5 nejlepších místních vývojových nástrojů WordPress ve srovnání s rokem 2020

5 nejlepších místních vývojových nástrojů WordPress ve srovnání s rokem 2020

5 nejlepších místních vývojových nástrojů WordPress ve srovnání s rokem 2020
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Pokud jste vývojář WordPress, pravděpodobně budete většinu své práce dělat v testovacích prostředích. Tímto způsobem můžete hrát s pluginy, motivy a weby vše, co chcete, aniž byste cokoli narušili. Jedinou otázkou je, které místní vývojové nástroje WordPress se nejlépe hodí pro vaše potřeby?


Výběr nastavení může být komplikovaný, protože existuje spousta možností. Ještě důležitější je, že váš pracovní postup se bude lišit v závislosti na vašem výběru, takže je důležité vědět, jaké jsou vaše možnosti a jaké funkce vám nabízejí.

V tomto článku vám představíme pět našich oblíbených místních vývojových nástrojů WordPress, včetně:

 • DesktopServer
 • XAMPP
 • MAMP
 • Tulák
 • Místní od Flywheel

Řekneme vám, jak fungují, a porovnáme jejich snadné použití, funkce a ceny. Pojďme si tuto show na cestu!

Místní vývojové nástroje WordPress

Proč je rozhodující zvolit správné místní vývojové nástroje WordPress

Naučit se kódovat je dost těžké a vyhledávání online pomoci vás vždy nevede na správnou cestu.

Ale i když to vezmeme v úvahu, místní vývojové nástroje WordPress jsou stále něco, z čeho mohou těžit i úplní začátečníci pro vývoj WordPress..

Realizace změn v živém prostředí bez jejich předchozího testování je receptem na katastrofu. Pokud některá z vašich aktualizací prolomí váš web, nebudete mít jinou možnost, než jej obnovit z dřívější zálohy, nebo se pokusit problém vyřešit ručně.

V obou případech váš web nefunguje tak, jak by měl, a uživatelé si mohou všimnout problému.

To je důvod, proč mnoho zkušených vývojářů WordPress raději používá buď místní, nebo pracovní prostředí pro účely testování. Oba nástroje mohou dosáhnout stejného cíle, ale nejsou úplně stejné. Například k místním prostředím lze přistupovat pouze v rámci sítě a k tomu, abyste jej mohli nastavit nebo pracovat s ním, nepotřebujete připojení k internetu. Na druhé straně jsou pracovní weby nastaveny na živých serverech, což z nich dělá lepší testy výkonu.

V tomto článku, zaměříme se na místní vývojové nástroje WordPress. Pokud ještě nemáte oblíbené řešení, zde jsou některé z funkcí, na které byste při výběru jednoho z nich měli dávat pozor:

Podpora více místních webů.

Jednou z výhod místních nástrojů je, že můžete nastavit tolik souběžných webů, kolik chcete. Tímto způsobem můžete pracovat na více projektech najednou.

Nezávislá prostředí pro každý web.

Některé nástroje umožňují nastavit rozčleněná prostředí pro každý web WordPress. Například můžete mít jeden web, na kterém běží PHP 5 a druhý pomocí PHP 7, pracující vedle sebe bez problémů.

Přímé řízení projektů.

V ideálním případě by jakýkoli nástroj místního rozvoje, který zvolíte, měl usnadnit přidávání a mazání nových projektů WordPress. Po dokončení testů tak nebudete ztrácet mnoho času na nastavování nových prostředí nebo čištění.

Jednoduché mapování domén.

Ve většině případů budete chtít mapovat každý místní web na název domény, který si snadno zapamatujete. Vždy můžete to ručně, ale je lepší, když vám vybraný proces pomůže s procesem.

Nakonec je důležité si uvědomit, že pokud jste součástí vývojového týmu, budete se s ním muset před rozhodnutím poradit. Koneckonců, šance, že celý tým skončí pomocí jednoho nástroje, budete mít přístup ke stejné sadě funkcí. Když každý člen vašeho týmu, který používá různé nástroje místního rozvoje, může být výsledkem logická noční můra.

Porovnáno pět místních vývojových nástrojů WordPress (ve zkratce)

V tomto příspěvku máme spoustu podkladů. Pokud tedy hledáte rychlé srovnání, podívejte se na následující tabulku:

Porovnány nejlepší místní vývojové nástroje WordPress

DesktopServer
XAMPP
MAMP
Tulák
Místní od Flywheel

Používá virtuální stroje?
Můžete nastavit více webových stránek WordPress?Až tři (pomocí bezplatné verze)✅ (s trochou šťourání)✅ (s trochou šťourání)
Je snadné použití?Středně obtížnéStředně obtížnéStředně obtížné
Umožňuje vám nastavit různé typy prostředí?✅ (do určité míry)✅ (do určité míry)
Můžete libovolně začít a zastavovat webové stránky?
Pomáhá vám mapovat názvy domén na místní webové stránky?
Obsahuje ovládací panel, který můžete použít?
CenaDostupné bezplatné a prémiové verzeVolný, uvolnitDostupné bezplatné a prémiové verzeVolný, uvolnitVolný, uvolnit

Pokud si myslíte, že na základě těchto informací můžete učinit informované rozhodnutí, klidně zde zastavte. Doporučujeme vám však pokračovat ve čtení, abyste získali jasnější představu o tom, co vám každý z těchto nástrojů může nabídnout.

Porovnáno pět lokálních vývojových nástrojů WordPress (v plném rozsahu)

Pokud jde o místní vývojové nástroje WordPress, musíte zvážit čtyři hlavní aspekty:

 • jak fungují,
 • jak snadné je používat,
 • jaké funkce nabízejí,
 • jejich cenové rozpětí.

Pokud porovnáte každý z těchto nástrojů pomocí těchto kritérií – což je přesně to, co uděláme v následujících sekcích -, budete mít všechny informace, které potřebujete, abyste mohli inteligentně zvolit. Pojďme se dovnitř!

1. DesktopServer

DesktopServer

DesktopServer je nástroj Windows a MacOS, který vám umožňuje vytvořit několik místních webů WordPress pomocí jednoduchého průvodce krok za krokem. Navzdory skutečnosti, že existuje bezplatná verze nástroje, stále se musíte zaregistrovat a stáhnout, což je malá cena, kterou je třeba zaplatit.

Pokud jde o snadnost použití, místní vývojové nástroje WordPress nejsou mnohem jednodušší než Desktop Server. Když jej nastavíte poprvé, nainstaluje veškerý software, který potřebuje k lokálnímu napájení WordPress. Poté můžete program znovu spustit pokaždé, když chcete vytvořit nebo odstranit místní web WordPress.

V průběhu procesu vytváření si můžete vybrat, kterou verzi WordPress nainstalovat na svůj web, a také jí přiřadit název domény.

Používání DesktopServeru.

Celkově DesktopServer nabízí funkční zážitek s velmi malými kudrlinky, ale není to nutně špatná věc. Pokud vše, co hledáte, je jednoduchý nástroj, který funguje spolehlivě, může to být solidní možnost.

�� Klíčové vlastnosti:

 • Zahrnuje průvodce, který vám pomůže nastavit nové místní weby WordPress.
 • Umožňuje mapovat domény na místní weby.
 • Umožňuje kdykoli duplikovat nebo odstranit své weby.
 • Umožňuje správu až tří místních webů pomocí bezplatné verze softwaru.
 • Podporuje Apache, MySQL, a PHP 5.5.

Pokud jde o funkce, bezplatná verze DesktopServeru je mírně omezená. Existuje spousta místních vývojových nástrojů WordPress, které nabízejí výkonnější funkce, které vám pomohou spravovat vaše stránky (které krátce prozkoumáme), i když někdy mohou být nadměrné. Pokud jde o omezující faktory, řekli bychom, že největším zklamáním je skutečnost, že DesktopServer podporuje pouze jeden typ prostředí: server Apache s PHP 5 a MySQL.

Abych byl spravedlivý, mnoho webů WordPress používá stejné prostředí. Jako vývojář však možná budete chtít mít větší kontrolu nad svými. Pokud je to váš případ, budete muset vyzkoušet jinou možnost.

�� Cena:

Zatím jsme mluvili pouze o bezplatné verzi DesktopServeru. K dispozici je také prémiová alternativa, která začíná na 99,95 USD ročně. Za tyto peníze získáte přístup k několika dalším funkcím, včetně podpory pro Multisite, schopnost exportovat a archivovat vaše testovací nastavení a možnost vytvořit WordPress „plány“.

Tato poslední funkce umožňuje uložit konkrétní nastavení a použít je k rychlejšímu nasazení webů. Například, pokud existuje hrstka pluginů a témat, která chcete nastavit na každém z vašich serverů, můžete vytvořit plán této konfigurace a uložit jej pro pozdější použití.

Prémiová licence DesktopServeru vás také opravňuje k aktualizacím během celého roku. Navíc můžete použít jednu licenci pro několik počítačů, což z něj dělá slušnou volbu pro týmy s rozpočtem.

2. XAMPP

xamp

XAMPP je zkratka pro Apache, MariaDB, PHP a Perl. Jinými slovy, obsahuje veškerý software, který potřebujete ke spuštění WordPress.

Tento konkrétní nástroj místního rozvoje má dvě varianty: normální XAMPP a XAMPP-VM.

První z nich nainstaluje software, který jsme zmínili dříve, do adresáře ve vašem počítači, zatímco druhý nastaví vše na virtuálním počítači Linux.

Pravidelná verze softwaru je k dispozici pro systémy Windows, Linux a MacOS. XAMPP-VM, na druhé straně, je k dispozici pouze pro MacOS. S ohledem na to se pro toto srovnání zaměříme na běžnou verzi XAMPP bez VM.

Co XAMPP dělá, je nastavení softwarového zásobníku v počítači, ale nepomůže vám nainstalovat WordPress. Platforma nabízí několik samostatné instalační programy pro různé systémy pro správu obsahu (CMS), ale jsme částečnější, když děláme věci ručně.

Pokud jste stejní, pak je tu co vás čeká, pokud jde o instalaci WordPress s XAMPP.

Přístrojová deska XAMPP.

Pro začátek je třeba nastavit zásobník a zkontrolovat, zda jsou všechny služby funkční. Pak budete muset vytvořit databázi pro svůj web WordPress si stáhněte nejnovější verzi CMS, rozbalte ji a ručně nakonfigurujte několik souborů. Teprve poté spustíte instalační program WordPress a stále budete muset svůj nový web namapovat na doménu, na kterou si pamatujete (pokud chcete).

�� Klíčové vlastnosti:

 • Umožňuje nastavit softwarový zásobník včetně Apache, MariaDB, PHP a Perl.
 • Poskytuje možnost výběru z více verzí XAMPP, v závislosti na tom, které vydání PHP chcete použít.
 • Nabízí místní prostředí WordPress založené na VM, pokud jste uživatelem macOS a stáhnete odpovídající verzi.
 • Umožňuje vám používat jednoduchý nástroj řídicího panelu ke správě všech vašich nových služeb.
 • Umožňuje nastavit WordPress ručně nebo použít samostatný instalační program (pokud chcete).

Jako vývojář možná oceníte, že XAMPP vám umožňuje získat trochu špinavější ruce ve srovnání s nástroji, jako je DesktopServer. V takovém případě získáte plnou kontrolu nad všemi komponenty zásobníku. Server Apache můžete například kdykoli spustit a zastavit několika kliknutími nebo namapovat službu na různé porty. Získáte také přístup k podrobným protokolům a dalším informacím.

XAMPP vám poskytuje perfektní prostředí pro provoz WordPress, ale není to služba, která je přizpůsobena CMS. To znamená, že budete muset pohrávat s některými možnostmi, abyste vše nastavili. Navíc se situace trochu komplikuje, pokud chcete použít XAMPP ke spuštění více než jednoho webu WordPress současně. Pravděpodobně to nic nedokážete zvládnout – ale je to více práce než použití nástroje navrženého s ohledem na WordPress.

Celkově XAMPP nabízí fantastickou úroveň přizpůsobení, která vám umožní dělat téměř cokoli chcete. Není to však skvělý nástroj pro začátečníky a není to nejjednodušší řešení pro práci s.

�� Cena:

XAMPP je 100% open-source balíček. Neexistuje žádná prémiová verze se skrytými funkcemi, takže ji můžete používat jakýmkoli způsobem, který uznáte za vhodný.

3. MAMP

mamp

V mnoha ohledech, My Apache, MySQL, PHP (MAMP) je velmi podobný XAMPP. Je to také softwarový zásobník, který umožňuje vytvářet weby WordPress (a jakýkoli jiný typ webu).

Proces používání tohoto nástroje funguje stejně jako u předchozího výběru. Nastavíte zásobník, vytvoříte databázi a poté projdete návrhy na ruční nastavení WordPress. S ohledem na to se zaměřme na to, jaké jsou největší rozdíly mezi oběma zásobníky.

Za prvé, MAMP je k dispozici pouze pro Windows a MacOS. Existuje několik verzí, z nichž si můžete vybrat pro každý operační systém, v závislosti na verzi PHP, kterou chcete nastavit. Navíc získáte také přístup k mnoha dalším softwarem, včetně Krajta, Perl, phpMyAdmin a další.

V praxi se to promítá do více možností, pokud jde o vytváření místních webů a aplikací. Pokud však jde o WordPress, je pravděpodobné, že nebudete potřebovat žádný z těchto programů. Jsou tu ale nějaké pěkné doplňky, jen pokud pracujete na jiných typech projektů, které je potřebují.

Největší nevýhodou používání MAMP versus XAMPP je to, že první nenabízí samostatné instalátory pro populární aplikace, jako je WordPress. Abych byl spravedlivý, jedná se pouze o omezení, pokud nechcete webové stránky nastavovat ručně. Pokud tomu tak je, pravděpodobně budete ještě lepší používat efektivnější nástroj.

Přístrojová deska MAMP.

�� Klíčové vlastnosti:

 • Umožňuje nastavit prostředí založené na Apache, MySQL a PHP.
 • Umožňuje používat různé verze softwaru v závislosti na tom, které vydání PHP chcete nastavit.
 • Podporuje mnoho dalších jazyků, včetně Pythonu a Perlu.
 • Poskytuje možnost ručně nastavit místní weby WordPress.

Pokud jde o funkce, MAMP nabízí o něco menší kontrolu nad všemi komponenty vašeho prostředí než XAMPP. Dodává se také s vlastním řídicím panelem, ale nabízí méně možností. Tento rozdíl – kromě všech ostatních – je skvělou volbou, pokud hledáte jednodušší nástroj pro správu. Stále máte přístup k téměř všem stejným funkcím, ale na MAMP je snazší zvyknout.

�� Cena:

V této části jsme se zaměřili pouze na bezplatnou verzi MAMP. Existuje však také k dispozici je prémiová možnost. Začíná na 59 USD pro MacOS i Windows, i když první získává pravidelnější aktualizace a lepší podporu.

MAMP Pro vám nabízí mnohem více možností, například možnost nastavení Nginx servery, mobilní testovací nástroj a vestavěný editor. Pokud jste vy a zbytek vašeho týmu uživatelé MacOS, všechny tyto funkce dělají z MAMP silnou volbu z mnoha dostupných místních vývojových nástrojů WordPress..

4. Vagrant

tulák

Doposud jsme pokryli několik místních vývojových nástrojů WordPress, které jsou dosti podobné. Nyní je čas na něco trochu jiného.

Tulák je nástroj, který umožňuje v počítači spouštět více virtuálních strojů a používat je jako prostředí pro vaše projekty.

Pokud jste nikdy nepoužili program jako Vagrant, možná si myslíte, že to zní jako příliš velké potíže.

Koneckonců, možná jste slyšeli, že pro provoz více virtuálních strojů potřebujete velmi výkonný počítač. To je sice trochu pravda, ale také záleží na tom, pro co chcete tyto stroje používat. Pokud mluvíme o vývoji místních webů, pak systémové požadavky nejsou tak strmé.

Kromě toho Vagrant dělá celý proces nastavení prostředí hračkou. Po instalaci softwaru můžete pokračovat a stáhnout jeden z mnoho přednastavených „krabic“ jeho komunita již byla vytvořena. Pokud chcete nainstalovat dokonalé prostředí WordPress pomocí několika kliknutí, budete toho mít spoustu populární krabice z čeho vybírat. Šance jsou, najdete jednu, která nabízí přesně to, co potřebujete.

Pohled na Vagrant z příkazové řádky.

Můžete také poskytnout svůj vlastní virtuální počítač a pomocí příkazového řádku nastavit věci přesně tak, jak chcete. Poté můžete sdílet své prostředí se všemi ostatními členy svého týmu. Tímto způsobem se nemusíte všichni starat o konfiguraci softwaru a hromádky stejným způsobem – Vagrant to dělá za vás.

Nakonec se dostáváme k nejdůležitějšímu rozdílu mezi Vagrantem a nástroji jako XAMPP nebo MAMP. Díky tomu vždy riskujete instalaci softwaru, který narušuje nastavení vašeho prostředí. Koneckonců, používáte jako svůj počítač svůj vlastní počítač. S nástrojem jako Vagrant existuje každé prostředí ve vašem počítači samostatně. To znamená, že můžete mít server běžící Nginx a další s Apache na dvou samostatných strojích Vagrant a nemusíte se potýkat s žádnými problémy.

Zatím Vagrant pravděpodobně zní jako silná volba. To dává smysl – je to také jeden z našich oblíbených nástrojů. Nemusíte však náš úsudek vycházet z nominální hodnoty. Zde je citát od Primoža Ciglera, vývojáře komína a generálního ředitele ProteusThemes, o jeho lásce k Vagrantovi:

Primoz Cigler

Primož Cigler
Generální ředitel společnosti ProteusThemes

Pokud jde o mé oblíbené místní vývojové prostředí WordPress, mám ve skutečnosti dvě. Oba jsou virtualizací spravovanými Vagrantem. To samo o sobě je důležité, protože to umožňuje mně a celému týmu ProteusThemes mít konzistentní vývojové prostředí na různých počítačích a operačních systémech.

První, který používáme jako hlavní vývojové prostředí pro témata, která vyvíjíme. Je to upravená vidlička projektu kořenů / mříží. Je spuštěn zásobník Ubuntu 16.04 nginx + mariadb + php-fpm.

Druhý, který používám stále častěji, je Wocker. Jedná se o vývojové prostředí WordPress založené na doku s vestavěnými nástroji, jako je WP-CLI, a umožňuje rychlé prototypování, vytváření čerstvých instalací WP bez vedlejších efektů během 5 sekund a snadné přepínání mezi těmito případy. Celkově je to skvělý nástroj pro testování nových funkcí, témat, pluginů … bez znečišťování vašeho „standardního“ prostředí. Je to jako kdykoli mít k dispozici neomezené množství místních, čerstvých a jednorázových instancí WP.

Jedním z omezení u nástrojů, jako je například Vagrant, je však skutečnost, že synchronizace velkých systémů souborů může chvíli trvat mezi hostitelským počítačem a jeho virtuálními počítači. Ale to je problém, do kterého pravděpodobně nenarazíte, s výjimkou práce na rozsáhlých projektech.

�� Klíčové vlastnosti:

 • Umožňuje nastavit virtuální stroje pro potřeby místního rozvoje.
 • Umožňuje nakonfigurovat každý VM podle vašich požadavků a sdílet je s ostatními lidmi.
 • Poskytuje možnost stáhnout předem nakonfigurovaná pole a spustit je podle potřeby.
 • Pomáhá udržovat vaše testovací prostředí oddělená a podle potřeby je zapínat a vypínat.
 • Usnadňuje správu všech virtuálních počítačů pomocí příkazového řádku.

Zatím jsme se zmínili o použití příkazového řádku dvakrát, a má to důvod. Vagrant je nástroj založený na příkazovém řádku, který je k dispozici pro systémy založené na Linuxu, Windows a MacOS. Tentokrát však neexistují žádná ozdobná rozhraní nebo dashboardy – je to jen příkazový řádek a vy.

Pokud máte zkušenosti s vývojem webu, je pravděpodobné, že budete používat příkazový řádek pro většinu každodenních úkolů. Na druhou stranu, učení potřebných příkazů k použití Vagrantu není tak složité. Pokud nejste obeznámeni s příkazovým řádkem přesto byste to neměli nechat zastavit.

�� Cena:

Vagrant je bezplatný projekt s otevřeným zdrojovým kódem. Tato skutečnost, ve spojení se všemi jeho dalšími funkcemi, z něj dělá fantastickou volbu pro sólo vývojáře i týmy. I když máte rozpočet na nákup prémiových místních vývojových nástrojů WordPress, je pravděpodobné, že Vagrant dokáže tuto práci lépe.

5. Lokální podle setrvačníku

Místní od Flywheel

Žádný z místních nástrojů pro vývoj WordPress, které jsme dosud prozkoumali, není to, co byste mohli považovat za příliš uživatelsky přívětivé. DesktopServer je ten, který je nejblíže, ale je vypuštěn archaickým rozhraním.

Ostatní jsou mocní, ale nejsou nijak snadno použitelná, pokud nemáte zázemí ve vývoji.

Proto jsme se rozhodli věci uzavřít Místní od Flywheel.

Už jsme napsal o Local by Flywheel v minulosti. Tehdy to však bylo dostupné pouze pro MacOS. Nyní mají k tomuto řešení přístup uživatelé Windows i MacOS a stále je to jeden z nejhezčích lokálních vývojových nástrojů WordPress v okolí.

Největší remíza pochází z snadno použitelného rozhraní Local. Nastavení nového webu je stejně snadné jako kliknutí na tlačítko a poté výběr několika základních konfigurací.

Používání Local by Flywheel.

V průběhu procesu si můžete vybrat ze serverů Nginx a Apache a také ze dvou verzí PHP (5 a 7). Okamžitě získáte mapování nového místního webu na doménu. Po nastavení webu budete mít přístup k němu z jednoduchého seznamu, který obsahuje všechny vaše další projekty. Kliknutím na některý z nich můžete zkontrolovat jejich nastavení, přistupovat k jejich databázi, přejít do místních adresářů a další.

Existuje dokonce možnost vytvořit živé odkazy na vaše místní webové stránky, což znamená, že můžete sdílet svůj pokrok se spoluhráči nebo klienty. Celkově nabízí Local by Flywheel zdaleka nejjednodušší zážitek, pokud jde o místní vývoj WordPressu. Nemusí to být tak silné jako Vagrant, ale díky své dostupnosti si to vynahradí.

�� Klíčové vlastnosti:

 • Umožňuje vám nastavit několik místních kliknutí na webových stránkách WordPress.
 • Umožňuje sledovat stav všech vašich stávajících webů ze seznamu.
 • Poskytuje možnost přístupu k hlavním panelům, databázím a místním adresářům vašich stránek jediným kliknutím.
 • Umožňuje vytvářet živé odkazy, sdílet přístup k místním projektům.
 • Nabízí možnost nastavení plánů, snadné nasazení webů WordPress pomocí preferovaných nastavení.

Pokud jde o funkce, vše, co Local by Flywheel nabízí, je přizpůsobeno webům WordPress. Stačí říct, že Local je radost použít, pokud jste nadšenci WordPress. Například nemusí nabídnout tolik možností přizpůsobení jako Vagrant, ale jsou to dva zcela odlišné nástroje. Přestože Vagrant doporučujeme více pro profesionální týmy, Local je ideální pro menší oblečení a projekty s méně přísnými požadavky.

�� Cena:

Local by Flywheel je zcela bezplatný nástroj, který umožňuje hostingová společnost Flywheel spravovaná WordPress. V dílech je také prémiová verze, ale podrobnosti o ní jsou v současné době vzácné. Celkově je to jeden z našich oblíbených místních vývojových nástrojů WordPress.

Také by vás mohly zajímat tyto články:

 • Společnosti postavené na outsourcingu vývoje softwaru
 • Jak vytvořit svůj vlastní web

Závěr

Ne všechny místní vývojové nástroje WordPress jsou si rovny. Ten, který si vyberete, bude mít velký vliv na způsob vaší práce. Pokud jste součástí týmu, ovlivní to také všechny, s nimiž pracujete. Proto se vyplatí provést výzkum, jaké možnosti jsou tam a jaké výhody vám každé řešení může nabídnout.

Pokusme se shrnout našich pět oblíbených místních vývojových nástrojů WordPress a díky nim je každý jedinečný:

DesktopServer

Jedná se o přímý nástroj vhodný pro začátečníky pro místní vývoj WordPress.

XAMPP

Tento softwarový zásobník je skvělý, pokud chcete mít plnou kontrolu nad svým prostředím.

MAMP

Tento nástroj je velmi podobný XAMPP, ale má několik méně funkcí a je o něco jednodušší.

Tulák

Je to vynikající nástroj pro místní vývoj založený na VM, který je pro seriózní vývojáře nutností.

Místní od Flywheel

Tento uživatelsky přívětivý program je ideální pro malé až střední projekty.

Máte nějaké dotazy ohledně toho, jak vybrat perfektní nástroj pro místní vývojové potřeby WordPress? Pojďme si o nich promluvit v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector