20-sajad parimad ärikirjad ettevõtjatele, spetsialistidele ja loojatele, mida lugeda 2020. aastal

Tänapäeval on ahvatlev uskuda, et blogidest võime õppida kõike, kuid miski ei võiks tõest kaugemal olla. Kui soovite süvendada oma arusaamist väga spetsiifilisest teemast või saada ülevaade kellegi teise perspektiividest, ei asenda see hea vana raamat ��. Seetõttu koostasime selle loendi parimatest ettevõtlusraamatud ettevõtjatele ja professionaalidele.


Maailm on alati muutuv, kuid on ka asju, mis jäävad alati tõeks. Ees olevad raamatud on segu klassikud täis ajatuid teadmisi ja hiljutised väljaanded mis käsitlevad seda, milline on äri tänapäeva digitaalses maailmas.

Vaatame neid lähemalt ilma täiendava vaevata parimad äriraamatud ettevõtjatele, loojatele ja professionaalidele (mitte mingis kindlas järjekorras):

Parimad äriraamatud ettevõtjatele, spetsialistidele ja loojatele

Parimad äriraamatud, mida saate osta aastal 2020

Parimad äriraamatud: Kuidas sõpru võita ja inimesi mõjutada

"Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi" autor Dale Carnegie

Mis see on: Dale Carnegie, kuidas sõpru võita ja inimesi mõjutada, on midagi enamat kui äriraamat. See on käsiraamat inimeste võitmiseks igas vestluses. Saate teada, kuidas muuta inimesed sarnasteks inimestega, kuidas muuta inimeste meelt, ilma et nad paneks teid pahaks panema, ja palju muud.

Miks peaksite seda lugema: Kuidas sõpru võita ja inimesi mõjutada, pakutakse üksikasjalikke, samm-sammult juhiseid igasugustes ärisuhetes navigeerimiseks. Paljusid õppetunde saab kasutada ka isiklikes suhetes.

Parimad äriraamatud: The Innovator's Dilemma

"Uuendaja dilemma" autor Clayton M. Christensen

Mis see on: Innovaatori dilemma näitab lugejatele, kuidas isegi kõige väljakujunenud ettevõtted võivad innovatsiooni ebaõnnestumisel kaotada turuliidri. Raamatus uuritakse mitmesuguseid ebaõnnestumis- ja edulugusid, kasutades neid näiteid, et näidata, kuidas ja millal on parim viis edu saavutamiseks loobuda traditsioonilistest äritavadest.

Miks peaksite seda lugema: Uuendaja dilemma pakub reeglistikku, mis aitab teil oma ettevõtte edu viia häiriva innovatsiooniga järgmisele tasemele. Neid reegleid silmas pidades saate hõlpsamini hinnata, millal traditsioonilistest ärimeetoditest kinni pidada ja kui millegi teisiti tegemine võib teie ettevõtte ümber kujundada.

Parimad äriraamatud: Emotional Intelligence

"Emotsionaalne intelligentsus: miks see võib olla olulisem kui IQ" autor Daniel Goleman

Mis see on: Emotsionaalne intelligentsus: miks see võib olla olulisem kui IQ, selgitatakse emotsionaalset intelligentsust hõlmavaid viit põhioskust ja näidatakse, kuidas meie nende oskuste kompetents määrab edu igas meie eluvaldkonnas, sealhulgas ettevõtluses. See raamat uurib emotsionaalse intelligentsuse taga olevat neuroteadust ja psühholoogiat, sealhulgas inimese kasvupotentsiaali igas vanuses.

Miks peaksite seda lugema: Emotsionaalse intelligentsuse loomine on üks parimaid viise oma äritehingute edu saavutamiseks koos kõigi teiste suhetega teie elus. See raamat aitab teil mõista, mis on emotsionaalne intelligentsus ja miks see on oluline igas suhtluses. Kui soovite edendada nii oma isiklikku kui ka oma ettevõtte kasvu, on see raamat kindlasti läbi mõeldud!

Parimad äriraamatud: mõtle ja kasva rikkaks

"Mõtle ja kasva rikkaks" Napoleoni mäe järgi

Mis see on: Mõelge ja kasvage rikkaks – see on veel üks äriklassika, mis ilmus esmakordselt 1937. aastal. Raamat pakub 13 sammu, mida igaüks võib ettevõtte edu saavutamiseks teha, tuginedes enam kui 500 intervjuule päeva edukate inimestega. Mõned silmapaistvad inimesed, kellega Hill intervjueeris, on Henry Ford, Alexander Graham Bell, Thomas Edison ja Charles M. Schwab. Hill sisaldab ka mitmeid omaenda kogemusi, sealhulgas mitmesuguseid mõttekatseid.

Miks peaksite seda lugema: See raamat pakub erinevaid strateegiaid, mis aitavad teil muuta oma mõtteviisi seoses raha ja ettevõtlusega, et saaksite rohkem edu meelitama. Peaaegu sada aastat pärast raamatu algset avaldamist pakub see raamat samaaegselt akna mineviku äritavadele ja pakub nõuandeid, mis on tänapäevalgi kasulikud. See on jällegi suurepärane raamat, mis ergutab tuleval aastal nii isiklikku kui ka ettevõtte kasvu.

Parimad äriraamatud: The Lean Startup

"The Lean Startup" autor Eric Ries

Mis see on: Lean Startup kirjeldab ärimudelit, mis põhineb "valideeritud õppimine," kiire teaduslik katsetamine ja mitmesugused strateegiad tootearendustsüklite pikkuse vähendamiseks. Selles raamatus kirjeldatakse ka üksikasjalikult, kuidas oma katsete tulemusi mõõta, et saaksite oma strateegiaid kohandada ja kohandada vastavalt kliendi soovile.

Miks peaksite seda lugema: Kohanemisvõime on professionaali pikaajalise edu üks suurimaid tegureid ja see on kahekordselt oluline ettevõtetele, kes üritavad tänapäeva alati muutuvas ärikeskkonnas ellu jääda. See raamat näitab teile, kuidas ehitada oma ärimudelisse kohanemisvõimet, et kaitsta end oma tööstuses ette tulevate muutuste eest.

Parimad äriraamatud: hea kuni suur

"Hea kuni suurepärane" autor Jim Collins

Mis see on: Hea kuni suur jagab uuringu tulemusi, milles võrreldi eliitettevõtteid (need, kes edestasid suuremaid korporatsioone nagu Coca Cola vähemalt 15-aastase perioodi jooksul) ettevõtetega, kes olid sama aja jooksul saavutanud ainult häid tulemusi, et teada saada, kuidas mõned ettevõtted said suurepärasteks, teised aga lihtsalt headeks. Selles raamatus käsitletakse juhtimisviisi, mis on vajalik hüppe tegemiseks heast suureni, distsipliini tähtsust õnnestumisel ja palju muud.

Miks peaksite seda lugema: Hea kuni suurepärane demüstifitseerib seda, mis paneb äri saavutama erakordse edu, ja näitab teile, kuidas saate saavutada omal alal suurepäraseid tulemusi. Kui otsite toimivaid nõuandeid, on see teie jaoks üks parimaid äriraamatuid.

Parimad äriraamatud: Guerilla Marketing

"Gerillaturundus" autor Jay Conrad Levinson

Mis see on: Guerilla Marketing ilmus esmakordselt 1983. aastal ja pakkus revolutsioonilise raamistiku äriturundusele. Raamatut on mitu korda värskendatud. Neljas väljaanne, mis ilmus 2007. aastal, sisaldab Interneti-turunduse strateegiaid, kasutades ära selliseid uusi tehnoloogiaid nagu taskuhääling ja palju muud.

Miks peaksite seda lugema: See raamat on üks kõikehõlmavamaid turunduse kohta kunagi avaldatud juhendeid, milles on ühendatud uus turundusfilosoofia tänapäevase aja jaoks välja töötatud praktiliste strateegiatega. Kui olete püüdnud edukate turunduskampaaniate loomise poole, võib Guerilla Marketing pakkuda just vajalikku mõtteviisi vahetust.

Parimad äriraamatud: Built to Last

"Ehitatud kestma" autor Jim Collins

Mis see on: Built to Last jagab kuueaastase uuringu tulemusi, milles osales 18 erandlikku ja pikaealist ettevõtet ning uuriti neid otseses võrdluses nende tänapäevaste tippkonkurentidega. Raamat kasutab neid leide kümnetele praktilistele sammudele, mida ettevõtjad saavad oma ettevõtte pikaealisuse tagamiseks teha.

Miks peaksite seda lugema: Alustuseks võib öelda, et sellesse uuringusse kaasatud ettevõtted Collins arenevad endiselt jõudsalt, mis tõestab, et ta oli millegi kallal. Raamat pakub ka sadu näiteid, mis aitavad teil näha, kuidas selles sisalduvad strateegiad reaalsetes ettevõtetes toimivad. See raamat on suurepärane tööriist kõigile, kes soovivad, et nende äri jõuaks läbi aastakümnete.

Parimad äriraamatud: Creative Construction

"Loominguline ehitamine" autor Gary P. Pisano

Mis see on: Loovkonstruktsioon kasutab kolm aastakümmet kestnud teadusuuringuid innovatsiooni ja edu kohta, et näidata ettevõtjatele, kuidas nad saavad oma äri laiendada, luues jätkusuutliku innovatsiooni keskkonna. Samuti selgitatakse raamatus suurema ettevõtte juhtimise keerukust.

Miks peaksite seda lugema: See raamat näitab teile, mis on massiivse ettevõtte juhtimine ja annab teile plaani oma ettevõtte kasvu juhtimiseks. Loominguline ehitus on suurepärane lugemine kõigile, kes unistavad kunagi juhtida sadade või isegi tuhandete töötajatega globaalset ettevõtet.

Parimad äriraamatud: ühendatud strateegia

"Ühendatud strateegia" autorid Nicolaj Siggelkow ja Christian Terwiesch

Mis see on: Ühendatud strateegia näitab ettevõtete omanikele, kuidas muuta juhuslikud juhuslikud ostjad pikaajalisteks töösuheteks. Selles raamatus kirjeldatud lähenemisviis koosneb neljast peamisest strateegiast: soovile reageerimine, kureeritud pakkumine, treeneri käitumine ja automaatne täitmine.

Miks peaksite seda lugema: See raamat on eriti suurepärane vabakutselistele ja teistele väikeettevõtete omanikele, kes näevad vaeva korduvate klientide leidmise nimel. Kui soovite muuta oma järgmise ühekordse kaastöö pidevaks tööks, on see raamat ideaalne koht alustamiseks.

�� Kui teie peamine võitlus on korduva töö leidmine, on meil juhend Fiverri kaudu märkimisväärse sissetuleku teenimiseks. Siit saate teada, kuidas Fiverril liikuda 0–3 000 dollarini kuus.

Nähtamatud naised

"Nähtamatud naised" autor Caroline Criedo Priez

Mis see on: Nähtamatud naised uurivad soolist eelarvamust sadades erinevates tööstusharudes tehtud uuringutes, kus mehi käsitletakse vaikimisi ja naisi ebatüüpilistena. Raamat kasutab neid uuringuid, et näidata soolise ebavõrdsuse juuri uurimistöös ja kuidas see mõjutab naiste igapäevaelu. See raamat näitab teile ka seda, miks on oluline kaasata kliente klientidesse ja naisi.

Miks peaksite seda lugema: See raamat muudab seda, kuidas te maailma näete ja kuidas mõistate loetud uurimusi. Kui olete keegi, kes andmeid kogub ja uurib, pakub see raamat teile hindamatu mõtteviisi muutuse, kuidas läheneda saadud andmetele.

Suur üheksa

"Suur üheksa" autor Amy Webb

Mis see on: Suur üheksa: kuidas tehnilised titanid ja nende mõtlemismasinad võiksid inimkonda väänata, uuritakse, kuidas sellised ettevõtted nagu Amazon, Google ja Apple loovad AI-sid, mis tegutsevad ettearvamatult, mõeldes ja tegutsedes viisil, mis inimlikku loogikat trotsib. Seejärel jagatakse raamatus seda, kuidas saaksime kurssi muuta, luues tõhusamaid AI-sid, millele inimesed saavad järgnevatel sajanditel tugineda.

Miks peaksite seda lugema: AI muutub iga mööduva kuuga ärimaailma jaoks üha olulisemaks. See raamat annab teile ülevaate sellest, kuidas tänapäeva AI-süsteemid töötavad ja milline on nende koht turul. Raamat sisaldab ka teavet selle kohta, kuidas saaksime paremat AI-d saavutada. Kui teid üldse huvitab AI, on see teie jaoks üks parimaid äriraamatuid.

Inimlik ühilduvus

"Inimlik ühilduvus" autor Stuart Russell

Mis see on: Inimestega ühilduv: tehisintellekt ja kontrolliprobleem kirjeldavad, kuidas AI meie maailmas praegu eksisteerib, sealhulgas kuidas seda on väärkasutatud selliste asjade loomiseks nagu autonoomsed surmavad relvad. Raamat jätkub, et me peaksime AI uuesti üles ehitama. Russell väidab, et inimkonnale tõeliselt abistamiseks peavad AI-d tegutsema ebakindla koha peal, mida nende inimmeistrid soovivad. Selle tunnusega masinad on oma olemuselt alandlikud, altruistlikud ja pühendunud oma kaaslaste abistamisele.

Miks peaksite seda lugema: See raamat pakub põhjalikku teavet selle kohta, kuidas AI-d tänapäeval kogu maailmas kasutatakse, ulatudes kaugemale The Big Nine’i keskendumisest konkreetsele kontsernile. Lõpetate selle raamatu palju paremini, et tulla toime nende tänapäeval kasutatavate AI-tööriistadega ja võib-olla isegi omaenda paremate AI-süsteemide loomiseks.

Äärmuslik majandus

"Äärmuslik majandus" autor Richard Davies

Mis see on: Äärmajandus uurib maailma mõnda ebaharilikku majandust, alates maailma vaeseimast suuremast linnast kuni esimese digitaalriigini. Davies jätkab väitega, et need majandused on tuleviku finantsstruktuuride rajamise kohaks.

Miks peaksite seda lugema: Keegi ei saa eitada, et maailm muutub uskumatult kiiresti. Meie majandused on sunnitud reageerima uuele maailmale. Selle raamatu lugemine aitab teil muutuste lainel ringi liikuda ja tulla oma äriga puutumata.

Loonshots

"Loonshots" autor Safi Bahcall

Mis see on: Loonshoti autor Safi Bahcall kasutab oma füüsikaalaseid teadmisi ja ärikogemusi, et tutvustada lugejatele uusi viise ettevõtete ja impeeriumide käitumise mõistmiseks. Seejärel näidatakse raamatus, kuidas saate seda uut metoodikat radikaalse innovatsiooni edendamiseks kasutada.

Miks peaksite seda lugema: See raamat muudab radikaalselt seda, kuidas näete nii oma ettevõtet kui ka ärimaailma tervikuna. Kui soovite oma asju paremaks muuta ja mõtteviisi muuta, on see teie jaoks üks parimaid äriraamatuid.

Vahemik

"Vahemik: miks generalistid triumfeerivad spetsialiseerunud maailmas" autor David Epstein

Mis see on: Vahemikus: miks generalistid spetsialiseerunud maailmas triumfeerivad, uurib David Epstein maailma tippsportlaste, kunstnike, muusikute, teadlaste ja muu elu; avastades, et varane spetsialiseerumine on nende õnnestumiste puhul erand, mitte reegel. Ta väidab, et selle põhjuseks on see, et generalistid on paindlikumad, loomingulisemad ja suudavad luua sidemeid, mida nende erikaaslased ei näe..

Miks peaksite seda lugema: See raamat pakub põnevat ülevaate edukate inimeste elust väga erinevates tööstusharudes. Kui olete spetsialiseerunud noorele, pakub see raamat kaalukaid argumente oma oskuste laiendamiseks. Kui olete juba üldmees, aitab see raamat teil mõista, kuidas oma edukuse suurendamiseks oma üldist lähenemist kasutada.

Mentorite hõim

"Mentorite hõim" autor Timothy Ferriss

Mis see on: Mentorite hõimu loomiseks esitas Tim Ferriss üle 50 maailmatasemel esineja, sealhulgas mitmed tema enda iidolid, komplekti küsimusi selle kohta, kuidas nad olid oma aega uskumatu karjääri loomiseks kasutanud. Seejärel koostas ta kõik nende nõuanded sellesse raamatusse, sealhulgas üle 50 erineva hommikuse rutiini.

Miks peaksite seda lugema: Selles raamatus sisalduvad nõuanded aitavad teil selgitada oma eesmärki elus ja kuidas seda saavutada, kõik proovitud ja tõeste meetodite põhjal. Samuti leiate suurepäraseid strateegiaid näiteks ebaõnnestumisest taastumiseks ning töö- ja eraelu tasakaalu saavutamiseks. Sellel raamatul on midagi pakkuda, olenemata sellest, kas te pole kindel, kuhu soovite oma ettevõtte järgmisena viia, või otsite lihtsalt näpunäiteid oma toimingute täpsustamiseks..

Sügav töö

"Sügav töö" autor Cal Newport

Mis see on: Sügav töö: keskendunud edu reeglid häiritud maailmas arutlevad sügava töö jõu üle, mida siin määratletakse kui "võime keskendumata tähelepanu kõrvale juhtida kognitiivselt raskele ülesandele." Selliste lugude kaudu nagu aeg, mil Carl Jung ehitas oma mõtte keskendumiseks metsa torni, demonstreerib Newport, kui sügav töö on parim viis suure edu saavutamiseks. Seejärel pakub ta edasi erinevaid strateegiaid, et luua teie sügava töövõime.

Miks peaksite seda lugema: Tänapäeva maailmas peab enamik spetsialiste võitlema iga päev kümnete tähelepanu kõrvalejuhtimisega. Ainult selleks, et jõuda päeva lõpuni ja mõista, et te pole midagi teinud, on lihtne sattuda sotsiaalmeedia, e-posti ja uuesti sotsiaalmeedia kontrollimise ringi. Kui soovite järgmisel aastal oma tähelepanu pöörata, on see teie jaoks üks parimaid äriraamatuid.

�� Meil ​​on eraldi juhend selle kohta, kuidas tööl keskenduda, mis on loodud just selle raamatu õppetundide põhjal.

Null ühele

"Null ühele" autor Peter Thiel, koos Blake Mastersiga

Mis see on: Null ühele: märkused alustavate ettevõtete kohta või kuidas ehitada tulevikku, pakub innovatsiooni vaatamiseks uue raamistiku, mis põhineb argumendil, et väljaspool Silicon Valley oleme tehnilise paigalseisu ajastul.

Miks peaksite seda lugema: Peter Thiel on PayPali ja Palantir Technologies kaasasutaja. Ta toob sellesse raamatusse kõik, mida on õppinud aastakümnetepikkuse eduka ettevõtluse ja investeeringute kaudu. Kui soovite radikaalselt muuta seda, kuidas oma ettevõttele lähenete, on see teie jaoks üks parimaid äriraamatuid.

Väga tõhusate inimeste 7 harjumus

"Väga tõhusate inimeste seitse harjumust" autor Stephen R. Covey

Mis see on: Väga tõhusate inimeste seitse harjumust algab eeldusest, et viis, kuidas me maailma kogeme, põhineb täielikult meie ettekujutustel; iseenda muutmiseks peame kõigepealt muutma oma ettekujutusi. Seejärel kirjeldatakse raamatus seitset harjumust, mida edukad inimesed kasutavad mõtteviisi muutmiseks ja saatuse kontrollimiseks.

Miks peaksite seda lugema: Väga tõhusate inimeste seitse harjumust pakub üksikasjalikku praktilist raamistikku oma mõtteviisi muutmiseks ja volikirja kaudu teie elu muutmiseks. Kui olete varem leidnud, et olete oma edu saavutamas, aitab see raamat teil tulevikus seda vältida.

Elamise kunst

"Elamise kunst" autor Thich Nhat Hanh

Mis see on: Elamise kunst näitab lugejatele, kuidas mõistlikkuse kunst aitab neil vastata elu kõige sügavamatele küsimustele ja nautida soovitud vabadust. Raamat sisaldab täpseid juhiseid seitsme meditatsiooni jaoks, mis aitavad inimestel paremini mõista iseennast, oma suhteid ja seost ümbritseva maailmaga.

Miks peaksite seda lugema: See raamat aitab teil maailma ja oma kohta selles terviklikumalt mõista. Samuti on tõestatud, et meditatsioon vähendab muu hulgas stressi ja pikendab tähelepanuperioodi.

Lõplikud mõtted parimate äriraamatute kohta aastaks 2020

Pidev õppimine on parim viis enda ja oma ettevõtte hoidmiseks, mis on asjakohane 2020. aastal. Võite ajaveebidelt (näiteks käesolevalt) palju õppida, kuid teadmised, mida leiate mõnedest parimatest äriraamatutest, ei asenda. . Ükskõik, kas laenutate raamatukogust või investeerite oma eksemplaridesse, lugege kindlasti järgmisel aastal mõnda neist raamatutest. (Või kuulake neid. Leiate kõige kättesaadavamad saidil Audible.)

Kas tunnete selle nimekirja kõigi võimaluste üle hämmingut? Keskenduge ühele raamatule korraga, planeerige igal õhtul tund või kaks lugemiseks ja saate need parimad äriraamatud läbi viia kiiresti..

Ärge unustage liituda meie WordPressi saidi kiirendamise kursusega. Mõne lihtsa parandusega saate laadimisaega vähendada isegi 50–80%:

Kujundus, esitlus ja toimetamine Karol K poolt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map