Jak přijít s nápady na obsah blogu, které lidé nebudou moci ignorovat

Protože se jedná o blog, který zde představujeme, je těžké si ho představit bez pravidelného proudu kvalitních příspěvků, že? Proto potřebujete několik dobrých nápadů pro obsah blogu.


Ano, samozřejmě. Ale také zde začínají problémy.
Tohle je kapitola 7 většího průvodce jak začít úspěšný blog.

Výzva je následující:

Jak vlastně přijdeš? dobré nápady na obsah blogu a pravidelně?

Musíte se proměnit v nepřirozeně kreativního člověka, který má vždy v rukávu proud nekonečných nápadů? Získáváte tyto supervelmoci tím, že vás kousl radioaktivní blogger?

Ne. Daleko od toho.

Jedinou skutečnou dovedností, kterou musíte trénovat, je dovednost věnovat pozornost.

Přicházet s dobrými nápady na obsah blogu ve skutečnosti není o tom, jak sedět někde v jeskyni a psát stránky na stránky s hlavními nápady a spoléhat se pouze na vaši vlastní kreativitu. Naopak.

Chcete-li přijít s nápady na hvězdný obsah blogu, musíte věnovat pozornost tomu, co se děje ve vašem výklenku, a pak podle toho jednat, kdykoli si všimnete "obsah díry" které je třeba vyplnit.
skus superblogger vám pomůže najít dobré nápady na obsah blogu

Pravidlo č. 1 týkající se obsahu blogu:

Jak jsem řekl výše, má smysl psát / blogovat o věcech, které lidé již hledají.

Jinými slovy (a může to znít brutálně, omlouvám se), nezáleží na tom, o čem chcete psát. Na čem záleží je to, o čem vaše publikum chce číst.

Proč tomu tak je?

Nové blogy mají velkou překážku, kterou je třeba překonat.

Je to zjevná překážka, ale velmi vážná. A co je horší, mnoho blogů se jí nikdy nepodaří překonat …

Touto překážkou je skutečnost, že v den 1 nikdo neví, že váš blog existuje. Nikdo to tedy nebude číst.

Takže s tím, Pokud se rozhodnete psát pouze o svých jedinečných nápadech, které nebyly nikdy předtím zváženy, lidé váš blog nikdy neobjeví.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete jít opačně, a místo toho uděláte svůj výzkum správný – zjistíte, jaké skutečné výzvy lidé čelí ve vašem výklenku – a poté popíšete svá řešení těchto výzev, účinně desetkrát zvýšíte svou pravděpodobnost o nalezení.

V dnešní době, Google je, jak většina blogů získat jejich provoz (pak Facebook, data říká). Takže, abyste měli někdy šanci se objevit, váš obsah musí řešit problémy, které lidé aktivně googlují. Tak jednoduché.

Nejlepší část:

�� Jak zjistit, co vaše publikum chce číst

Co chce vaše publikum číst
Jsou zde dvě odlišné myšlenkové školy:

 • Jde první soutěž
 • Jde první publikum

První z nich je o šňupání a pokusu se zjistit, co vaše konkurence dělá a jaký druh obsahu pro ně nejlépe funguje.

Jinými slovy, o čem vaše konkurenční blogy = o čem byste měli blogovat.

Způsob, jak to zjistíte, je pomocí klíčových slov.

Klíčová slova jsou to, co podporuje vyhledávání Google. Lidé hledají pomocí klíčových slov. Vaše konkurence vytváří obsah, který řeší daná klíčová slova v naději, že se jejich obsah zobrazí vždy, když někdo tato klíčová slova vyhledá.

Musíte se vložit doprostřed tohoto obrázku.

Zjistěte, jaká konkrétní klíčová slova vaši konkurenti používají, prozkoumejte jejich příspěvky a potom napište něco lépe.

Zde jsou nástroje, pomocí kterých můžete zjistit, jaká jsou tato klíčová slova:

semrush

SEMrush

ahrefs

Ahrefové

buzzsumo

BuzzSumo

Hledejte nejlepší obsah svých konkurentů a vytvořte seznam těchto příspěvků. Přemýšlejte o tom, jak můžete napsat něco, co řeší stejná klíčová slova, ale je ještě lepší. To jsou témata, která stojí za to napsat v přístupu založeném na konkurenci.

Jde první publikum je úplně jiné zvíře.

Můj oblíbený nástroj k tomu je Quora.

Quora je web otázek a odpovědí. Stejně jako v, lidé se ptají (neexistují žádná omezení; pokud má někdo otázku, může se jí zeptat) a další lidé předkládají své nejlepší odpovědi. Poté komunita hlasuje o tom, kdo nejlépe odpověděl.

Ale odložit tento hlavní účel Quorova stranou je také jedno z mála míst, kde můžete zjistit, co se lidé opravdu chtějí naučit.
quora

Každá otázka, kterou tam vidíte a která souvisí s vaší výklenkem a tématem vašeho blogu, je skvělá příležitost napsat nový blogový příspěvek o.

Zde je proč:

 • Jsou to skuteční skuteční lidé, kteří na tyto otázky kladou otázky, což znamená, že ať už je téma otázky jakékoli, je to něco, s čím někdo potřebuje pomoc, ale zatím se mu nepodařilo najít řešení..
 • Můžete si položit přesnou otázku a napsat blogový příspěvek, který vám poskytne odpověď. Poté můžete publikovat výňatek z tohoto příspěvku jako odpověď přímo na Quoru a odkaz zpět na svůj příspěvek pro další (skvělý nástroj pro propagaci).

Chcete-li začít, začněte sledovat všechna témata týkající se Quory, která jsou relevantní pro vaše místo. Kdykoli se objeví nějaká zajímavá otázka, poznamenejte si ji a přidejte ji do svého seznamu nápadů na blogový příspěvek.

Další věc, kterou můžete udělat kromě bingingu Quory, je návrat k blogům vašich konkurentů, ale nyní z úplně jiného důvodu:

Vraťte se zpět k těm jejich oblíbeným příspěvkům, ale tentokrát přejděte dolů do sekce komentářů a poznamenejte si všechny zajímavé otázky, které lidé v těchto komentářích kladou. Pravděpodobně tak najdete i několik drahokamů.

Nakonec nemusí být seznam možných nápadů na obsah blogu obrovský. Ve skutečnosti je asi lepší to udržet krátké, prostě nenechat projít žádný zajímavý nápad. Řekl bych 10 nápadů je dobrý začátek.

Shrnutí věcí:

 1. Podívejte se, co vaše konkurence dělá. Prohlédněte si jejich obsah, klíčová slova, s nimiž se potýkají, co je na jejich stránkách populární. Udělejte si seznam těch nápadů, které chcete také zahrnout.
 2. Podívejte se na otázky, které lidé kladou na Quoru. Zjistěte, zda můžete některé z nich odpovědět v nových blogových příspěvcích.
 3. Prohlédněte si komentáře k blogům vašich konkurentů. Zjistěte, zda by některý z nich mohl být základem pro nové příspěvky na blogu.
 4. Zkompilujte seznam 10 nápadů na blogový příspěvek.

Jakmile je máte, pokračujte dalším krokem.
�� Další čtení

 • 20 způsobů, jak vymyslet nápady pro blogové příspěvky – snadno stravitelný seznam zajímavých taktik, které můžete použít, pokud stále zíráte na prázdný kus papíru.
 • Technika mrakodrapu – velmi populární metoda, která se přihlásila k myšlence na první soutěž a porazila je ve své vlastní hře.
 • Jak získat neomezené nápady na blogové příspěvky, které nejsou zřejmé – další pohled na toto téma (zahrnuje přímou práci s publikem – dobré věci!)

Kapitola 8: Jak napsat dobrý blogový příspěvek

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map