaselt uuringud, umbes 35% USA töötajatest on vabakutselised, mis tähendab kokku ligi 57 miljonit inimest – 7% kasv viimase viie aasta jooksul.

Vaadakem vabakutselise palkamise peamisi eeliseid, et mõista, miks see nii on:

Esiteks ja vabakutselise töötaja palkamisel kaasnevad sellega tavaliselt madalamad kulud ja väiksem finantsrisk. Sellel on mitu põhjust, sealhulgas:

 • ✅ Tavaliselt ei pea te pakkuma mingeid soodustusi, näiteks tasustatud vaba aega või pensioniplaani kaasraha.
 • ✅ Maksud on sageli madalamad – näiteks USA-s ei pea te oma vabakutseliste töötajate sotsiaalkindlustusmakseid maksma. Stsenaarium on sarnane ka teistes riikides. Üldiselt ei pea te vabakutseliste maksude pärast muretsema – nende eest peavad hoolitsema nemad.
 • ✅ Te ei pea muretsema lahkumishüvitiste ega muude tegurite pärast, mis muudavad teie suhte töötajaga lõpetamise kulukaks või keeruliseks.
 • A Vabakutselise palkamine on sageli kiire ja lihtne – vajadusel ka lepingu lõpetamine.

Lisaks ülaltoodud eelistele on vabakutselised paindlikud töötajad. Võite palgata vabakutselise töötaja, kes tegeleb vaid mõne töötunniga nädalas – näiteks kui teil oli vaja kedagi teie sotsiaalmeedia kanalite haldamiseks. See on kasulik ka siis, kui soovite, et keegi paneks rohkem tunde kui osalise tööajaga töötaja tavaliselt, kuid teeb siiski vähem kui täistööajaga töö.

Lisaks on paljud vabakutselised nõus töötama ebaregulaarsete graafikutega just siis, kui teil neid vaja on. Nii kaua, kui olete oma vajadustest täpselt aru saanud, saate teie ja vabakutseline töötada igasuguse suhtega, mis teenib teie mõlemat.

Lõpuks on ka vabakutselisi suurepärane, kui vajate spetsialiseeritud oskuste komplekti. Täistööajaga töötaja tööle võtmisel otsite tõenäoliselt ümmargust inimest, kes saaks hakkama mitmesuguste ülesannetega. Võite investeerida ka sellesse, kellelt praegu puuduvad põhioskused, kuid mis näitab potentsiaali neid aja jooksul õppida.

Mis aga juhtuks, kui vajate konkreetses keeles vastava keeleoskusega programmeerijat, ajaveebi sisukirjutaja, või keegi, kellel on tugevad graafilise disaini oskused? Just seal saavad vabakutselise töötaja palkamise eelised ilmsiks. Väikese otsimisega peaksite suutma leida kellegi, kes on spetsialiseerunud just teie jaoks vajalikele oskustele – see tähendab, et nad saavad jooksu korraldada ja vajavad vähe või üldse mitte treenimist.

Free Vabakutselistega töötamise puudused

Nagu näete, on vabakutselisega töötamise kaalumiseks palju põhjuseid. Vabakutselise palkamise eelised on kindlasti muljetavaldavad. Samal ajal on teatud miinuseid, mida võiksite kaaluda enne töötaja vabakutselise valimist.

Vabakutselise palkamise peamised negatiivsed küljed on järgmised:

 • Jaotatud fookus. Vabakutseline töötaja töötab peaaegu kindlasti teiste ettevõtete heaks – võimalik, et paljud neist. Need välised nõudmised nende ajale võivad tõmmata tähelepanu teie töö eest ära. Nende võimsus võib olla vähenenud või muutuda teatud aja jooksul isegi kättesaamatuks.
 • Vähem pühendumist. Eespool selgitatud samadel põhjustel on vabakutseline oma ettevõttele vähem pühendunud. See suurendab tõenäosust, et nad reageerivad aeglaselt, tähtsustavad muud tööd või jäävad täielikult kontakti alt välja.
 • Vähenenud kontroll / järelevalve. Teil ei ole vabakutselise üle sama suur kontroll kui töötajaga. Võite neile öelda, mida tööd teha, kuid suuresti nende otsustada, kuidas, kus ja millal seda tööd teha. Kuna vabakutselised tegutsevad tavaliselt eemalt, on ka raskem kontrollida, kas nad töötavate tundide osas on ausad.
 • Madalam koolitus- ja edasijõudmispotentsiaal. Enamik vabakutselisi ei ole huvitatud pika koolitusprotsessi läbimisest ning sageli pole soovitatav investeerida seda tüüpi pingutusi lepingulisse töötajasse. See võib tekitada probleeme, kui teil on väga konkreetseid nõudeid või kui palkate kellegi keeruka töö tegemiseks. Lisaks, kui otsustate, et vajate ettevõttesisest töötajat või kedagi, kes on nõus pikema tööajaga töötama, on hea võimalus, et peate töölevõtmise alustama nullist..

Need on mõned olulised puudused, nii et neid tasub silmas pidada. Vabakutselised võivad olla lihtsam variant, kuid nendega kaasneb teatud riskitase.

�� Kuidas otsustada, kas vabakutseline sobib õigesti

Küsimusele, kas peaksite valima vabakutselise töötaja või töötaja, pole vastust „üks suurus sobib kõigile”. Peate uurima vabakutselise palkamise puudusi ja eeliseid ning kaaluma, kuidas need on seotud teie ettevõtte vajadustega.

Üldiselt, vabakutselise palkamine on hea mõte, kui:

 • ✅ Vajalikud tunnid varieeruvad nädalast nädalasse või kuust kuusse.
 • ✅ Teil on vaja spetsialiseerunud oskustega inimest, kes saaks kohe abi osutama hakata.
 • ✅ Otsite kulude vähendamist või lihtsalt ei saa endale lubada täistööajaga töötaja palka ja soodustusi.
 • ✅ Teil on hea meel, et uus rent töötab eemalt, nende enda graafiku alusel.

Teisest küljest oleksite tõenäoliselt parem olla koos traditsioonilise töötajaga, kui:

 • ⚠️ Te vajate kindlat ajakava järjepidevaid täistööajaga tunde.
 • ⚠️ Kohapeal töötamiseks on vaja kedagi.
 • ⚠️ Otsite uue töötaja koolitamist konkreetses (ja jäikus) protsesside, nõuete jms komplektis.
 • ⚠️ Te ei ole nõus võtma riske, mis kaasnevad tööga inimestega, kes pole teie ettevõttele pühendunud ja kellel on palju teisi kliente.
 • ⚠️ Uus rent nõuab suutlikkust teie ettevõttes edasi liikuda ja aja jooksul suuremat vastutust võtta.

Kui otsustate palgata vabakutselise töötaja, on neid palju Internetis leidmiseks. Kontrollige neid hoolikalt – küsige nende varasema töö proove, uurige, kas saate eelnevate klientidega rääkida, ja viige vestlus läbi nagu töötajale..

See on ka hea mõte luua leping, nii et teie ettevõtte ja vabakutselise suhe on väga selge. Lõpuks soovite tutvuda seadustega, mis käsitlevad seda, mida võib ja mida ei saa pidada vabakutseliseks tööks. Ettevõttel on väga tavaline segi ajada vabakutseliste ja töötajate eristamine – enne tähtaega teadlik hoiab teid tahtmatult ületamast mingeid jooni.

Järeldus

Kui teie praegune meeskond võitleb teie ettevõtte töökoormusega sammu pidamise eest, võib olla aeg laieneda. Veebis tegutsevate ettevõtete jaoks võivad vabakutselised olla eriti atraktiivsed võimalused. Samal ajal pole need ilma seotud riskideta.

Vabakutselise palkamisel on palju eeliseid – see on nutikas valik, kui vajate paindlikku, kaugtöötajat, kellel on spetsialiseerunud oskused. Kui aga vajate kedagi, keda saaksite aja jooksul koolitada ja harida, ning soovite, et ta pühenduks täielikult teie ettevõttele, võib eelistada traditsioonilisemat töösuhet. Hea uudis on see, et kui otsustate vabakutselise palgata, on võrgus suurepäraste valikute leidmine lihtne.

Kas teil on küsimusi vabakutselise palkamise protsessi või eeliste kohta? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector