5 nejlepších online služeb zálohování cloudů, které zajistí vaše data v bezpečí v roce 2020

5 nejlepších online služeb zálohování cloudů, které zajistí vaše data v bezpečí v roce 2020

5 nejlepších online služeb zálohování cloudů, které zajistí vaše data v bezpečí v roce 2020
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Hledáte bezpečné místo pro zálohování a uložení všech vašich digitálních dat? Tento příspěvek vám pomůže začít. Zde se podrobně podíváme na pět nejlepších online služeb zálohování cloudů, abychom zjistili, kde svítí a kde zaostávají.


Co je cloudová záloha?

Nejprve se podívejme na základy. Obvykle zálohujeme všechna naše data na externí disk nebo do místní sítě. Tyto místní zálohy jsou skvělé pro rychlé obnovení. Je zklamáním, že trpí stejnými riziky, jaké má váš počítač – malwarem, selháním hardwaru, náhodným vymazáním, požárem, krádežemi apod..

Na druhé straně nejlepší online cloudové záložní služby kopírují všechna vaše data přes internet na vzdálené servery na různých místech. K těmto bezpečným zálohám mimo web budete mít kdykoli a z libovolného místa pohodlný přístup a snadno je obnovíte kliknutím nebo dvěma kliknutími.

Nejlepší online cloudové zálohovací služby

Samozřejmě není důvod nedělat obojí – místní i cloudové zálohování – a být dvojnásobně bezpečný. ��

Počáteční záloha dat může být velmi časově náročná. Poté jsou však všechny soubory automaticky zálohovány. Nejlepší online cloudové záložní služby vám také umožňují poslat fyzické zařízení obsahující všechna vaše data pro počáteční upload, což může drasticky zkrátit dobu nahrávání. Stejně tak umožňují rychlejší obnovení pomocí fyzického zařízení, které vám bylo dodáno.

Kliknutím získáte další informace:

 • �� A co Dropbox a další služby úložiště?
 • �� Co je třeba hledat v cloudové zálohovací službě?

Po chvíli prozkoumání tématu a experimentování s řadou služeb na trhu jsme se rozhodli uvést v první pětce následující platformy. Zde je rychlý přehled nabízených funkcí a nejdůležitějších parametrů těchto nejlepších online služeb zálohování cloudu:

Shrnuto nejlepší online cloudové zálohovací služby

Backblaze
Jezdím
Karbonit
Acronis
CrashPlan

Cena / rok60 $52,12 $71,99 $49,99 $120 $
Zařízení na účet1Neomezený1Liší se napříč plány1
PlatformyMac, PCMac, PC, mobilníMac, PCMac, PC, mobilní, virtuální stroje a účty sociálních médiíMac, PC, Linux
Úložný prostorNeomezený2 TBNeomezenýLiší se napříč plányNeomezený
Průběžné nebo plánované zálohyObaObaObaNaplánováno. Tak často jako každých pět minut.Oba

Pět nejlepších cloudových zálohovacích služeb

Nyní na podrobnosti o každé platformě:

1. Backblaze (www.backblaze.com)

Nejlepší online cloudové záložní služby: # 1 Backblaze

Backblaze nabízí spoustu užitečných funkcí, včetně neomezeného úložiště v kombinaci s rychlými a spolehlivými zálohami, to vše za atraktivní cenu.

Platformy a snadné použití: Backblaze podporuje zálohování z počítačů Mac i PC. Nastavení je také snadné, stačí zadat několik podrobností, jako je e-mailové ID a heslo.

Frekvence úložiště a zálohování: Existuje neomezené úložiště, ale to zahrnuje pouze jeden počítač na účet. Ve výchozím nastavení jsou zálohy nepřetržité, ale zálohy můžete také naplánovat.

Co zahrnuje zálohování? Všechna vaše data jsou automaticky zálohována s výjimkou systémových souborů, programových souborů, aplikací, prázdných složek nebo dočasných webových souborů. Pokud máte data na externích discích, je to také zálohováno. Můžete určit složky, které nechcete zálohovat. Obchodní plán umožňuje také zálohování dat ze sítě (NAS).

Ceny: Osobní plán zálohování stejně jako Obchodní plán zálohování jsou dostupné. Osobní plány jsou cenově dostupné a začínají již od 6 USD měsíčně.

Jak bezpečná je vaše záloha? Backblaze zahrnuje šifrování v klidu a během přepravy a možnost osobního klíče. Dvojfaktorové ověřování přidává další vrstvu zabezpečení.

Je snadné obnovit? Obnovení souborů je pouze prostřednictvím webové stránky Backblaze. To může být únavné, protože soubory nejsou obnoveny do původního umístění. Místo toho musí být soubory staženy do souboru zip, který je omezen na 500 GB. Pokud to budete potřebovat, dodají vám fyzické zařízení.

Další důležité aspekty:

 • Staré verze souborů a smazané soubory jsou uchovány po dobu 30 dnů
 • Sdílení souborů je možné pouze prostřednictvím cloudové služby Backblaze B2.
 • Žádná možnost synchronizace

Backblaze je v mnoha ohledech nejjednodušší nastavení a použití mezi nejlepšími online cloudovými zálohovacími službami – automatické zálohování souborů při instalaci.

Přejít na Backblaze

2. Jezdím (www.idrive.com)

Nejlepší online cloudové záložní služby: # 2 idrive

IDrive je rychlý a nabízí větší kontrolu nad procesem zálohování ve srovnání s jinými cloudovými zálohovacími službami.

Platformy a snadné použití: Podporuje více platforem, jako jsou Mac, PC, Linux i mobilní telefony. Centralizovaná konzole umožňuje správu záloh. To vám umožní zobrazit aktivity účtu všech připojených počítačů. Na tomto ovládacím panelu budete navíc moci změnit nastavení na všech svých zařízeních.

Frekvence úložiště a zálohování: Všichni držitelé účtu zdarma získají 5 GB v systému Základní plán. Při upgradu na osobní plán se to zvýší na 2 TB. Zálohy jsou nepřetržité, ale můžete také naplánovat zálohování.

Co zahrnuje zálohování? Program iDrive zálohuje celou jednotku včetně OS, nastavení, aplikací, souborů / složek s neporušeným obsahem a strukturou. Můžete vyloučit vybrané soubory.

Ceny: Kromě základního plánu zdarma nabízí iDrive osobní a obchodní. Plány začněte na 52,12 $ / rok pro 2 TB úložiště, ale co je zajímavé, je to, že jej mohou používat všechna vaše webová zařízení. Navíc starší verze vašich souborů se do úložiště nezapočítávají.

Jak bezpečná je vaše záloha? iDrive šifruje všechny vaše soubory v tranzitu i v úložišti. Držitelé účtu také získají osobní šifrovací klíč.

Je snadné obnovit? Obnovení probíhá prostřednictvím aplikace pro stolní počítač nebo prohlížeče. Přestože iDrive automaticky neobnovuje soubory do původního umístění, umožňuje vám vybrat umístění ručně. Je také možné obnovit smazané soubory z koše do 30 dnů.

Další důležité aspekty:

 • Může vám poslat pevný disk s vašimi daty jednou ročně bez dalších nákladů
 • Aplikace smartphonů IDrive vám umožní zálohovat omezená data z Androidu i iOS
 • Dokud neprovedete vyčištění archivu, není žádné omezení uchovávání odstraněných souborů
 • Zachová až 30 verzí každého souboru
 • Lze zálohovat na externí pevné disky, síťové úložiště
 • Může sdílet soubory, které jsou zálohovány

iDrive je skvělou volbou mezi nejlepšími cloudovými zálohovacími službami, pokud je váš požadavek na úložiště nižší než 2 TB a pokud jsou pro vás důležité dlouhé doby uchovávání.

Přejít na iDrive

3. Karbonit (www.carbonite.com)

karbonit

Karbonit nabízí automatické a neomezené cloudové zálohování. Jeho jednoduchý přístup k nastavení a zapomínání je pravděpodobně nejjednodušší mezi nejlepšími online cloudovými zálohovacími službami zde.

Platformy a snadné použití: Nejenže si můžete prohlížet a spravovat své zálohy z desktopové aplikace, můžete také použít jakýkoli prohlížeč pro přístup k vašim souborům prostřednictvím dobře navrženého webového rozhraní.

Frekvence úložiště a zálohování: Karbonit nabízí neomezené úložiště pro jeden počítač Základní plán. Zálohy jsou nepřetržité, ale jsou také možné naplánované zálohy.

Co zahrnuje zálohování? Automaticky zálohuje všechny soubory, které vyberete během procesu instalace. Soubory nad 4 GB a videa však musíte přidat ručně. Jednotlivé soubory nebo složky lze také vybrat pro zálohování, zatímco zálohování z externí jednotky je k dispozici pouze u plánů Plus a Prime.

Ceny: Existují 3 „bezpečné“ plány, a náklady jsou za počítač. Safe Basic přichází na 6 $ měsíčně, účtováno ročně (71,99 $). Plán Safe Plus bude za 9,34 $ měsíčně zahrnovat externí jednotky, zálohovat videa ve výchozím nastavení a také zálohovat kompletní obraz systému vašeho počítače na místě. Za 12,50 $ měsíčně získáte kurýrní službu obnovy v rámci plánu bezpečného plnění.

Jak bezpečná je vaše záloha? Všechna data jsou šifrována. Další zabezpečení je prostřednictvím šifrování osobního klíče a dvoufaktorové autentizace.

Je snadné obnovit? Pomocí aplikace pro stolní počítače si můžete vybrat, zda chcete obnovit všechny nebo některé soubory, nebo hledat na základě názvů souborů. Soubory lze obnovit do jedné složky nebo do jejich původního umístění.

Další důležité aspekty:

 • Mac verze nenabízí ani verzování ani možnost osobního klíče
 • Karbonitové barvy kódují váš systém souborů, takže znáte stav zálohy každého souboru nebo složky
 • Zálohuje fotografie z jakéhokoli androidu nebo iPhone
 • Smazané soubory zůstaly po dobu 30 dní
 • Může přistupovat k zálohám prostřednictvím mobilních aplikací

S Carbonite si budete moci prohlížet všechny své soubory z webového rozhraní nebo mobilní aplikace. Existuje také mnoho možností obnovy – jednotlivé soubory, všechna vaše data, předchozí verze nebo smazané soubory.

Přejít na karbonit

4. Acronis True Image (www.acronis.com)

zkratka

Aplikace Acronis True Image zachycuje obrázek vašich úplných dat a zálohuje je. Mnoho balíčků nabízí širokou škálu plánů – od zálohování cloudu, zálohování mobilních a sociálních médií po ochranu ransomware..

Platformy a snadné použití: Zálohuje Mac, PC a mobilní telefony, virtuální stroje a účty sociálních médií. Díky vynikajícímu rozhraní pro stolní počítače je práce s Acronis opravdu snadná. Kromě toho budete moci sledovat stav záloh, zobrazit velikosti souborů, měřit rychlosti zálohování a zobrazovat barevně kódovaná zobrazení dat.

Frekvence úložiště a zálohování: Počínaje pouhými 250 GB se limity úložiště liší v závislosti na zvoleném plánu. Zálohy se spouští pouze podle plánu. Výchozí frekvence je jednou denně, ale můžete ji změnit maximálně na 5 minut. Je také možné plánování podle událostí.

Co zahrnuje zálohování? Ve výchozím nastavení vybere True Image celou jednotku, kterou chcete zálohovat, včetně externích jednotek, mapovaných síťových jednotek, Outlook a OneDrive. Můžete si však také ručně vybrat, co chcete zálohovat.

Ceny: Ceny začínají na 49,99 $ / rok za standardní balíček. Balíček pro pokročilé přichází na 99,99 $ / rok.

Jak bezpečná je vaše záloha? Acronis šifruje všechna vaše data a nabízí osobní šifrovací klíč. Kromě toho existuje ochrana před ransomwarem a kryptominací. Aby byl zajištěn neporušený soubor, zahrnuje Premium plán autentizaci založenou na blockchainu a elektronické podpisy.

Je snadné obnovit? Acronis automaticky obnovuje soubory do původního umístění prostřednictvím webové konzoly. Pokud chcete, můžete také zálohovat externí disk nebo mapované síťové jednotky. Poslední nabídkou je "souprava na přežití", který rychle vytvoří spouštěcí nástroj pro obnovu souborů.

Další důležité aspekty:

 • Ručně čisté zálohy, uživatelsky konfigurovatelné verze a uchovávání
 • Žádné zasetí nebo obnovení pomocí dodaných pohonů
 • Uživatelé Windows mohou synchronizovat mezi zařízeními
 • Zastaví kryptominační software, šetří vaše počítačové zdroje

Acronis nabízí bezplatnou zkušební dobu prvního měsíce, takže ji můžete před provedením přepnutí vzít na otočení. Poskytuje rychlé a úplné zálohování a je skvělá pro migraci dat.

Přejít na Acronis

5. CrashPlan (www.crashplan.com)

havarijní plán

Díky jednoduchému cenovému plánu a neomezenému úložišti se CrashPlan pro malé firmy řadí mezi nejlepší online cloudové záložní služby.

Platformy a snadné použití: CrashPlan podporuje Mac, Windows a Linux. Intuitivní a uživatelsky přívětivá aplikace usnadňuje zálohování, správu a obnovu dat. Počítače můžete také přidávat a odebírat prostřednictvím řídicího panelu.

Frekvence úložiště a zálohování: CrashPlan přichází s neomezeným úložištěm. Zálohy jsou automatické a nepřetržité, ale můžete si také nastavit vlastní plán.

Co zahrnuje zálohování? S CrashPlanem můžete určit, jaké soubory budou zálohovány, kdy a jak často. Budete také moci zahrnout externí pevné disky, i když CrashPlan nezálohuje několik souborů v určitých systémových složkách.

Ceny: Cena je jednoduchá a přímá za 10 USD měsíčně za zařízení. Můžete přidat libovolný počet zařízení a náklady se automaticky změní.

Jak bezpečná je vaše záloha? CrashPlan nabízí standardní ochranu vašich dat po celou dobu. Můžete také nastavit osobní šifrování.

Je snadné obnovit? Resotace probíhá prostřednictvím stolní aplikace nebo prohlížeče. Můžete obnovit jakýkoli dostupný soubor od data a času, který určíte.

Další důležité aspekty:

 • Žádná omezení velikosti nebo typu souboru
 • Umožňuje přizpůsobit zásady vytváření verzí
 • Rozhodujete o době uchovávání odstraněných souborů

CrashPlan je dodáván s vyšší cenou než mnoho jiných nejlepších cloudových zálohovacích služeb, ale skutečnost, že získáte neomezené úložiště, je obrovskou výhodou pro spotřebitele velkoobjemových dat.

Přejít na CrashPlan

A co Dropbox a další služby úložiště?

Zatímco cloudové úložiště a synchronizační služby, jako je Dropbox, jsou užitečné, jsou to právě tyto – úložné služby, kde můžete zaparkovat svá data. Nezálohují automaticky obsah vašeho počítače. Naopak nejlepší online cloudové záložní služby zálohují všechna vaše data nepřetržitě a / nebo v plánovaných intervalech.

Co hledat v cloudové záložní službě?

Pokud hledáte cloudovou zálohovací službu, budete chtít začít kontrolou dostupnosti těchto funkcí:

�� Podpora platformy
Většina služeb nabízí podporu pro Windows a Mac.
�� Snadné nastavení a správa
Nejlepší je set-it-and-forget přístup.
�� Kapacita skladu
Mnoho z nich nabízí neomezené úložiště, ale zkontrolujte drobný tisk.
�� Nepřetržité zálohování
Pokud se zálohování provádí nepřetržitě, nedochází ke ztrátě dat.
�� Šifrování dat
Včetně osobního šifrovacího klíče.
Verze
Pomáhá vrátit zpět čisté kopie, pokud jsou vaše aktuální data poškozena.
�� Zálohování na a z externích jednotek
Můžete tedy také ovládat, co je mimo hlavní zařízení.
♻️ Zachování odstraněných souborů
Nejlepší online cloudové zálohovací služby umožňují neurčitou dobu uchovávání.
�� Nahrávejte a obnovujte pomocí fyzických zařízení
To šetří čas a šířku pásma.
�� Synchronizace a sdílení
Chcete být schopni synchronizovat a sdílet s ostatními zařízeními a přáteli.
�� Zálohování smartphonu
Vždy se dobře starejte o svůj telefon.

To je spousta požadavků a může být obtížné najít službu, která vše odbaví. Proto je vždy nejlepší stanovit priority a rozhodnout, které z těchto funkcí jsou pro vás nejdůležitější, a poté na základě toho vybrat.

Shrnutí nejlepších online cloudových zálohovacích služeb

Zde je větší srovnávací tabulka, která usnadňuje vaše rozhodnutí – také představuje ptačí pohled na celou krajinu zálohovacích služeb:

Porovnání nejlepších online služeb zálohování cloudů

BackblazeJezdímKarbonitAcronis True ImageCrashPlan
Cena / rok60 $52,12 $71,99 $49,99 $120 $
Zdarma zkušební / bezplatný plán15denní zkušební verze zdarmaZákladní plán 5 GB zdarma15denní zkušební verze zdarma30denní zkušební verze zdarma30denní zkušební verze zdarma
Zařízení na účet1Neomezený1Liší se napříč plány1
PlatformyMac, PCMac, PC, mobily (Linux také v obchodním účtu)Mac, PCMac, PC, mobilní telefony, virtuální stroje a účty sociálních médiíMac, PC, Linux
Úložný prostorNeomezený2 TB, nepočítám starší verzeNeomezenýLiší se napříč plányNeomezený
Průběžné nebo plánované zálohyObaObaObaNaplánováno. Tak často jako každých pět minut.Oba
Snadnost použitíAutomaticky se zálohuje při instalaci. Snadno použitelné rozhraní.Konzola řídicího panelu, která může vytvářet a spravovat více podřízených účtů (Business)Snadná instalace a správa. Intuitivní.Snadno použitelný řídicí panel pro správu záloh.Intuitivní a uživatelsky přívětivá aplikace.
Zálohování smartphonuNYPouze fotografieYN
Zálohování z externích jednotekYY Y (vyšší plány)Y. Automaticky při připojení k externí jednotceY
Limit velikosti souboruNeomezený10 GBVelikost větší než 4 GB vyžaduje ruční výběrNN
Osobní šifrovací klíčYYYYY
Dvoufázová autentizaceYNYNN
Počáteční záloha z fyzického zařízeníNY (zdarma) a šifrovanéNNN
Obnova prostřednictvím fyzických zařízení YYY (pouze v USA)NN
NASPouze pro obchodní účetYNYN
Synchronizace zařízeníNYYYN
SdíleníPouze prostřednictvím cloudu B2YNYN
Starší verze zůstaly zachovány pro30 dníAž 30 předchozích verzí30 dní (vyjma Mac). Údržba minimálně 3 verzí vždy.Konfigurovatelný uživatelemKonfigurovatelný uživatelem
Zálohování na externí zařízeníNYY (vyšší plány)YY

Tím se zabalí náš seznam nejlepších online služeb zálohování cloudů. Máš oblíbeného? Podělte se s námi o své myšlenky v komentářích.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector