Zákulisí jako mediální partner # WCEU: Jaký je zážitek?

Kdykoli jdeme na WordCamp, ať už je to místní nebo globální, nezúčastníme se. Rádi se zapojíme a zapojíme se, jak jen můžeme, kde můžeme. Po dobrovolnictví na WordCamp Europe (WCEU) několik let v řadě jsme se začali otáčet i k dalším činnostem. Například Sabina Ionescu a Rodica Andronache byli minulý léto součástí organizačního týmu v Bělehradě, zatímco ThemeIsle (náš druhý blog) byl mediálním partnerem. Byl to plynulý přechod od příznivců médií v Paříži v roce 2017.


Každopádně jde o to, že pokaždé, když jdeme na takovou událost, chceme tam být, v jejím jádru, a vidět věci zevnitř. Z toho se toho hodně naučíte a máte také mnohem více zábavy.

Tento rok, budeme opět v Berlíně jako dobrovolníci a mediální partneři, tentokrát s tímto blogem (byli jsme nadšeni, když jsme dostali potvrzení). Dnes máme tedy zpětný přehled o našich minulých zkušenostech s mediálním partnerem a chtěli bychom se s vámi podělit o výhody, které přináší taková příležitost.

Zákulisí jako mediální partner WCEU: Jaké jsou zkušenosti?

Bod tento příspěvek vás informuje o tom, co se děje v zákulisí mediálních partnerů ve WordCamp Europe a proč byste se měli také pokusit účastnit – alespoň jednou za život.

Mediální partneři WCEU poprvé

Být mediálním partnerem není tak snadné, protože jakmile se dostanete na palubu, musíte ji doručit. Po všem, nesete plnou odpovědnost za vytváření obsahu, který propaguje událost.

Od chvíle, kdy jsme vstoupili do tohoto dobrodružství, jsme v kontaktu s týmem PR každý týden, ne-li častěji. Snažili jsme se držet krok se všemi důležitými zprávami a oznámeními tím, že jsme je sdíleli s naším publikem na sociálních médiích.

Naše hlavní zdroje propagace byly sociální média a blog ThemeIsle. Zavázali jsme se, že od února do června budeme psát několik obsahů souvisejících s WCEU. Dovolím si říci, že pro mě osobně to byl hlavní projekt v první části roku 2018. A jak vidíte, děláme to znovu. Proč? Více o tom později.

S ohledem na toto zaměření jsme měli příležitost vytvořit zajímavý a rozmanitý obsah.

Těsně před akcí jsem měl šanci vzít pulz komunity a podívat se, jak se cítí, když v létě přijeli do Bělehradu. Ve stejném kontextu jsem vytvořil svůj první infographic, který byl opravdu zábavný. Určitě jsem strávil mnohem více času než designér, ale líbilo se mi to, takže na konci dne na tom záleží. Pro tento infographic, Úzce jsem spolupracoval s týmem PR na WCEU, který mi poskytoval všechny statistiky a informace, které jsem potřeboval. Ti lidé byli opravdu milí a reagovali na mé žádosti.

Také jsem spolupracoval Christian Mirra pro spoustu komiksů, po nápadech na brainstorming s naším vlastním marketingovým týmem.

komiks pro #wceu mediální partnery 2018

Podívejte se také na několik ukázek našeho obsahu WCEU (zaokrouhlování, infographic, průvodce a recenze):

Navíc pár rozhovorů a setkání s klíčovými lidmi s sebou po události přímo zde na tomto blogu. Ionut Neagu, náš generální ředitel, sdílel v tomto ohledu několik myšlenek prostřednictvím své měsíční zprávy o transparentnosti.

Živé rozhovory

Dalším prvním pro nás byly živé rozhovory, které jsme provedli s pěti reproduktory.

Jako mediální partner je vaší povinností událost pokrýt mnoha způsoby a pokud chcete, můžete být kreativní.

Takže, kromě psaní a vizuální části zpoza počítače, Naším úkolem bylo také osobně pohovořit s několika zajímavými lidmi. Chris Fitzgerald a já jsme měli na starosti tento úkol, a proto jsme plánovali odpovídajícím způsobem tým Public Relations, který nám pomohl velký čas před konferencí a během ní. Ještě jednou děkuji klukům, zejména Tess, že jste tak vstřícní našim potřebám a otázkám!

Jste-li mediálním partnerem, máte uvnitř konferenčního místa určenou místnost (a další partnery). Mohli byste tam jít a odpočívat, připravit si práci nebo cokoli, co jste chtěli dělat. Lidé byli přátelští jako vždy – zaměstnanci i ostatní mediální partneři WCEU, kteří se bloudili po místě.

Je to jen tak, že si to každý musel zachovat velmi ticho, protože bylo zaznamenáno mnoho rozhovorů současně, téměř každou minutu. Nyní, když o tom přemýšlím, je možné, že tato místnost mohla být nejtišší v celém místě. Oblast introvertů může být konkurentem, ale nebyl jsem tam, takže to nemůžu s jistotou říct.

Abych byl upřímný, byl jsem před naším prvním rozhovorem opravdu nervózní a také Chris. Morten Rand-Hendriksen byl první řečník na našem seznamu a povídali jsme si o etice ve webdesignu, což bylo docela zajímavé téma. Náš kolega Radu se k nám připojil, fotografoval a sledoval Mortena (jen si žertoval), na koho se dívá.

wceu mediální partneři 2018 - téma s Mortenem

Po Morten, Hajj Flemings následoval, s nímž jsme mluvili o jeho odvážných cílech přivést 10k firmy online pomocí WordPress. Skvělý a inspirativní chat, který byl! Je skvělé se dozvědět o ambicích jiných lidí, motivuje vás to.

wceu mediální partneři 2018 - téma s Hajj

Po těchto dvou rozhovorech jsme se v místnosti Media Partners začali cítit jako doma a naše mysl se trochu uvolnila. Během příštích rozhovorů jsme se cítili spíš jako další den v kanceláři a nechali jsme od sebe drobné nepohodlí, které nás na začátku trochu táhlo zpět.

Rozhovory byly rozděleny do dvou slotů. Sherry Wallingová, Sami Keijonen, a Mauricio Gelfes byli naši hosté na další den.

Všechny tyto rozhovory najdete ve své vyhrazené kategorii na blogu ThemeIsle. Jsou to video i text, takže si vyberte libovolnou verzi, kterou dáváte přednost.

Tady je náš čtvrtý # WCEU rozhovor s Dr. Sherry Wallingovou @zenfounder.

Otázka 1: Jste doktorát, psycholog, podcast a autor. Jak jste se zapojili do programu WordPress? pic.twitter.com/H2Jq5NiMln

– ThemeIsle (@TememeIsle) 18. června 2018

Když jsme nedělali rozhovory, byli jsme jen pravidelnými účastníky WCEU; nebo brali jsme pulz události a ptali se náhodných lidí na lehké otázky.

Zde jsou dva příklady:

Legendární @suyogyashukla vypráví o jeho prvním # WCEU pic.twitter.com/qu7y3RV9wv

– ThemeIsle (@TememeIsle) 16. června 2018

Náš rychlý rozhovor s Tomem z @wordcandy_co na jeho první @WCEurope Zkušenosti.# WCEU pic.twitter.com/twPGezUUpb

– ThemeIsle (@TememeIsle) 17. června 2018

Stojí za to být mediálním partnerem?

Ano, bez váhání. Proč to říkám? Vezměme si to jeden po druhém.

�� Naučíte. Jak se to stane s čímkoli, co děláte poprvé ve vašem životě, učíte se. Koneckonců, pro vás je to něco nového a cokoli nového vás učí lekci (dobré nebo špatné).

�� Potkáte reproduktory. Nejsem si jistý, kolik máte šancí setkat se s řečníky během konference a skutečně si povídat o jejich práci a jejich dopadu v komunitě WordPress. Je krásné sedět někde, kde vás nikdo neobtěžuje, a položit těmto lidem všechny otázky, které možná nebudete schopni najít odpovědi na jiný způsob. Myslím, že potkáte některá z velkých jmen, která kdy přispěla k WordPress. Je opravdu příjemné vidět věci z tohoto úhlu.

�� Rozvíjíte nové dovednosti. Pokud jste předtím neudělali živé rozhovory, mohlo by vás to trochu vyděsit. "Nedokážu to", "Budu pokazit otázky", "Před dotazovaným řeknu něco špatného nebo špatného", "Zapomenu na jejich jméno nebo jim zavolám jiné jméno". Ale věřte mi, až to jednou nebo dvakrát uděláte, už se vám nebude nic podobného cítit. Můžete říci, že se to stává součástí vaší práce a zacházejte s tím stejně, uvolníte se a začnete si tento proces užívat. Například jsme byli v MediaCamp Bukurešti mediálními partnery a iterace pro nás byla jednodušší.

��️ Propagujete svou značku. Samozřejmě, kromě naší dobrovolnické akce, se ThemeIsle vystavil online i offline. Naše logo bylo vedle dalších velkých společností jako Torque a WP Tavern; naše blogovací materiály byly propagovány na oficiálních sociálních médiích WCEU; Jménem naší společnosti jsem kontaktoval několik lidí kvůli několika článkům, což opět pomáhá budovat vazby a spojení; Během konference jsme byli uvedeni v oficiální brožuře WCEU. Cítil jsem se hrdý, když jsem viděl ThemeIsle tam na prvních stránkách brožury.

�� Vrátíte zpět komunitě. Vždy se chceme komunitě vracet různými způsoby a jedním z nich je být mediálními partnery WCEU. Pomáháte propagovat jednu z největších událostí WordPress na světě tím, že věnujete svůj čas a zdroje na to, abyste to mohli dělat stejně dobře, jak jen můžete. Možná jste důvodem, proč uživatel WordPress přichází na WordCamp poprvé ze zvědavosti, nebo možná se rozhodnou zapojit více, protože je to zábava, nebo najít inspiraci u dalších lidí, kteří již k WordPress přispívají. Jste prostředníkem mezi těmito dvěma částmi.

�� Cítíte se jako součást posádky. Nezáleží na tom, zda se dobrovolně nebo dobrovolně zapojujete, když se účastníte jakékoli činnosti na této akci, už se necítíte jako host. Máte pocit, že jste jedním z nich – tým; jako byste tam byli s úmyslem a ne jen s účastí. A cítíte se poněkud užitečné.

Jednoduše dostat se z pohodlí, což jsem vždy povzbuzoval. ��

A bonus! Získáte volný vstup na akci a na večeři Speakers and Volunteers. To je správně. Jednou v noci před zahájením konference se koná toto tradiční neformální setkání, na kterém se všichni řečníci a dobrovolníci shromáždí na pěkném a útulném místě (předem si je vybrali organizátoři), aby si promluvili o všem. Jídlo a pití v ceně. Pokud jste mediální partner, můžete se připojit k této večeři před událostí.

To byl náš pohled z budovy o 20 podlažích, kde se schůzka konala:

#wceu mediální partneři na večeři reproduktorů v Bělehradě

Cesta do Berlína!

Za tři měsíce bude několik členů našeho týmu opět v WordCamp Europe. Ne celý tým, i když, ale stále budeme mít zástupce v terénu. Kromě bytí mediální partneři znovu, ale tentokrát s blogem CodeinWP, kluci, kteří se chystají přijít, se opět dobrovolně zúčastní.

Navíc naše nejnovější téma, Neve, je mikro-sponzor akce (můžete jej najít v sekci Small Business). Takže jsme opět rádi, že můžeme hrát toto malé shromáždění komunity WordPress malou roli.

Nadšený, že je jedním z mediálních partnerů na # WCEU tento rok ���� pic.twitter.com/6z2DczW1Cl

– Codeinwp (@codeinwp) 28. února 2019

Závěr

Je skvělé se občas zbavit své rutiny a vyzkoušet nové věci. Zapojení do různých oblastí a experimentování s věcmi, které normálně neuděláte, může mít pouze dva výsledky: buď si to velmi užijete a chcete si zážitek zopakovat, nebo se přesto něco naučíte.

Proto jsme letos opět v Berlíně mediálními partnery WCEU a již jsme začali plánovat naši cestu, psát materiály, sdílet sociální věci a špehovat některé další zajímavé řečníky, s nimiž bychom chtěli pohovorit, až dorazíme do hlavního města Německa.

Nyní bychom rádi slyšeli svůj vlastní příběh o přispívání do WordCamp Europe. Je na vaší straně něco, co stojí za zmínku? Pokud pro nás máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map