Coronavirus: 20+ WordPress Community Leaders sdílí své boje, opatření a mise v době pandemie

WordPress je používán miliony a, protože Coronavirus obíhá svět, má celkový dopad na průmysl WordPress. Na začátku této pandemie mě zajímalo, jak jsou ovlivněny různé entity WordPress, takže jsem oslovil vedoucí firmy a nezávislé profesionály v našem oboru, abych se dozvěděl, co dělají, aby udrželi věci v chodu.


Se všemi bláznivými minulými dny jsem nečekal spoustu odpovědí. K mému překvapení mnoho lidí vynaložilo zvláštní úsilí, aby se na chvíli zastavili a sdíleli své myšlenky se zbytkem nás. Pokaždé, když jsem dostal odpověď, spěchal jsem, abych viděl, co lidé procházejí, jaké jsou jejich boje a jak se drží v tak nečekaných časech, že žijeme.

Věci, které budete číst, jsou velmi odlišné, protože lidé prochází různými výzvami. Někteří se zabývají úpravami pro práci na dálku. Jiní vymýšlejí způsoby, jak si udržet svůj příjem a podporovat své zaměstnance. Mnozí se soustřeďují na soustředění a vypořádávají se s nepředvídatelnou budoucností. A nejvíce končí pozitivní poznámkou a pocitem naděje a touhy po jednotě.

Vedoucí komunity WordPress vs koronavirus

I když je každý příspěvek jiný, mají jednu společnou věc – jsou otevřené. Ukázání slabosti v těchto dnech je známkou velké síly. To dokazuje to, co jsem se poprvé dozvěděl o komunitě WordPress: to vše se týká vzájemné důvěry a autentičnosti.

Doufám, že se vám tyto skvělé lidi budou líbit a najdete podporu, kterou potřebujete.

Komunita WordPress sdílí myšlenky na pandemii coronavirus a výzvy, které mají přijít

 • James Farmer
 • Topher DeRosia
 • Matt Medeiros
 • Brian Jackson
 • Marieke van de Rakt
 • Matt Cromwell
 • Adi Spiac
 • Ryan Sullivan
 • Francesca Marano
 • Tom Zsomborgi
 • Ionut Neagu
 • Miriam Schwab
 • Akshat Choudhary
 • Ben Pines
 • Rahul Bansal
 • Vova Feldman
 • Tim Soulo
 • Puneet Sahalot
 • Adam Connell
 • Jean Galea
 • Oliver Dale
 • Barbara Saul

Vedoucí komunity WordPress

James Farmer

James Farmer

Incsub
Austrálie ����

Je nevyhnutelné, že v době globálních nepokojů a nejistoty budou lidé mít strach. Teď se bojím.

Opravdu, mnozí z nás měli v posledních několika letech několik těžkých časů, ale mluvit za sebe – a doufám, že do jisté míry pro Incsub – je v naší DNA tvrdě pracovat, starat se o vlastní a zvítězit tváří v tvář nepřízeň osudu.

A to je přesně to, co plánujeme během tohoto období.

Postavili jsme naši společnost na principu, že zdraví lidí, rodiny a blízkých přicházejí před prací. Vždy. A protože celá Incsub je naše rodina, snažíme se o všechny tady pečovat stejně jako o naše vlastní. Nejen nyní, ale vždy.

Rovnováhu mezi prací a životem je něco, čeho bychom se měli všichni snažit dosáhnout. Obvykle dáváme 35 dní placené dovolené za rok a povzbuzujeme / trváme na tom, aby to všichni využili (dovolená je pro tělo dobrá) & duše!). Během této krize dáváme každému navíc dalších 20 placených dní, pokud by potřebovali péči o sebe, své rodiny a své blízké.

A to pro nás není nic nového. Když někdo v naší společnosti zažije ztrátu nebo má zdravotní problém, vždy je to místo, které kryje jejich mzdy a pomáhá jim v maximální možné míře. Nakonec je práce poslední věcí, kterou by se měli v těžkých dobách obávat.

To musí udělat více společností. Aby přestali vidět své lidi jako čísla a „jen“ zaměstnance. A místo toho je považovat za životně důležité členy vaší rodiny. Díky tomu je způsob, jak se při tom rozhodujeme a pracujeme, a jakákoli jiná krize (nebo jen každodenní), opravdu přímočará.

Pokud jde o náš nový pracovní život, skoro celý náš tým byl vzdálený, než to začalo, takže jsme již měli dobrý náskok při manipulaci s izolací. Již máme pravidelná setkání s videi, povzbuzujeme každého k vytváření trvalých vztahů a pomáháme potlačit pocit osamělosti, ke kterému často dochází u vzdálených pracovníků.

A totéž platí pro mnoho našich členů! Teď nejsme jen podpora WordPressu, ale také emoční podpora na osobní úrovni. Za posledních 30 dní se snížilo mnoho živých chatových setkání s členy, kteří často chtějí jen mluvit o tom, co se děje ve světě. S tím jsme v pohodě. Ve skutečnosti bychom to povzbudili.

A v této frontě jsme také zakládajícím podporovatelem WP&NAHORU a nadále je sponzorem. Podporují & podporovat pozitivní duševní zdraví v komunitě WordPress. Doporučujeme je všem v Incsubu (použil jsem je), aby měli odbyt mimo WPMU DEV, CampusPress nebo Edublogs, pokud by potřebovali.

Čtenáři, pokud byste s pomocí mohli něco udělat, navštivte web, pokud jste na úrovni požadované pro podepisování kontrol ve vzdálené pracovní společnosti, zejména v prostoru WP, prosím vás, abyste je podporovali.

Vždycky jsme chtěli být více než jen další společností, pro kterou jste pracoval ™, to se nikdy nezastaví a dnešní časy jsou ve skutečnosti příležitostí, abychom v tom byli lepší.

A kromě toho jsem si dlouho myslel, že bychom mohli s nějakou spoluprací v tomto prostoru (WordPress) spolupracovat v souladu s placenou dovolenou, dalšími nároky pracovníků a samozřejmě podporou duševního zdraví pro vzdálené pracovníky … zejména v v době krize, jakou nyní čelíme. Takže možná, jako skupina, je to příležitost dát něco takového na místo.

Vaše zdraví, vaše rodina a vaše blízké přicházejí před prací.

Pokud byste o tom chtěli diskutovat více, dejte mi vědět na adrese [email protected] (můj skutečný přímý e-mail, takže se nemusíte urazit, pokud se na chvíli vrátím).

Zůstaňte v bezpečí a starejte se o sebe.

topher

Topher DeRosia

HeroPress
USA ����

Velmi dobře si pamatuji hospodářský pokles roku 2008 a roky, které následovaly. Rozvíjelo se také odvětví vývoje webových stránek a odvětví elektronického obchodu. Podniky, které zůstaly naživu, potřebovaly levnější způsoby, jak komunikovat a obrátit se na webové stránky, a mnoho lidí, kteří přišli o práci, založilo vlastní společnosti. Mnoho z těchto lidí potřebovalo internetové obchody, ale možnosti byly v roce 2008 docela omezené.

Mám podezření, že tentokrát bude podobný, pokud jde o poptávku, i když samozřejmě žádné sliby.

Pokud jste ve vývoji webových aplikací, je třeba zvážit několik věcí:

 • Pravděpodobně brzy budete mít více práce, než víte, co dělat. Nehromažďujte to, sdílejte s ostatními devs, kteří nemají dost. Šek Forwardr pro pracovní příležitosti.
 • Pokud můžete, zkuste napsat nějaký kód, který můžete rozdat a který pomůže široké řadě lidí. Vytvářím jednoduchý plugin pro firemní zápisy, aby mohla vypsat všechny fyzické firmy ve své oblasti a to, co nabízejí..
 • Nehoří. Počínaje rokem 2008 jsem pracoval ve své denní práci 8 hodin a poté každý večer po dobu 4 let 4-5 hodin. Nakonec jsem opustil svou denní práci, abych se mohl soustředit na plný úvazek na dostupnou práci.
 • Během tohoto hospodářského poklesu možná budete mít příležitost vydělat spoustu peněz. To může být dobré i špatné. Používejte to moudře. Ušetřete některé, splatte nějaký dluh a postavte se do pozice, abyste pomohli ostatním lidem, ať už finančně, nebo jednoduše emocionálně. Nezneužívejte tuto příležitost, ale využijte ji na pomoc lidem.

Opět to vše vychází ze zkušeností před 10–12 lety a jak web, tak ekonomika se nyní velmi liší, takže se možná mýlím. Ale myslím, že to budeme vědět do příštího měsíce.

Matt Medeiros

Matt Medeiros

Matt Report
USA ����

Myslím, že odborníci na WordPress mají jedinečnou příležitost pomoci tradičním kamenným firmám připravit se na online svět během této krize. Stále existuje tolik majitelů malých podniků, kteří nemají funkční webové stránky nebo prostředky k jejich založení. Sílou WordPress je flexibilita, kterou nabízí prostřednictvím pluginů a témat třetích stran, aby se rychle dostalo něco online, které může právě teď pomoci vlastníkovi. Nyní není čas dohadovat se o dokonalém designu pixelů nebo o tom, který odstín modré převádí nejlépe, ale umožnit e-komerci nebo příležitosti online učení. To je něco, co nabízím zdarma své místní komunitě.

Další možností je naučit někoho, jak stavět nebo "nářadí" solidní web WordPress pro malé firmy. Z těchto časů bude vysídlena velká pracovní síla a my můžeme pomoci při vytváření nové kariéry nebo příjmu pro ostatní. Jsem obrovský obhájce digitálního dělníka s modrým límečkem a my teď potřebujeme více než kdy jindy.

Brian Jackson

Brian Jackson

ForgeMedia
USA ����

Nemyslím si, že by někdo z nás plánoval, že přijde jaro, že bychom byli uprostřed globální pandemie. Vím, že jsem to neudělal. Pokud jde o naše podnikání, v určitém okamžiku to bude mít dopad na nás všechny (ať už pozitivně nebo negativně). Bohužel mnozí z nás už viděli nebo znají někoho, kdo zažil zvlnění.

Vlastním web založený na příjmech z reklamy v bezlepkovém potravinovém výklenku a již dosáhl 40% hitů v důsledku toho, že lidé již nehledají typ obsahu, který vyrábím. Není to překvapující, protože se nikdo nestará o to, že během pandemie bude jíst bezlepek. Stejný druh věcí se děje tisícům, ne-li milionům firem a webových stránek po celém světě.

Co s tím tedy dělám? Za prvé jsem se hodně soustředil na jiné projekty, které prozatím generují vyšší příjmy. Také jsem změnil prioritu svých úkolů na ty, o kterých vím, že budou mít přímý dopad na mé příjmy okamžitě, místo těch, které jsou triviální věci, které je třeba pouze udělat.

Vzhledem k tomu, že jste v pozici, kde můžete, nedoporučuji zcela ignorovat věci, které jsou v dočasném ponoření. Proč? Protože se věci odrazí. Je to jen otázka času. Stejně jako akcie nebudete chtít prodávat, jen proto, že věci jsou dole. Neustále investujete nebo se na to díváte; věci se zotaví.

Pokud již bojujete a jste v krizovém režimu (viděl jsem mnoho), využijte výhod připojení v komunitě WordPress. Nebojte se oslovit a požádat o pomoc. Někteří by vám mohli nabídnout pomoc nebo dokonce pracovat.

V takovéto situaci neexistují žádná dokonalá řešení. Nejlepší rada, kterou mohu dát, je nevysvětlit tolik růstu, dokud to neskončí. Proveďte jakékoli kroky, které musíte okamžitě zajistit, aby vaše firma přežila.

Celý svůj život jsem byl introvertem a abych byl upřímný, už předtím jsem začal praktikovat sociální distancování. Avšak pro ty z vás, kteří jsou extroverti, doporučuji používat technologie jako Zoom a Slack, aby zůstali v kontaktu se svými přáteli a kolegy. To, že se nemůžete stýkat osobně, neznamená, že se nemůžete stýkat.

Bez ohledu na vaše názory nebo myšlenky na COVID-19 důrazně žádám každého, aby využil tento čas a praktikoval odpovědné sociální distancování. Mnozí z nás milovali ty a starší členy rodiny, kteří se na nás spoléhají, že nám pomohou šířit virus. Jsme v tom společně! A já, pro jednoho, se budu schovávat dolů a pracovat skrz toto z domova (a na terase).

Marieke van de Rakt

Marieke van de Rakt

Yoast
Nizozemsko ����

Jsem optimista. Moje sklenice je vždy napůl plná. Takže, když mě někdo požádá, abych se podělil o své názory na to, jak by podniky měly řešit tento nový kontext, řeknu vám optimistický příběh. Chtěl bych zdůraznit, že ačkoli jsem ohledně budoucnosti optimistický, opravdu chápu, jaké strašné těžké je to pro všechny. Pro mě osobně je tentokrát opravdu těžké. Těžko se zabývám prací na dálku, zatímco doma učím své čtyři děti. Zároveň se obávám otce, který má imunitní systém zdaleka dokonalý.

WordPress je odolný

Hospodářská recese již probíhá. To ovlivní podniky. Lidé mají méně peněz na utrácení. Agentury budou mít méně zákazníků nebo zákazníky s nižšími rozpočty.

Přesto musí lidé své výrobky uvádět na trh. Budou potřebovat webové stránky. To se nezmění. A ve srovnání s jinými systémy CMS má WordPress výhodu spočívající v tom, že je opravdu levný a zároveň je využívají tyto velké značky, například Disney a New Yorker. WordPress bude dobrou alternativou pro lidi, kteří nechtějí utrácet velké peníze na svých webových stránkách, ale přesto chtějí mít profesionální web.

Ekosystém WordPress byl od začátku vzdálený. Samozřejmě nám bude chybět vzájemné setkání na WordCamps, ale budeme schopni udržet WordPress růst a vyvíjet se, i když budeme v této vzdálené situaci uzamčení po dobu několika měsíců. Naše komunita a náš ekosystém zůstanou stabilní.

Yoast je odolný

Pokud jde o naši vlastní společnost, jsem také optimistický. Dochází k mírnému poklesu tržeb, což je pravděpodobně způsobeno pandemií COVID-19. Stále jsme však ziskové. Když jsme začínali v roce 2009, ekonomická situace také nebyla tak dobrá. V době recese se nám daří růst. A já jsem pozitivní, že budeme dál růst, možná ne tak rychle, jako bychom měli, kdyby se tato pandemie nestala. Náš produkt není tak drahý a vyhledávání je bezplatný způsob, jak přilákat provoz (na rozdíl od reklamy na Googlu). Stačí udělat nějaký čas a úsilí, aby se dobře SEO. Ale pokud mají lidé méně peněz na utrácení, pravděpodobněji vloží do toho času.

Pokračuj!

Musíme se držet pohromadě. Budujeme WordPress společně a potřebujeme, aby WordPress prosperoval. Buďte k sobě milí. Pomáhejte si navzájem. Investujte do WordPress, propagujte WordPress. Cítím se jako v časech, jako jsou tyto, je důležité si navzájem pomáhat. Zároveň je v pořádku pokračovat v marketingu. Měli byste se ujistit, že váš tón je správný a neměli byste se z této situace pokoušet vydělat. Zároveň bychom měli pokračovat v práci. Neustále vydáváme skvělé nové funkce vašeho SEO a neustále zlepšujeme WordPress. Musíme pokračovat…

Matt Cromwell

Matt Cromwell

GiveWP
USA ����

Na GiveWP jsme zaznamenali zvýšený zájem o online dary. Náš web navštěvuje více lidí než kdykoli předtím a více lidí začíná používat program GiveWP a nakupuje naše doplňky.

Mnoho neziskových organizací se pro své fundraising a často opomíjené online dárcovství do značné míry spoléhalo na osobní akce. V tomto ohledu se věci změnily přes noc.

Protože je potřeba tak naléhavá, cítíme břemeno odpovědnosti pokračovat v poskytování kvalitních nástrojů a technické podpory neziskovým organizacím. Během této krize jsme značně zlevnili naše produkty, abychom pomohli více lidem získat nástroje, které potřebují, rychle.

Adi Spiac

Adi Spiac

TranslatePress
Rumunsko ����

Předpovídat cokoli v těchto náročných a bezprecedentních časech je krok od šílenství. Takže vidím jen jednu možnost, zůstat pozitivní a kultivovat optimismus. To rozhodně není konec světa, společně to překonáme a určitě se toho v procesu naučíme hodně.

Jako majitelé firem WordPress musíme být vděční a uvědomit si, že jsme v privilegovaném postavení. Ne každý může dělat svou práci online. Ne každý může přepnout do vzdálené polohy bez jakékoli nevýhody. Proto se domnívám, že toto privilegium by mělo také nést odpovědnost za pomoc ostatním, kteří jsou silněji ovlivněni.

Přes v Cozmoslabs, až do tohoto okamžiku jsme používali stejnou kancelář pro celý tým. Užili jsme si "třením loktů" něco jako obědový salát, který jsme všichni pomohli připravit, denní interakce, osobní rozhovory nebo brainstorming nové funkce pro TranslatePress.

Díky nedávným událostem jsme však náš tým přešli na zcela vzdálenou. A protože jsme předtím měli správné nástroje, nebylo do tohoto přechodu zapojeno mnoho tření.

Klíčem je zajistit, aby každý člen týmu měl všechny nástroje, které potřebuje ve svém vzdáleném pracovním prostředí. Stejně důležité je podporovat nepracovní činnosti mezi členy týmu, zejména ty, o kterých je známo, že mají pozitivní dopad na váš duševní stav. Věci, jako je procvičování vnitřních sportů, meditace, čtení, učení se novým věcem, chůze několik minut denně nebo vystavení slunci.

Přesunuli jsme naše dvoutýdenní schůzky online a snažili se je udržovat krátké, užitečné a relevantní pro všechny. I nadále používáme Slack jako náš hlavní komunikační kanál, takže je jasné, že bychom neměli očekávat okamžité odpovědi a že každý z nich je zodpovědný za správu přerušení, která mohou ovlivnit jeho produktivitu..

Clickup je naším centrem pro sledování všeho, co se děje v naší firmě, a poskytuje nám přehled o tom, na čem každý z nás pracuje, co bylo provedeno a co dál.

Práce na dálku již není alternativou, takže bychom měli zefektivnit vše, co je v podnikání, a zajistit, aby naše týmy měly všechny nástroje, které potřebují pro pohodlnou práci, a zároveň podporovat nepracovní činnosti, které snižují úzkost a zvyšují duševní pohodu.

Existuje také několik věcí, které můžeme udělat, abychom ostatním pomohli. Pokud máte kancelářské prostory, pokračujte v placení nájemného, ​​úklidových služeb, poskytovatelů, i když jen část. Pokud jste plánovali účastnit se akcí (nebo je dokonce sponzorovali), které byly zrušeny, nepožádejte o vrácení peněz – pokud si to můžete dovolit. Místo toho požádejte o kredit a použijte jej v budoucnu. Teď rozhodně potřebují hotovost. Můžete podpořit místní firmy, jako jsou restaurace, objednáním dodávky / dodání domů nebo jednoduše darovat organizacím, které pomáhají v boji proti Covid-19. Možnosti jsou neomezené.

Ryan Sullivan

Ryan Sullivan

Péče o stránky WP
USA ����

Kdykoli narazím na nejistotu v životě nebo podnikání, považuji za nejužitečnější radu kroky a směr, kterými lze jednat, abych se mohl trochu pohnout vpřed. Řekněte mi, co mám dělat dál. David Allen o tom mluví podrobně ve své knize Začínáme dělat věci a nazývá to jeho principem další akce.

Když procházíme drastickými změnami v životě a podnikání a neustále se měnícím virtuálním prostředím, je snadné se ohromit. Doporučil bych vám přemýšlet o tom, co můžete dělat dál. Pokud se cítíte ohromeni poklesem prodeje nebo bezprecedentní poptávkou, nenechte se vlnou spolknout.

Jinak řečeno, vzpomínáte na film A co Bob? Bob se řídí radou Dr. Leo Marvina, aby dělal Baby Steps všude, kam jde. Itty bitty malé malé kroky. Bob to interpretuje trochu doslova, než zamýšlí Dr. Marvin, ale upřímně? S přírůstkovým a úmyslným pokrokem není nic špatného. Pokrok je pokrok.

 • Jen udržujte plavání
 • Jeden den najednou
 • Jezte slona

Řekl doktor Eli "Psaní je jako řídit auto v noci. Vidíte pouze co se týče vašich světlometů, ale celou cestu můžete udělat tímto způsobem."

Totéž platí ve vašem podnikání WordPress a nejistota, která leží před námi. Co můžete udělat v příštích pěti minutách, aby se věci pohybovaly pozitivním směrem? Udělej to. Pak udělejte další věc. Máš to.

Francesca Marano

Francesca Marano

SiteGround
Itálie ����

Jak dlouho žijeme! Nemyslím si, že by někdo z nás, od Boomerů po Millennials, někdy myslel na to, že budeme muset přehodnotit naše životy a firmy kvůli pandemii.

SiteGround má silnou kancelářskou kulturu, s dlouholetou tradicí sdružování se v práci i mimo ni, takže když jsme na začátku března přešli na plně distribuovaný model práce, abychom zabránili šíření viru v týmu, šlo o výzva pro nás všechny. Udělali jsme několik věcí, abychom udrželi vysokou morálku a zůstali zasnoubeni i vzdáleně.

Nejprve náš brand manager, Dima Peteva, sestavil vzdáleného pracovního průvodce, kterého jsme se rozhodli sdílet to na našem blogu protože si myslíme, že by mohlo být užitečné pro jinou společnost, která čelí podobnému přechodu. Založili jsme novou skupinu na Facebooku, pouze pro zaměstnance, kde můžeme zůstat v kontaktu s více osobními tématy: právě v minulém týdnu jsme zveřejňovali naše koníčky, snadné recepty, produktivitu, když máte doma děti. Začali jsme Get Fit Challenge s živými lekcemi pilates streamingu a dalšími „výzvami“, abychom mohli sdílet společné zájmy a udržet si zdraví, zatímco jsme izolovaní. Pořádali jsme herní kluby a předplacené účty na různých platformách, abychom mohli držet pohromadě hrací karty, palubní hry, Counter Strike a další. A každý týden se objeví více věcí.

Stejně tak se staráme o naše klienty. Od začátku pandemie jsme zaznamenali nárůst nových klientů, což si myslíme, že je způsobeno tím, že stále více lidí přichází online, když zůstávají doma. Zdá se, že nyní mají čas na spuštění toho webu, který vždy chtěli. Takže to, co jsme se rozhodli jim ještě více pomoci – a naše ceny jsme dále zlevnili, aby si to mohli vyzkoušet téměř bez nákladů. Neustále vytváříme užitečný obsah, protože společně máme spoustu know-how, které stojí za sdílení, a nyní se zdá správný okamžik k distribuci, protože klienti mají čas si ho přečíst. Nejnovější příspěvky si můžete prohlédnout v našem blogu.

Pokud jde o komunitu WordPress, myslím, že je to konečný příklad odolnosti a štědrosti: události se přesunuly z osobního na online s vedením týmu komunity a WordPress 5.4 byl propuštěn za pomoci více než 500 dobrovolníků na konec března. Všichni se stále nesobecky vzdávají, lidé se objevují v online chatech a dokonce i Meetups, kteří se už nějakou dobu nesetkali, zjistil, že uspořádání právě teď je dobrý způsob, jak se znovu připojit.

Přispěvatelé berou více než kdy jindy odpovědnost za výrobu nejpoužívanějšího redakčního systému na světě, takže nyní přispívá hodně pozitivní energie: pokud chci začít, teď je čas!

Myslím, že postupně přecházíme do nového normálu: čím dál více práce, tím více společností bude distribuováno, děti a teenageři si velmi rychle zvykají na online učení a jsem optimista. Myslím, že z toho vycházíme k lepšímu: organizovanější, trpělivější a porozumění sobě navzájem as vyšším pocitem solidarity. V profesních a osobních vztazích.

Tom Zsomborgi

Tom Zsomborgi

Kinsta
Maďarsko ����

Doufám, že jste vy, vaše rodina a tým Codeinwp v bezpečí a dobře! Ano, posledních pár týdnů je šokujících a něco, co svět na chvíli neviděl, omezení a hrozné zprávy po celém světě. Podniky jsou silně zasaženy, miliony přicházejí o zaměstnání, a to je teprve začátek.

I když nejsem odborník a nechci jednat chytře nebo někoho, kdo ví, co se stane – v této fázi nikdo neví TBH – ale mám několik tipů, které by mohly pomoci nebo čtenářům, majitelům firem a manažerům mohl zvážit.

Doporučuji, abyste nepropadali panice a zůstali v klidu, abyste mohli učinit správné obchodní rozhodnutí.

Týmy pracující vzdáleně poprvé budou mít několik rušných dní, ale myslím, že po několika týdnech se budou moci dostat na rychlost a začít novou denní rutinu, aby byly produktivní. A jak ví, může se ukázat, že práce na dálku není vůbec špatná! Pro vzdálené pracovníky je k dispozici spousta užitečných tutoriálů, tipů, videí a nástrojů, které prostě musí hledat a začít je používat.!

Pokud vaše peníze rychle po ruce, slevy mohou být dobrým řešením, ale rozhodně to není dobrá dlouhodobá strategie. Benji Hyam to shrnul do a Vlákno Twitteru docela dobře a já s ním musím 100% souhlasit.

V současné době je marketing docela náročný. Marketingové rozpočty pro většinu společností zmizely nebo byly drasticky sníženy. To však také znamená příležitost pro ty, kteří mohou stále utrácet peníze za vzdělávání zákazníků a udržování vztahů s nimi spolu s posilováním jejich značky. Dave Gerhardt je velmi chytrý obchodník (pomáhal Drift let) to shrnul do Vlákno Twitteru. Jeho radu mohu doporučit pouze v případě, že máte peníze na utrácení, utrácení za marketing a nezpomalíte, uvidíte dlouhodobě 10x návratnost.

Média jsou nyní plná špatných zpráv a to může být velmi frustrující, spousta lidí je nervózní a vystresovaná. Abychom našli nějakou pozitivitu, máme #theresgoodintheworld Slack kanál, kde jsou všechny dobré věci vítány, počínaje dobrými zprávami, roztomilými fotkami dětí nebo vaší kočkou, která dělá hloupé věci! Máme také #kinsta_is_good kanál, kde sdílíme kladné recenze a zprávy od našich zákazníků. Toto rozjasní náš den pokaždé, když tam uvidíme novou zprávu!

Během této izolace je také těžké udržet svůj společenský život. Náš tým však přišel s vynikajícím nápadem! Je to tak jednoduché, ale stále velmi silné. Jmenuje se to "Seznamte se a dejte si kávu se svým členem týmu ☕" Vedete Zoom nebo Slack hovor s vaším týmem a pijete virtuální kávu To je jedno. Doporučuji vám, abyste tento typ schůzek mezi svými kolegy realizovali!

Ionut Neagu

Ionut Neagu

ThemeIsle
Rumunsko ����

Prostor WordPress a "online obsah" je pravděpodobně v lepší pozici než 90% ostatních průmyslových odvětví. Všichni můžeme pracovat z domova a udržet si téměř stejnou úroveň produktivity. Některé společnosti mohou během této krize růst dokonce, pokud se dokážou přizpůsobit vyvíjejícím se potřebám veřejnosti (odkaz).

To je samozřejmě nejlepší scénář pro prostor WordPress a v praxi se takřka vůbec nebudou hrát jistoty..

Jak již bylo řečeno, stejně důležité, nebo možná ještě více, je přemýšlet o nejhorším scénáři a jednat tak, jak je pravděpodobné – i když šance může být velmi malá. Věci, jako je kolaps zdravotní péče, mutace virů, ještě závažnější ekonomické poklesy, jsou něco, na co musíme myslet, a stále hledat způsoby, jak zmírnit riziko..

Dobrou zprávou je, že věřím, že někdy je množství osobního úsilí potřebné k tomu, abychom těmto situacím přispěli a pomohli jim zabránit, opravdu opravdu malé. Jako dnes, stačí zůstat doma. Když zmizí nejhorší scénář, nemělo by se ušetřit žádné úsilí, aby se tomu zabránilo. My jako společnost, podnikatelé, nemůžeme tento druh vzít "mizející potenciál" riziko příliš mnohokrát (více k této myšlence tady).

Přemýšlejte o tom tímto způsobem; Pokud existuje 1% šance, že zmizí kvůli nějaké události a toto riziko riskujeme 100krát za sebou, prohrajeme. Může nám to trvat deset, 100 nebo 1000 let, ale přesto.

��️ Pokud hledáte způsoby, jak zefektivnit práci na dálku pro vaši firmu, podívejte se na tyto podrobné zdroje:

 • Jak pracovat z domova (a zůstat zdravý)
 • Jak se soustředit při práci na dálku
 • Nejlepší software pro porovnávání času
 • Nejlepší software pro webový seminář
 • 15+ vynikající nástroje pro produktivitu

Miriam Schwab

Miriam Schwab

Strattic
Izrael ����

Ve Strattic jsme již měli polodálkovou kulturu, než nás Coronavirus přinutil, abychom všichni pracovali z domova. Proto v mnoha ohledech byl přechod pro nás relativně plynulý a zjistili jsme, že některé aspekty našeho pracovního postupu a komunikace se dokonce zlepšily.

Současně existuje mnoho výzev mezi prací s dětmi doma, udržením optimismu tváří v tvář neznámému a udržením firemní kultury z dálky. V tomto videu mluvím o něčem, co jsme se naučili od doby, kdy jsme ve Strattic úplně odešli.

Více Miriaminy perspektivy ve svém videu:

Akshat Choudhary

Akshat Choudhary

BlogVault
Indie ����

Dopad modelu Covid-19 je již obrovský, ale v příštích několika měsících, kdy by se prach usadil, by celkové poškození nebylo bezprecedentní. WordPress je mezi SMB velmi populární a tento segment byl v posledních několika týdnech zdecimován kvůli pandemii. Zatímco se zotaví, měli bychom se všichni opřít o spád tohoto. Všechny podniky budou snižovat náklady napříč všemi stranami a ovlivní to naši komunitu. Bude však také příležitost – uzavření elektronického obchodu bylo pro elektronický obchod výstřel. Je přirozené, že všechny podniky budou dále investovat do své online přítomnosti. Naše komunita je v dobré pozici, aby jim pomohla v tomto přechodu.

Ve společnosti BlogVault se zaměřujeme na poskytování účinné nepřetržité podpory více než cokoli jiného. Celý náš tým nyní pracuje z domova (bez veřejných prostranství), aby se co nejvíce snažil o samostatnost. Pracujeme s plnou parou, abychom neustále zlepšovali náš produkt a během několika příštích týdnů uvedeme na trh vzrušující nové funkce. Náš produkt také nabízíme zdarma po dobu 3 měsíců školám, neziskovým organizacím a týmům s přímou reakcí ve snaze společně bojovat proti jeho pandemii. Jsme v tom společně!

Ben Pines

Ben Pines

Elementor
Izrael ����

Budování správné obchodní a marketingové strategie ve světle COVID-19 není snadný úkol. Tvůrci webu by se měli vážně zabývat a každý den by se měli věnovat značnému času přemýšlením, psaním o tom a hovořením o tom s ostatními kolegy..

Je těžké pochopit finanční důsledky, a proto si myslím, že zjednodušená a relevantní verze toho, co se stalo, může pomoci:

Protože malé a střední podniky utrpí ztráty, je méně pravděpodobné, že do svých stránek investují. Obchodníci, návrháři a vývojáři, kteří poskytují digitální služby, již zaznamenali pokles podnikání, jak mnozí komentovali naši skupinu na Facebooku.

Někteří tvůrci webu se situaci přizpůsobili. Vylepšili své služby tak, aby vyhovovaly relevantním službám a produktům, které rostly v poptávce. O tom jsem psal na Elementor blog, a stejně Rand Fiskin.

Co tedy mohou weboví tvůrci dělat?

 • Vybudujte si online kurz a naučte některé své dovednosti. Mnozí se dnes snaží učit a konzumovat obsah.
 • Zaměřte se na relevantní webové stránky WordPress. Převod kamenných obchodů do on-line prodejen WC. Vytvářejte weby pro podniky související se zdravím. Vytvořte kanál YouTube. Rozvíjejte členské weby.
 • Trávit volný čas rozvíjením nových dovedností a zdokonalováním těch, které již máte.
 • Přeneste svou práci do WFH (práce z domova). To znamená více se zaměřit na vaše návrhy, protože se nemusíte setkat se svými klienty tváří v tvář. To také znamená vytváření procesů pro spojení s vašimi klienty prostřednictvím videa.

Existuje mnoho dalších způsobů, jak by se weboví tvůrci měli situaci přizpůsobit. Potřebují pouze pochopit současnou situaci a podle toho změnit svou strategii.

Rahul Bansal

Rahul Bansal

rtCamp
Indie ����

V závěrečné fázi jsme viděli několik obchodů, které se v posledních několika týdnech držely na dobu neurčitou kvůli COVID-19. Očekáváme tedy určitý pokles příjmů naší agentury. Jako podnikání bez dluhů a hotovostní podnikání dokážeme vydržet dopad, aniž by to ovlivnilo náš tým. Stejně jako jsou vzdálené, tým také neprodleně dodává existující projekty.

Jen proto, abychom mohli hrát bezpečně – protože se to zde může ještě zhoršovat – zpomalili jsme nové najímání o měsíc. Pro lidi, kteří již byli najati a čekají na připojení, jsme jim zaslali e-maily, které je ujišťují, že jejich pracovní příležitost nebude ovlivněna.

Vova Feldman

Vova Feldman

Freemius
USA ����

Jako distribuovaný tým jsme ve Freemiusu již zvyklí pracovat z našich domácích kanceláří. Většina našich prodejních partnerů je nezávislý plugin & vývojáři témat nebo malé distribuované týmy, které pracují také z domova. Naštěstí současné události neměly téměř žádný dopad na naše každodenní operace.

Také z mého seznámení s komunitou WordPress mám pocit, že jsme všichni v mnohem lepším stavu než mnoho jiných ekosystémů. Většina z nás je technicky zdatná, pohodlná s online světem a distribuovanou prací a před pandemií slyšela o Zoomu ��

To znamená, že již vidíme několik vertikálů zasažených situací COVID-19 více než ostatní, zejména pluginy & témata zaměřená na události a cestovní ruch / cestování. Bez ohledu na to, až na únorový pokles objemu prodejů o ~ 10%, se zdá, že prodej pluginů a témat neustále roste.

V těchto náročných dobách nemohu dostatečně zdůraznit důležitost přechodu na předplatné, SaaS-jako podnikání. Zatímco COVID-19 má nebývalý globální ekonomický dopad, který nelze ignorovat, už jsme byli svědky toho, jak mohou změny v malém měřítku, jako jsou aktualizace algoritmů Google, "zabít" společnosti. Chcete-li pomoci dalším obchodům s pluginem a tématem, připojte se k ekonomice předplatného a budujte udržitelné & odolné firmy, my ve společnosti Freemius zakládáme nový fond, o kterém budeme informovat blog velmi brzy.

I když nemůžeme předvídat budoucnost, celkově jsme přesvědčeni, že situace přinese do našeho odvětví více peněz, protože podniky budou tlačeny k tomu, aby zavedly postupy pro první digitalizaci. Navíc lidé, kteří přišli o práci a jsou nyní uvězněni doma, budou hledat alternativní zdroje příjmu online. Celkově to povede k dalšímu webu a dalšímu pluginu & nákupy motivů.

Již jsme svědky nárůstu nových registrací vývojářů o ~ 25%. Vývojáři hledají další zdroje příjmů a Freemius je pro ně přesvědčivým řešením, jak se rychle a levně dostat na trh.

Obecně jsme celkem optimističtí. Chci využít této příležitosti a popřát všem mým přátelům z WordPress snadnou karanténu. Zůstaňte doma, zdraví a bezpečí! Doufám, že vás uvidím ve WordCamp EU / US 2021, popíjím se, směje se a povídám si o tom, jak bláznivý rok 2020 byl.

Tim Soulo

Tim Soulo

Ahrefové
Singapur ����

Zde u společnosti Ahrefs jasně vidíme, jak stále více zákazníků ruší své účty, protože jejich podnikání utrpělo (ztráta provozu na webu, ztráta klientů atd.), A proto se snaží snížit své výdaje, aby udrželi své podnikání nad vodou. Situace tedy již trpěla i naše vlastní firma.

Ale přestože jsme zasáhli naše podnikání, stále jsme chtěli podporovat naše zákazníky a náš generální ředitel a zakladatel Dmitrij Gerasimenko se rozhodl nabídnout všem zákazníkům Ahrefů plány s nižším předplatným (a to je více než 2/3 všech našich platících zákazníků) bezplatné rozšíření účtu bez dotazů.

Rekvizity @ahrefs za poskytnutí bezplatného měsíčního předplatného uživatelům v těchto těžkých dobách – jsem si jist, že mnoho malých podniků a konzultantů je vám právě teď vděčné. pic.twitter.com/0HLRpHocG7

– Denní psaní UX (@ denní psaní) 27. března 2020

Celkově se tedy snažíme podporovat naše zákazníky podle našich nejlepších schopností a viděli jsme mnoho společností v odvětví MarTech dělat totéž.

Puneet Sahalot

Puneet Sahalot

Vytvoření IdeaBoxu
Indie ����

COVID-19 byl pro mnoho z nás v komunitě WordPress velkým překážkou. Počínaje zrušením WordCamp Asia následované WordCamp Europe a několika dalšími WordCamp. Ohnisko zasáhlo nás všechny.

Obtížné období, jako jsou tyto, nám pomáhá přehodnotit náš přístup k světu nejen z obchodního hlediska, ale také jako součást komunity, jak si můžeme navzájem pomáhat.

Po tomto ohnisku jsme našim zákazníkům zaslali e-mail, abychom se nahlásili, zda se jim daří, pokud jim můžeme pomoci. Byli jsme ohromeni odpověďmi, které jsme obdrželi, a dozvěděli jsme se hodně o tom, jak rodiny a podniky čelí této situaci statečně.

Věřím, že se všichni spoléháme na to, že budeme pokračovat v podnikání. Není to omezeno pouze na naše zákazníky nebo tým. Je to kompletní řetězec, který musí zůstat funkční. Například mnoho našich zákazníků staví webové stránky WordPress pro malé firmy, několik z nich poskytuje měsíční plány péče, balíčky SEO atd. Většina z těchto podniků pracovala s cihlářskými a maltovými podniky, které se zastavily. Nakonec to ovlivnilo naše zákazníky, jejich podnikání i naše.

Jako firma nebo organizace se můžeme na takové události připravit, abychom mohli zůstat nad vodou, funkční a co nejvíce minimalizovat dopad. Zde je několik návrhů:

 1. Zůstaňte organizovaní: První a nejdůležitější věc, která dokáže vyřešit mnoho problémů, je zůstat v pořádku. Používání správných nástrojů pro komunikaci, řízení projektů, připomenutí atd. Vám může pomoci pracovat odkudkoli a kdykoli.
 2. Zkuste udržovat distribuovaný tým: Ne každý by to mohl potřebovat, ale je dobré mít distribuovaný tým nebo úplně vzdálený tým. I když pracujete jen z několika lidí z kanceláře, je dobré lidem umožnit práci z domova.
 3. Uložit a investovat: Ušetřete slušné množství příjmu a připravte se na deštivé dny. Nejen sebe, ale i pro vaše podnikání. Pro mnohé podniky může být obtížné zůstat nad vodou v takových situacích, kdy neexistuje žádný nebo jen malý příjem. Takže každý, kdo je součástí podniku, bude zasažen a lidé ztratí práci. To je situace, kdy vám malé úspory pro podnikání mohou pomoci pokračovat v činnosti, aniž by to negativně ovlivnilo životy osob spojených s tímto podnikem.
 4. Diverzifikovat: Diverzifikujte své podnikání, pokud jde o produkty, služby nebo klienty, co je pro vás možné. Ne každý podnik může nabídnout širokou škálu služeb, některé se specializují na pár věcí. Takové podniky mohou mít nějaké zábavné projekty, které mohou přinést trochu navíc příjem nebo mít klienty na různých místech. Stejně jako váš distribuovaný tým vám může mít distribuovaná klientská základna podporu.
 5. Stále se uč: To je jedna z věcí, na které podniky nechybí. Vzdělávací cesta často dosahuje slepé uličky s rostoucím pracovním zatížením. Působí to jako překážka diverzifikace a růstu. Investujte tedy do tréninku sebe, svých spoluhráčů, abyste jim pomohli naučit se a získat nové dovednosti.
 6. Navázat vztahy: Navázání silného vztahu a důvěry mezi vašimi spoluhráči a zákazníky. To vám pomůže hladce řídit vaše podnikání, zejména v tak těžkých časech.

To jsou věci, které nám pomohly, našemu podnikání v těchto těžkých dobách. Navzdory tomu, že jsme v uzamčení, náš tým dokázal efektivně pracovat z domova.

Adam Conell

Adam Connell

Průvodce blogováním
UK ����

Naštěstí moje firma nezaznamenala zpočátku mnoho narušení, pokud jde o to, jak pracujeme. Provoz a příjmy však od začátku ohniska poklesly.

Jsme připraveni provozovat 100% vzdálený provoz bez problémů a tým je zvyklý pracovat vzdáleně, takže sociální distancování je poněkud obchodem jako obvykle.

V důsledku toho jsme nemuseli implementovat žádné nové systémy nebo procesy do našeho podnikání.

V případě, že je to užitečné, zde je náš technický zásobník pro publikování obsahu:

 1. Disk Google – Většina našich obchodních souborů je uložena zde. Je to výhodné, protože je snadné je sdílet s kýmkoli, kdo má účet Google a můžete sledovat změny souborů atd.
 2. Notion.so – Toto je náš nástroj pro řízení projektů. Od našich SOP a interních výukových zdrojů po naše redakční kalendáře & plánovací práce. Co je hezké, je to tah & drop povaha platformy nám umožnila vytvořit něco, co vyhovuje tomu, jak chceme pracovat. Oznámení jsou vestavěna a je to skvělé zejména pro týmy.
 3. Google dokumenty – Dokumenty Google se integrují přímo do služby Disk Google, což usnadňuje spolupráci a uchovávání souborů tam, kde je potřeba. Nejlepší část? Je to zcela zdarma pro kohokoli k použití.
 4. Sdělení – Komunikace v reálném čase nikdy nebyla v mém podnikání příliš nutná, takže e-mailová komunikace zatím fungovala dobře. Vzhledem k dalšímu sociálnímu distancování můžeme zvážit brzký přechod do Slacku.
 5. LastPass – Používáme mnoho různých nástrojů. Tabulka přihlášení může fungovat, ale není příliš bezpečná. LastPass je skvělým řešením.

Teď je těžké pochopit, jak se budou věci odehrávat dlouhodobě, ale ať se stane cokoli, projdeme to. Bez ohledu na to musíme zůstat v klidu a navzájem se podporovat, jak jen můžeme.

Na osobní úrovni se snažím zůstat informován a zároveň se co nejvíce distancovat od mainstreamových médií. Mainstreamová média mají jakýsi předstihový efekt. Například: většina lidí nezačala paniku kupovat, dokud se o nich nediskutovalo ve zprávách.

Buďme k sobě dobří a zůstaňte v bezpečí.

Jean Galea

Jean Galea

JeanGalea.com
Španělsko ����

Tento výňatek pochází Jeanův příspěvek na téma Coronavirus a jak nás ovlivňuje:

Podle mého názoru by to bylo klíčové, co se děje od všeho, co se děje: Nepanikařte, ale nelepte hlavu do země jako pštros.

Pokud máte pocit, že celý svět končí a vše, co kolem sebe vidíte, je panika, vyzývám vás, abyste se podívali na fakta. Vypněte televizor, ukončete Facebook a Twitter a přemýšlejte. Nemůžete uvěřit médiím, aby vám poskytovaly spolehlivé informace, protože jejich úkolem je prodávat reklamu. K tomu potřebují stále větší provoz a strach a panikaření jsou hnací silou tohoto provozu. Naučte se pochopit, jaké jsou motivace lidí.

Neexistuje žádný prostor pro paniku. Před námi jsou těžké časy, ale pokud si každý udělá svůj kousek a pokusí se přizpůsobit nové realitě, dostaneme se z toho rychleji a vrátíme se k normálnímu.

Oliver Dale

Oliver Dale

MoneyCheck
UK ����

Od začátku krize na Coronavirus jsme zaznamenali pokles provozu na některých našich webech a nárůst na ostatních. Právě vstupujeme do nejistých časů a jednou doživotní události pro většinu lidí na této planetě. Máme štěstí, že náš tým je již plně vzdálený, takže v tuto chvíli můžeme pokračovat jako obvykle. Jako majitel firmy jsem měl za úkol komunikovat a ujišťovat naše zaměstnance, že podnikání pokračuje normálně. Nabídli jsme další pomoc každému, kdo ji potřebuje, a zpřístupnili jakýkoli další software, který náš tým možná potřebuje.

Je škoda vidět zisk v některých oblastech už nyní, když je čas, abychom se všichni spojili, abychom se touto událostí dostali. Opravdu věřím v sílu lidského ducha a myslím si, že lidstvo vyjde na druhou stranu tohoto silnějšího. Také si myslím, že tato krize nakonec změní věci k lepšímu a uvidíme více společností, které si uvědomují, že práce na dálku je schůdnou možností, protože lidé tráví méně času dojížděním, což jim umožňuje trávit déle s rodinou a přáteli.

Barbara Saul

Barbara Saul

WP&NAHORU
UK ����

Jak dlouho to je! A my, ve WP&UP jsou vděční za to, že jsou zde, aby podporovali lidi v komunitě WordPress i mimo ni. Tolik dalších z nás musí najednou pracovat vzdáleně, a to může být docela šok nejen pro ně, ale pro ty, kteří už jsou doma. Všichni musíme najít nový způsob práce a řízení této rovnováhy mezi pracovním a osobním životem ze stejného místa.

WP&Společnost UP zaznamenala v posledních několika týdnech výrazný nárůst žádostí o podporu, přičemž v rámci komunity také rostla podpora vrstevníků. Jsme vám otevřeni – připojte se k nám prostřednictvím wpandup.org/join. Každý týden pořádáme #OpenChat, v pátek v 15:00 UTC, a to již bylo vítáno a vedlo to k rostoucímu počtu účastníků, kteří jásali a cítili se méně izolovaní. To je to, pro co jsme tady, a abychom poskytovali co největší podporu, ať už přímo s lidmi, nebo prostřednictvím užitečného obsahu na webu.

Něco, co jsem osobně miloval, je komunitní duch, online a offline (ale prakticky – Facebook, Next Door a podobně) – s místními komunitami, které se scházejí, aby se navzájem podporovaly, a online komunitami roste v duchu a otevřenosti. Je možné, že moje láska ke komunitě mi to umožňuje vidět, ale doufám, že tento duch pokračuje za současnou situací. Myslím, že to bude a to je něco velmi pozitivního, které pochází z tohoto strašného času.

Jsem vděčný za to, že se všichni v tak zaneprázdněných časech vrhli a sdíleli své myšlenky. Také se vcítím do těch, kteří se nemohli připojit k tomuto souboji, zatímco se snaží udržet krok. Dny probíhají neuvěřitelně rychle, když musíte zvládnout rodinu i práci současně – a ze stejného místa.

Všechny ostatní věci ponechané stranou, tyto myšlenky jsou důkazem toho, že naše komunita je silná a nakonec to také projde! Jak se později podíváme zpět na naše rozhodnutí dnes? Co bychom se pak dozvěděli, že teď nemůžeme pochopit? I když účinky ještě nejsou plně předvídány, v rámci globální ekonomiky bude WordPress také trpět a bude se měnit. Jen čas řekne jak.

Také by vás mohly zajímat tyto články:

 • 50 nejlepších blogů o WordPressu a jejich nejlepších příspěvcích
 • Tabulka srovnání webhostingu: 10+ nejlepších webhostingových služeb a jejich nejlepších nabídek demystifikovaných
 • Rozhovor s Cory Millerovou – úvahy o WordPress a Gutenbergovi, nezbytnosti vědomí duševního zdraví a koučování

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map