Váš seznam základních zásuvných modulů WordPress plus, co je nutností

Pluginy umožňují světu WordPress obejít. Základní zásuvné moduly WordPress vám pomohou efektivně a bezpečně stavět vaše stránky a získat tam nejlepší funkce.


Pluginy vám umožňují do svého nového blogu přidat téměř jakýkoli typ funkcí. A v konečném důsledku pravděpodobně dokončíte instalaci několika, abyste získali konkrétní požadované funkce.
Tohle je kapitola 4 většího průvodce jak začít úspěšný blog.

Ale i když existuje spousta zajímavých specializovaných pluginů, existuje i několik základní pluginy WordPress, které každý blogger potřebuje. Mluvíme o věcech tak důležitých, že bez ohledu na to, o čem blogujete, by to mělo být vaším seznamem povinných:

�� Poznámka pro začátečníky: Co jsou doplňky a jak je nainstalovatZákladní pluginy WordPress

Plugin je rozšíření třetí strany, které přidává další funkce na váš web WordPress. Tato funkce může být něco malého, jako je kontaktní formulář, nebo něco velkého přeměním vašeho webu WordPress na internetový obchod.

Chcete-li použít plugin, musíte jej nainstalovat na svůj web WordPress. Přečtěte si tento příspěvek pro více informací jak nainstalovat doplňky WordPress.

Vaše základní doplňky WordPress:

1. Váš SEO


Váš SEO Váš SEO

Autor: Tým Yoast

Aktuální verze: 14.2

Poslední aktualizace: 26. května 2020

wordpress-seo.14.2.zip


Hodnocení 98%


5 000 000 + instalace


WP 5.3 + Vyžaduje

 • Co to dělá: Váš SEO vám pomůže udělat důležité vylepšení optimalizace pro vyhledávače jak pro celý váš web, tak pro jednotlivé příspěvky / stránky.
 • Proč to potřebujete: Pokud se váš blog řadí mezi vyhledávače, jako je Google, má obrovský vliv na počet návštěvníků vašeho webu. Optimalizace blogu s pluginem jako Yoast SEO vám dává lepší šanci vyšší hodnocení relevantních klíčových slov a získejte návštěvnost vašich příspěvků. Tento plugin budeme také používat v dalších kapitolách této příručky, proto je nutné, aby byl tento průvodce plně využit.
 • Kolik to stojí: Bezplatná verze je pro většinu bloggerů v pořádku
 • Kde ji získat: Nejjednodušší metodou je přejít na hlavní panel WordPress → Pluginy → Přidat nový → do vyhledávacího pole zadejte název pluginu (Yoast SEO). Poté klikněte na Nainstalovat nyní a aktivovat.

2. Google Analytics pro WordPress


Google Analytics Dashboard Plugin pro WordPress od MonsterInsights Google Analytics Dashboard Plugin pro WordPress od MonsterInsights

Autor: MonsterInsights

Aktuální verze: 7.10.4

Poslední aktualizace: 1. dubna 2020

google-analytics-for-wordpress.7.10.4.zip


Hodnocení 90%


2 000 000 + instalace


3.8.0 Požadavky

 • Co to dělá: Google Analytics vám poskytuje podrobné statistiky provozu a analýzy vašeho blogu. Na pokročilejší úrovni vám také pomůže zjistit, jak účinné jsou určité propagační strategie. Doplněk Google Analytics pro WordPress vám pomůže snadno implementovat bezplatnou službu Google Analytics do vašeho blogu.
 • Proč to potřebujete: Analytics vám pomůže zjistit, které části vašeho blogu mají největší provoz, a které části fungují dobře a které části lze vylepšit. Analytics také umožňuje sledovat, jak se v průběhu času mění provoz a interakce vašeho blogu. Jinými slovy, bez jakéhokoli analytického řešení nemůžete vědět, jak efektivní jsou vaše propagační strategie.
 • Kolik to stojí: 100% zdarma
 • Kde ji získat: Prostřednictvím ovládacího panelu WordPress (stejné jako u vašeho SEO, viz výše). Poté postupujte podle tohoto průvodce jak nastavit Google Analytics pro WordPress.

3. Cache Enabler


Cache Enabler - WordPress Cache Cache Enabler – WordPress Cache

Autor: KeyCDN

Aktuální verze: 1.3.5

Poslední aktualizace: 12. března 2020

cache-enabler.zip


86% Hodnocení


90 000 instalací


WP 4.6 + Vyžaduje

 • Co to dělá: Cache Enabler používá něco, co se nazývá ukládání do mezipaměti, aby se váš blog načítal rychleji a používal méně prostředků serveru.
 • Proč to potřebujete: Cache Enabler obvykle zkracuje dobu načítání stránky blogu na polovinu, což je důležité, protože 30% uživatelů chcete, aby se weby načítaly do jedné sekundy, 74% mobilních uživatelů opustí web, který trvá načtení déle než 5 sekund a časy načtení stránky mohou ovlivňují, kde se váš web řadí na Google. Jo, najít způsoby, jak zrychlit svůj blog, je docela důležité …
 • Kolik to stojí: 100% zdarma
 • Kde ji získat: Prostřednictvím ovládacího panelu WordPress (stejné jako pro váš SEO, viz výše).

4. Zabezpečení Wordfence


Zabezpečení Wordfence - Firewall a skenování malwaru Zabezpečení Wordfence – Firewall & Skenování malwaru

Autor: Wordfence

Aktuální verze: 7.4.7

Poslední aktualizace: 23. dubna 2020

wordfence.7.4.7.zip


Hodnocení 96%


3 000 000 + instalace


WP 3.9 + Vyžaduje

 • Co to dělá: Zabezpečení Wordfence zajišťuje spoustu různých vylepšení zabezpečení, aby váš blog byl v bezpečí před hackery a dalšími zneužitími.
 • Proč to potřebujete: Docela bohužel, WordPress blogy hackování je běžná věc. Jen v prvním čtvrtletí roku 2016, Sucuri analyzoval přes 8 000 hackovaných webových stránek WordPress. A Google blokuje stovky tisíc webových stránek každý rok pro malware. Na konci dne musíte bezpodmínečně zabezpečit své stránky WordPress v bezpečí a Zabezpečení Wordfence je nejoblíbenější bezpečnostní plugin WordPress, díky čemuž je jedním z nezbytných pluginů WordPress.
 • Kolik to stojí: Bezplatná verze je pro většinu blogů v pořádku, i když existuje prémiová verze s ještě větší funkčností.
 • Kde ji získat: Prostřednictvím ovládacího panelu WordPress (stejné jako pro váš SEO, viz výše).

5. UpdraftPlus


Zálohovací plugin UpdraftPlus WordPress Zálohovací plugin UpdraftPlus WordPress

Autor: UpdraftPlus.Com, DavidAnderson

Aktuální verze: 1.16.25

Poslední aktualizace: 23. května 2020

updraftplus.1.16.25.zip


Hodnocení 96%


2 000 000 + instalace


WP 3.2 + Vyžaduje

 • Co to dělá: UpdraftPlus je záložní plugin, který automaticky zálohuje váš web WordPress. Můžete si dokonce nechat zálohu automaticky uložit na Disk Google nebo jiného poskytovatele cloudového úložiště.
 • Proč to potřebujete: Kromě škodlivých herců (diskutovaných výše) existuje mnohem více důvodů, proč byste mohli potřebovat zálohu svého blogu. Pravidelné zálohy jsou naprostou nutností – pomáhají zajistit, že data vašeho blogu jsou vždy v bezpečí bez ohledu na to, co se pokazí.
 • Kolik to stojí: Bezplatná verze je pro většinu blogů v pořádku, i když existuje prémiová verze s přidanou funkčností.
 • Kde ji získat: Prostřednictvím ovládacího panelu WordPress (stejné jako pro váš SEO, viz výše).

6. Optimole


Optimalizace obrazu & Lazy Load by Optimole Optimalizace obrazu & Líné zatížení Optimole

Autor: Optimole

Aktuální verze: 2.3.1

Poslední aktualizace: 21. dubna 2020

optimole-wp.zip


Hodnocení 96%


50 000 + instalace


WP 4,7 + vyžaduje

 • Co to dělá: Optimole automaticky optimalizuje obrázky které nahrajete do svého blogu komprimací a případně změnou velikosti jejich rozměrů. Komprese je způsob, jak zmenšit velikost souboru obrázku, aniž by to ovlivnilo jeho kvalitu (bezeztrátová komprese) nebo s malým snížením kvality (bezeztrátová komprese).
 • Proč to potřebujete: snímky tvoří 63% průměrné velikosti souboru na webu. Zmenšením velikosti obrázků můžete rychlejší načítání blogu. Již jsme se zabývali tím, proč je to důležité, když jsme vám povídali o Cache Enabler – dalším z nezbytných pluginů WordPress!
 • Kolik to stojí: Optimole optimalizuje zdarma 1 GB obrázků měsíčně, což by mělo stačit pro většinu blogů. Na této bezplatné vrstvě získáte také obrazové CDN se 7 globálními umístěními. Poté jsou naplánovány placené plány již od 29 EUR za měsíc, což vám dává mnohem větší šířku pásma a umístění CDN.
 • Kde ji získat: Prostřednictvím ovládacího panelu WordPress (stejné jako pro váš SEO, viz výše).

7. WPForms


Kontaktní formulář od WPForms - Drag & Drop Builder pro WordPress Kontaktní formulář WPForms – Drag & Drop Form Builder pro WordPress

Autor: WPForms

Aktuální verze: 1.6.0.2

Poslední aktualizace: 21. května 2020

wpforms-lite.1.6.0.2.zip


Hodnocení 98%


3 000 000 + instalace


WP 4.9 + Vyžaduje

 • Co to dělá: WPForms umožňuje lidem poslat vám zprávu pomocí jednoduchého kontaktního formuláře.
 • Proč to potřebujete: Bez ohledu na to, o čem píšete, lidé se s vámi pravděpodobně budou chtít spojit. Kontaktní formulář jim to umožní, aniž byste museli na své webové stránce vystavovat svou skutečnou e-mailovou adresu.
 • Kolik to stojí: Bezplatná verze je pro většinu bloggerů v pořádku, i když existuje profesionální verze s více funkcemi.
 • Kde ji získat: Prostřednictvím ovládacího panelu WordPress (stejné jako pro váš SEO, viz výše).

8. Jetpack – Sociální sdílení + další


Jetpack od WordPress.com Jetpack od WordPress.com

Autor: Automaticky

Aktuální verze: 8.5

Poslední aktualizace: 5. května 2020

jetpack.8.5.zip


Hodnocení 78%


5 000 000 + instalace


WP 5.3 + Vyžaduje

 • Co to dělá: Jetpack je víceúčelový plugin, který přidává tunu užitečných funkcí. Nejvýznamnější pro tuto sekci je její Sdílení modul, který vám pomůže přidat tlačítka sociálních sdílení na váš web.
 • Proč to potřebujete: Tlačítka sociální sdílení usnadňují návštěvníkům sdílení vašich příspěvků na sociálních médiích. To znamená, že vaše příspěvky mohou získat větší viditelnost a v důsledku toho můžete získat větší provoz! A jak jsme řekli, Jetpack také zahrnuje banda dalších užitečných funkcí, což z nás dělá jistotu, že jej budete považovat za jeden ze svých nezbytných pluginů WordPress z mnoha dalších důvodů.
 • Kolik to stojí: Plán zdarma je v pořádku.
 • Kde ji získat: Prostřednictvím ovládacího panelu WordPress (stejné jako u vašeho SEO, viz výše). Pak si přečtěte tento příspěvek pro jak nastavit tlačítka sociální sdílení Jetpack.

Po nainstalování těchto nezbytných pluginů je nyní čas postarat se o základní nastavení vašeho blogu.

Kapitola 5: Základní nastavení každého blogu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map