5 e-posti skripti mittevastavale kliendile täiusliku järelmeetme e-kirja väljapääsemiseks

e-posti skriptid e-posti järelmeetmete jaoks


Kui olete vabakutseline, töövõtja või väikeettevõtte omanik, võib klientidega töötamine olla teie töö üks keerukamaid osi. See kehtib eriti siis, kui need kliendid reageerivad salapäraselt. Kui see juhtub, peate jälgimismeili saatmisel olema valvas. Ja siin tulevad mängu mõned käepärased e-posti skriptid.

Kui kirjutatakse väikese läbimõeldusega ja ettenägelikult, võib õige järelmeetmete e-kiri anda kiireid tulemusi.

Kui te pole kindel, kuidas seda teha, ärge muretsege! Mõne näite nägemine ja mõistmine, kuidas (ja miks) need töötavad, on tavaliselt kõik, mida peate selle taktika tõhusaks kasutamiseks oma ettevõttes kasutama.

Selles postituses tutvustame kuut tavalist olukorda, kus kliendid on reageerimata.

Kõigile nendele pakume järelmeetmete e-posti näidiseid ja selgitame, miks see tõenäoliselt tulemusi annab.

Miks tasub hoolikalt sõnastatud järelmeili koostada?

E-posti skriptide loomiseks tasub oma aega hoolikalt kujundada. Kiirelt saadetud meilisõnum võib olla rohkem kahju kui kasu, nii et soovite olla strateegiline.

See hõlmab mitmeid kaalutlusi. Mõelge toimingutele, mida soovite, et saaja võtaks, ja kuidas saate neid õrnalt (veel kindlalt) julgustada selles suunas. Lisaks on ülioluline pöörata tähelepanu igale teie kasutatavale sõnale. Toon ja kavatsus on siin sama olulised kui sisu – eriti kui tegemist on mittevastava või raske kliendiga.

Tugevate tulemuste tagastamiseks mõeldud e-posti skriptide kirjutamine võtab harjutamist. Alustamiseks tutvustame siiski mitmeid näiteid, mida saate kasutada ja millest õppida.

Oleme aastate jooksul töötanud paljude väljakutsuvate ja raskesti kontakteeruvate klientidega. Järgmisena on toodud meilitüübid, mis on meie jaoks kõige paremad.

Kuus e-posti skripti, mida saate kasutada reageerimata klientide suhtes

Vaatame nüüd kuut skripti ise! Neid e-kirju ise kasutades (ja võib-olla pisut näpistades) saate suurendada oma võimalust edukate ühenduste loomiseks.

Need pole tähtsuse ega olulisuse järjekorras, seega võite vabalt sukelduda sellesse, kumb kõigepealt teie väljamõeldise järgi võtab!

1. Järelmeetmed pärast ettepaneku esitamist

Mõned asjad on masendavamad, kui saadate uue projekti kohta üksikasjaliku ettepaneku ja ei kuule midagi tagasi. Olete valmis alustama ja ootate alustamist ning iga päeva viivitus tähendab veel ühte päeva, kui peate projekti ootamatult makse ära ootama.

Hea uudis on see, et ettepanekule reageerimise puudumine tähendab harva seda, et klient pole sellega rahul või ei soovi edasi liikuda. Vastupidi, tavaliselt annavad nad teile sellest kohe teada. Selle asemel leiate sageli, et nad on olnud liiga hõivatud, et sellele palju mõelda või isegi teie e-kirju täielikult lugeda.

Mercedes Cardona sõnul kell OMH kommunikatsioon:

Kõik saavad palju rohkem e-kirju, kui nad suudavad iga päev lugeda, ja me kõik eemaldame rämpsposti agressiivselt. Mõnikord visatakse kasulik plii kogemata välja – see juhtub.

Isegi kui soovite, peate selle kliendiga kindlasti ühendust võtma. Peate püsima nende mõtetes esirinnas ja tuletama neile meelde, et nad võtaksid oma plaanist aja maha, et anda teie ettepanekule tähelepanu, mida see väärib. Tavaliselt on õrn noomimine kõik vajalik:

Tere [kliendi nimi],

Mõtlesin, et kas teil on olnud veel võimalus meie uusim ettepanek üle vaadata. [Ettepaneku enda lühike kokkuvõte ühest lausest].

Kuulame meelsasti teie mõtteid ja alustame selle projektiga! Palun andke mulle teada, kui teil on ettepaneku spetsiifikast tulenevaid küsimusi (nagu on öeldud minu eelmises meilis).

See teade avaneb viisaka kinnitusega, kui klient on hõivatud, ja kui te mõistate, et ta pole võib-olla suutnud teie ettepanekut veel põhjalikult uurida. Seejärel tuletab see neile lühidalt meelde ettepaneku fookust, nii et nad ei pea end orienteeruma tagasi eelmisele e-kirjale.

Teine lõik on siin ülioluline element. See on hea mõte anda kliendile teada, et olete projektist vaimustuses (isegi kui tunnete ka pettumust). See entusiasm võib olla tõuge, mida nad vajavad. Lisaks öeldes ütlete neile, et nad ei pea teie ettepanekut kohe heaks kiitma või tagasi lükkama, vaid võivad vabalt avaldada küsimusi või muresid, mis neil kõigepealt võivad selle kohta olla..

Muidugi, soovite sulgeda järelmeili oma lemmik väljalogimislause ja oma nimega. Lisaks peaksite vältima sellist terminoloogiat nagu "seal pole kiirustamist" sellises sõnumis. Ehkki soovite jääda viisakaks ja läbimõeldud, julgustate ka klienti tegutsema nii kiiresti kui võimalik (teie pangakonto sõltub sellest!).

2. Tuletage meelde, et ootate vastust

See võib olla kõige tavalisem olukord, kus satute reageerimata klientidega suhtlemisel. Olete mingisuguse projekti keskel ega saa edasi liikuda enne, kui klient vastab võtmeküsimusele või annab konkreetse ressursi. Ometi on teid kohanud raadio vaikus.

Selles olukorras viivitamatu jälgimine on nii teie kui ka teie kliendi huvides. Lõppude lõpuks tahate mõlemad, et projekt jätkuks sujuvalt ja et ei raisataks aega. Nagu eelmise stsenaariumi korral, on väga tõenäoline, et klient nägi teie e-posti, kuid unustas selle või määras selle hiljem käsitlemiseks.

Seda järelmeili saab saata olenevalt projekti kiireloomulisusest ükskõik kuhu paar päeva kuni nädal pärast eelnevat suhtlust:

Tere [kliendi nimi],

Tahtsin uurida ja uurida, kas teil on olnud võimalus minu eelmine e-kiri üle vaadata. Nagu ma mainisin, [korrigeerige küsimust lühidalt või tuletage neile meelde, mida vajate].

Kui oleme vastuse saanud, saame kohe edasi liikuda projekti järgmisse etappi. Andke mulle teada, kas saan täiendavaid selgitusi selle kohta, mida me vajame!

Esimene lõik on üles ehitatud sarnaselt meie viimase näitega, mis on tahtlik. Ka siin on oluline teadvustada, kui klient on hõivatud, ja vältida kannatamatuse või pettumuste õhku.

Lisaks sellele tuletab neile meeldetuletus neile põgusalt teada, mida te otsite. Samal ajal ei soovi te siin liiga üksikasjalikku teavet saada, kuna klient saab teie täieliku taotluse üle lugeda lihtsalt eelmise e-posti aadressi juurde.

Järgmise lause eesmärk on anda kliendile teada (viisakalt) selle konkreetse sõnumi olulisust. Teisisõnu, nad ei pruukinud aru saada, et reageerimise puudumine on teie teele ummistuse põhjustanud.

Seejärel pakatab pakkumine selgituse saamiseks selle lühikese järelmeetmete e-posti aadressi, tehes selgeks, et olete valmis ja ootate, et arutada midagi algses sõnumis sisalduvat ebaselget (viivitades sellega nende vastuse saamist).

3. Uue töö pakkumised

Klientidega tihedas suhtlemises on alati oluline. Kuid see pole kunagi olulisem kui kohe pärast projekti lõppu. Kliendil on liiga lihtne teid unustada ja liikuda edasi järgmise asja juurde – see on viimane asi, mida soovite.

Seetõttu, kui olete konkreetse kliendi jaoks projekti lõpetanud ega ole teilt natuke aega midagi kuulnud, soovite saata koos uue töö taotlusega. Parim lähenemisviis sellele e-kirjale võib sõltuvalt konkreetsetest asjaoludest pisut erineda, kuid siin on näide tõhusast sõnumist:

Tere [kliendi nimi],

Nagu teate, pakkisime hiljuti kokku [projekti nimi / projekti kirjeldus]. Loodame, et olete tulemustega rahul!

Me soovime järgmise projektiga edasi liikuda – siin on kõik, mida me teilt nõuame:

– [Lühike loetelu täppvormis vajalike küsimuste ja / või teabe või ressursside taotlustega.]

Kui see rikkumine on tehtud, võime liikuda edasi järgmisse faasi. Muidugi palun andke mulle teada, kui on mingeid küsimusi, millele saan ka vastata.

See järelmeetmete e-posti aadress põhineb mõnevõrra eeldusel, et nii teie kui ka teie klient on teie tavapärasest protsessist teadlikud ja on varem töötanud mitme projekti kallal. Töötavate projektide kajastamiseks võib vaja minna pisut isikupärastamist, kuid see pakub sellele vaatamata kindla raamistiku.

Esimesel lõigul on kaks eesmärki (lisaks lihtsalt e-kirja sissejuhatusele). See tuletab kliendile meelde hiljuti valminud projekti ja tema (loodetavasti) positiivset reaktsiooni selle kvaliteedile. Meenutades, mida head tööd te varem tegite, peaks nende isu suurenema.

Enda alustamishimu väljendamine on alati hea puudutus. Siinse etenduse tõeline täht on aga küsimuste / taotluste täpploend. Kui loetlete kliendilt välja, mida vajate (selle asemel, et see kõik lõigu kujul välja kirjutada), muutuvad teie nõuded kristallselgeks. See suurendab ka võimalust saada vastus igale konkreetsele päringule.

Pange see kõik paika, edastades käigu edasi ja taotledes kliendil tekkivaid küsimusi. Teil on käes lihtne, kuid tõhus järelmeil..

4. Puudutage alust mõne aja pärast tegevusetust

Eelmine järelmeil käsitles oma kliendiga ühenduse pidamist ja järjestikuste projektide üksteise järel proovimist. See e-posti mall on mõeldud pikema aja pärast kliendiga uuesti ühenduse loomiseks.

Selles etapis ei tohiks me eeldada, et klient mäletab täpselt, kes me oleme või milliseid projekte me varem koos lõime. Ehkki teatav tuttavus on olemas, peate selle kõigepealt nii-öelda uuesti meelde tuletama.

Sellest e-posti mallist saab abi:

Tere [kliendi nimi],

Tegin oma kalendrisse märkuse, et saaksin teiega kohe ühendust võtta. Meenutuseks, et viimane koos tehtud projekt oli [PROJECT].

Tahtsin puudutada alust ja kontrollida, kas on veel võimalusi taas koostööd teha. Kas teie [BUSINESS GOAL] osas on midagi muutunud?

Arvestades seda, mida me koos varem tegime, arvan, et saame sarnastel jälgedel tegutseda [IDEA1, IDEA2, IDEA3].

Kui soovite lisateavet selle toimimise kohta, andke mulle sellest teada ja ma saadan põhjalikuma ettepaneku ning jagage samm-sammult.

Selle järelmeetmete e-posti skriptiga saab saavutada paar asja:

 • See on oma olemuselt sõbralik ja loob inimesega ühenduse loomulikul viisil – see ei tundu sunnitud.
 • See tuletab kliendile meelde, millega olete varem töötanud, ja soovitab ka, et te tegite koos mitu projekti (kui see nii on).
 • See pakub välja paar valmis ideed projektideks, mille kallal võiksite järgmisena töötada.

See viimane punkt on eriti oluline. Inimesed on hõivatud. Kui saate tulla oma klientide juurde ja pakkuda välja täpseid ideid, mida saaksite nende jaoks ellu viia, suurendab see teie võimalusi tehingu sõlmimiseks. Sellele aitab kaasa asjaolu, et teil on juba loodud suhted, kuna te ei pea enam tõestama, et olete võimeline toimetama.

5. Tähtaja ületanud makse taotlus

See on natuke keeruline. Rahast rääkimine võib olla stressirohke, eriti kui olete loov, kellel pole enam midagi pistmist ettevõtte rahalise elemendiga. See on veelgi asjakohasem, kui on vaja järelmeetmeid keerulisele kliendile, kelle makse on hilinenud.

Kõigepealt tahate sellesse suhtlusse minna võimalikult viisakalt. Ärge kinnitage, et klient on hooletu, ega hakake ähvardusi tegema. Selle asemel jätkake eeldusega, et klient on lihtsalt unustanud maksta. Isegi kui nende kuritegevuseks on mõni muu põhjus, võib selline lähenemisviis sisuliselt neid süüdistada rahakoti väljatõmbamises:

Tere [kliendi nimi],

Tahtsin puudutada alust ja tuletada teile meelde tasumise tähtaega [arve kuupäev]. Siiani pole me teie makse laekunud. Kas te võiksite meile teada anda, millal võime seda oodata?

Kõige parem on, kui seda tüüpi järelmeetmete e-kirjad on lühikesed ja armsad. Te ei soovi, et võtmesõnumit kahe silma vahele jäetaks. Lisaks pole põhjust hunnikut kvalifikatsiooni visata. Lihtsalt tuletades neile meelde, et makse tuleb tasuda – viisakalt -, tehakse see sageli trikk. Kuid soovite neile edastada kogu vajaliku teabe, näiteks arve numbri ja e-kirja, millele see algselt saadeti. Idee on teha maksmine võimalikult lihtsaks.

Saate seda e-kirja sisuliselt korrata nii mitu korda, kui peate vajalikuks. Kui te ikkagi vastust ei saa, peate võib-olla lõpuks jõupingutusi tegema. Siin on järelmeetmed, mille võite saata, kui nad ei reageeri mõnele ülaltoodud sõnumile:

Tere [kliendi nimi],

Me ei ole ikka veel teie projekti projekti nime / kirjelduse eest laekunud. Arve täissummat – [makse summa] – ootame [uueks maksetähtpäevaks] või peame selle asja suunama inkassofirmale.

See on kindel ja arusaadav sõnum, mis sobib kliendile, kes ei suuda maksta ega reageerida. Maksesumma meeldetuletuse ja uue maksetähtaja saatmine võib neid lõpuks ergutada.

Kui ei, siis peate võib-olla vähendama kaotusi selle konkreetse kliendiga ja pidama seda õppimiskogemuseks. Muidugi saab ka tegelikult palgata inkassofirma teie eest järelmeetmeid – kuid probleemide ja tasude tõttu on see vähem soovitav valik, kui võlgnetav arve pole väga suur.

6. Viimane e-post

Eelmised järelmeilid on mõeldud vastuse saamiseks igal võimalusel. Kuid mõnikord läheb klient vaatamata teie parimatele pingutustele lihtsalt vaikseks.

Kui olete kliendile saatnud mitu sõnumit ja nad lihtsalt ei vasta (ega nad teile raha võlgu ole), on aeg saata üks viimane järelmeil. See võib välja näha umbes selline:

Tere [kliendi nimi],

Möödus juba mõni aeg, kui oleme teist kuulnud. Praegu peame eeldama, et teie prioriteedid on muutunud, või kui võtate oma ettevõtte teises suunas.

Võtke meiega tulevikus vabalt ühendust, kui saame veel abi olla!

See sõnum täidab mõnda asja. See on ühe inimese jaoks viisakas ja mõistv, näidates, et te ei kanna klienti reageerimise puudumise tõttu halba tahet. Isegi kui te neist praegu ei kuule, peaksite hoidma suhte võimalikult positiivsena.

Veelgi enam, selgeks tegemine, et liigute sel teel, mängib klienti hirm kaotada (FOMO). Nad peaksid mõistma, et kui nad soovivad teie teenustest jätkuvalt kasu saada, peavad nad tegutsema kiiresti.

Lõpuks olete teinud selgeks, et olete avatud igasugusele edaspidisele suhtlusele. Pole harvad juhud, kui kuulete vanalt kliendilt kuude või aastate jooksul ootamatult tagasi, kui prioriteedid ja personal on muutunud. E-posti pakkimine sel viisil annab teile vastuse saamiseks parima võimaliku pildi.

Järeldus

Kahjuks pole (veel!) Võimalust oma arvutiekraanilt läbi pääseda ja panna oma klient vastama olulisele teatele. Hoolikalt koostatud järelmeetmete meilisõnumi saatmine võib aga teie soovitud tulemusi anda, hoides samal ajal teie suhte positiivsel noodil..

Selles artiklis oleme tutvustanud teile kuut e-posti skripti, mida saate kasutada reageerimata klientide jälitamiseks:

 1. Järelmeetmed pärast ettepaneku esitamist.
 2. Tuletage meelde, et ootate vastust.
 3. Uue töö pakkumised.
 4. Puudutav alus pikema aja möödudes.
 5. Tähtaja ületanud makse taotlus.
 6. Viimane e-post.

Kas teil on kunagi olnud edu, kui olete saanud reageerimata kliendi rääkima? Rääkige meile, mida tegite allpool olevas kommentaaride jaotises!

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map