Kolik stojí VPN? A jsou VPN bezpečné?

Kolik stojí VPN


Kolik stojí VPN a je bezpečné používat VPN? To jsou dvě klíčové otázky, na které v tomto článku odpovíme.

Nakonec byste měli pochopit, co dělá VPN bezpečným a kolik byste měli očekávat, že zaplatíte za kvalitní VPN službu.

Začínáme s některými konkrétními doporučeními ohledně servisu.

Lze VPN používat bezpečně? Co hledat v bezpečné VPN

Technologie VPN je bezpečná, ale ne všechny služby VPN jsou bezpečné.

V zásadě, pokud se rozhodnete správně, použití VPN je 100% bezpečné, ale jen proto, že služba sama volá, VPN automaticky neznamená, že služba je bezpečná.

Abychom pochopili, zda je použití VPN bezpečné, musíme rychle přejít nad tím, co se skutečně děje, když používáte VPN.

VPN v podstatě funguje jako prostředník mezi vámi a webovými stránkami nebo službami, které navštěvujete. Když navštívíte web, vaše VPN šifruje tato data před tím, než přejde na web (nebo dokonce před tím, než jde do sítě WiFi, což je důvod, proč vám VPN může pomoci chránit vás na veřejných WiFi i před snoopingovými poskytovateli internetových služeb). Kromě mnoha dalších výhod je také bezpečnější přihlásit se k WordPress.

Tento web nebo služba zase vidí IP adresu VPN namísto vaší skutečné adresy IP, což vám dává anonymitu.

Pokud zvolíte bezpečnou službu, je to vše, co k tomu patří. Při výběru kvalitní VPN je však třeba hledat některé konkrétní věci:

Věnujte pozornost zásadám protokolování

Protože směrujete veškerý provoz prostřednictvím sítě VPN, vaše síť VPN je schopna sledovat spoustu toho, co děláte.

Nyní to není tak, jako kdyby viděli vaše hesla a přesné akce, které na každém webu podniknete. Mohou však sledovat, které stránky navštěvujete, když se připojíte k určitým webům, jak dlouho jste tam, kolik provozu prochází atd..

Dobrá VPN nebude tyto informace protokolovat. To znamená, že ačkoli to VPN může technicky sledovat, žádné z těchto informací neukládají.

Například Mullvad nejen vaše informace nezaznamenává, ani si při vytvoření účtu nepožádá o vaše osobní údaje:

Mohlo by to stát více, ale chcete VPN bez zásady záznamu

Jednoduše řečeno, bezpečná VPN je VPN s přísným "žádné protokolování" politika.

Pochopte, kdo vlastní VPN a kde se nachází

Pokud jste si vědomi soukromí, pravděpodobně budete chtít službu VPN, která má sídlo v jurisdikci šetrné k soukromí.

Pokud například žijete v USA, výběrem služby VPN umístěné v USA je pro vládu USA mnohem snazší uplatňovat svou vůli (ačkoli USA jsou stále lepší než některé jiné jurisdikce, protože nevyžaduje protokolování).

Z tohoto důvodu se mnoho služeb VPN najde v jurisdikcích, jako je Panama nebo temné ostrovy, jako jsou Britské Panenské ostrovy, Nevis atd..

Kromě toho, že zvažujete, kde se nachází vlastník VPN, budete také chtít zvážit, kdo je vlastníkem.

Například v roce 2013, Facebook získal službu VPN s názvem Onavo. Nedělali to pro zabezpečení webu. Místo toho utratili 200 milionů dolarů za akvizici, aby shromáždili údaje o chování návštěvníků, jako je používání Snapchatu, konkurenta Facebooku. To je důvod, proč Apple kopl aplikaci Onavo z App Store v roce 2018.

V podstatě chcete, aby byl majitel VPN věnován vám jako zákazníkovi, nikoli vašim datům.

Ujistěte se, že používají nejnovější standardy a problémy s opravami

Při správné implementaci by VPN měla zcela skrýt vaši identitu a šifrovat vaše data. Ne všechny VPN však používají správné bezpečnostní standardy nebo rychle opravují problémy.

Například Chyba selhání přístavu v roce 2015 může vést k vystavení IP adres uživatelů VPN.

Tato chyba se vyskytla v podkladových protokolech, takže to nebyla chyba samotných služeb VPN. Některé služby však při řešení problému reagovaly lépe než jiné.

Bezpečná VPN by kromě toho, že bude reagovat na problémy, měla nabízet funkce jako:

 • Ochrana proti úniku DNS, která pomáhá zabránit úniku vaší IP adresy.
 • 256bitové šifrování AES pro bezpečný přenos dat.

Například NordVPN nabízí to, co nazývají "vojenské šifrování"… Což je opravdu skvělý způsob, jak říct 256bitové šifrování AES:

Jak dobrá VPN používá šifrování

Chceš přepínač zabíjení

I když používáte VPN, která je bezpečná v každém dalším aspektu, stále existuje jeden velký problém:

Pokud počítač přestane připojovat k serveru VPN, můžete pokračovat v prohlížení bez upozornění a jako takový vystavit svou skutečnou IP adresu.

Chcete-li to vyřešit, mnoho bezpečnějších služeb VPN vestavěné do tzv zabít spínač.

Tato funkce v podstatě automaticky zastaví váš internetový přístup, pokud z nějakého důvodu dojde k výpadku vašeho připojení k serveru VPN. Tím zajistíte, že při vystavování své skutečné adresy IP nechtěně nepřestáváte procházet.

Buďte opatrní s bezplatnými službami VPN

Pokud máte rozpočet, pravděpodobně jste narazili na některé z bezplatných služeb VPN. Největší jméno je Hola, ale existuje spousta dalších bezplatných služeb VPN.

Zde máte velký případ "dostanete to, za co platíte" a většina bezplatných služeb VPN nejsou bezpečné. Pokud vám za používání služby neúčtují peníze, pravděpodobně to znamená, že jste nějakým způsobem produkt.

To bylo případ Holy v roce 2015, kde se chytili prodejní šířka pásma uživatelů do botnetu.

Podívejte se, namísto použití vlastních serverů, jako je placená služba VPN, je Hola schopna nabídnout svou bezplatnou cenovou značku směrováním provozu prostřednictvím počítačů svých uživatelů, v jakési situaci typu VPN typu peer-to-peer.

To prostě není bezpečný přístup a nechcete, aby zdroje vašeho počítače využívaly ostatní lidé. Nebo v případě Holy prodáno botnetu.

Dobrá VPN je bezpečná

Abychom to shrnuli, dobrá služba VPN je bezpečná, ale ne všechny služby VPN jsou dobré.

Chcete-li vybrat bezpečnou službu VPN, budete chtít hledat funkce jako:

 • Přísná politika bez protokolování.
 • Transparentní majitel.
 • 256bitové šifrování AES.
 • Ochrana proti úniku DNS.
 • Proaktivní bezpečnostní tým, který zůstává na vrcholu nově vystavených zranitelností.
 • Přepínač zabíjení, který zabraňuje náhodnému odhalení vaší adresy IP.

A pravděpodobně se budete chtít vyhnout bezplatným službám VPN, protože nejsou osvobození od štědrosti svých srdcí a pravděpodobně zpeněžují váš provoz nějakým způsobem (například prodej šířky pásma botnetu).

Kolik stojí VPN? Co zaplatíte za kvalitní službu

Dále se pojďme zabývat otázkou, kolik stojí VPN.

TL; DR – Kolik stojí VPN?

Kvalitní a bezpečná služba VPN vás obvykle stojí 5-12 $ měsíčně, pokud platíte měsíčně, nebo jen 30-50 $ ročně, pokud jste ochotni zaplatit za pár let dopředu. Pojďme hlouběji …

Můžete najít některé bezplatné služby VPN, ale jak jsme diskutovali výše, tyto bezplatné služby mohou být útržkovité. Pamatujete si, jak se Hola chytila ​​prodávajícím šířku pásma uživatelů do botnetu? Jo – nechceš, abys to byl ty.

Kromě toho se také setkáte "doživotní nabídky" pro některé služby VPN. Není například neobvyklé vyhledávat nabídky na obchodech, které poskytují celoživotní přístup ke službě VPN za pouhých 50 USD.

I když je tento typ celoživotní nabídky atraktivní z hlediska ceny, měli byste být v tomto scénáři opatrní, protože při doživotní dohodě neexistuje žádná pobídka pro to, aby služba pokračovala v poskytování dobrého produktu, jakmile získají peníze.

To často vede k přetížení serverů, což znamená, že tyto typy sítí VPN jsou často mnohem pomalejší než služby, za které průběžně platíte. Navíc nemají motivaci investovat do vylepšení a aktualizací zabezpečení, protože již získali všechny peníze, které od vás mohou získat.

Namísto, Pokud vám opravdu záleží na rychlosti a bezpečnosti vaší VPN, nejlepší volbou je zaplatit za probíhající službu. Ano, je to trochu platit víc – ale je důležité si uvědomit, že za nic neplatíte víc.

V zásadě chcete službu VPN, která má motivaci k tomu, aby poskytovala velké rychlosti a bezpečně nakládala s vašimi daty … a jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je zaplatit za to.

Takže – kolik to stojí VPN?

Obvykle se díváte na přibližně 5–12 $ měsíčně, pokud platíte měsíčně (níže vám ukážu srovnání některých oblíbených služeb).

Většina služeb VPN vám však nabídne bohatou slevu, pokud budete platit jeden nebo dva roky najednou, což může být skvělý způsob, jak ušetřit nějaké peníze.

Například, NordVPN – jedna z našich doporučených služeb – stojí 11,95 $, pokud platíte meziměsíčně. Pokud jste však ochotni zaplatit dva roky dopředu, zaplatíte celkem jen 95,75 $, což se rovná pouhých 3,99 $ měsíčně.

Dokonce občas uzavírají tříletý obchod s ještě větší slevou:

Kolik stojí VPN jako NordVPN

Jak vybrat bezpečnou VPN – jaké jsou nejlepší služby VPN?

Nyní na otázku milionu dolarů – jaké nejlepší bezpečné a dostupné VPN služby použít? A kolik stojí cena VPN, která vám nabídne dobrou kvalitu?

To je velká otázka, a proto jsme vlastně napsali celý příspěvek o nejlepších službách VPN. Pokud tedy potřebujete dlouhou odpověď, podívejte se na našeho úplného průvodce nejlepšími službami VPN ��

Pokud chcete kratší odpověď, podívejte se na srovnávací tabulku níže. Všechny tyto VPN služby jsou bezpečné a Mullvad nabízí absolutní soukromí, pokud je to vaše největší starost:

ExpressVPN
NordVPN
PIA
Mullvad
IPVanish

Cena za měsíc12,95 $11,95 $6,95 $5 €10 $
Nejlevnější cena99,95 $ / rok99,95 $ / dva roky69,95 $ / dva roky5 € / měsíc89,99 $ / dva roky
Windows App
aplikace pro MacOS
Servery2 000+5 000+3 000+300+1100+
Killswitch

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, spárujte VPN se správcem hesel, aby se vaše přihlašovací údaje zachovaly také v bezpečí!

Stále jste zmateni otázkou, kolik stojí VPN? Stále máte nějaké bezpečnostní otázky? Zeptejte se v komentářích!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map