5 nejlepších FTP klientů pro uživatele WordPress v roce 2020 (Windows a Mac)

Existuje velká šance, že budete někdy muset spravovat soubory webů WordPress ručně. Ať už jste webový vývojář, který se každý den potýká se soubory, nebo jste běžný blogger, který musí po havárii zjistit soubory webu, FTP je nakonec nezbytností. Zde přicházejí do hry nejlepší FTP klienti!


Stručně řečeno, FTP klienti mají poskytnout jasný obraz o struktuře souborů a obsahu vašeho webhostingového nastavení a umožňují vám tyto soubory přenášet tam a zpět mezi serverem a počítačem.

V současné době existuje na trhu poměrně málo možností, takže budeme mluvit pouze o nejlepších FTP klientech pro uživatele WordPress. To zahrnuje klienty pro Mac a Windows a některé pro jiné operační systémy.

Ale dříve si přečtěte další informace o tom, co FTP klient dělá a jak ho používat.

Nejlepší FTP klienti

Obsah:
�� Co hledat u FTP klienta
�� Pět nejlepších FTP klientů pro uživatele WordPress
�� Což je nejlepší?
�� Bonus: Jak používat FTP klienta

Co hledat v nejlepších FTP klientech pro uživatele Mac a Windows WordPress

Nejlepší FTP klienti mají všechny podobné funkce, ale někteří z nich mají náhodné, jedinečné nástroje nebo lepší rozhraní než ostatní. Kromě toho budete chtít zajistit, aby byl váš FTP klient vhodný pro váš operační systém.

Co se týče funkcí, které najdete u nejlepších FTP klientů, zde je co očekávat:

 • ��️ Podpora různých protokolů pro přenos souborů, jako jsou FTPS, FTP a FTP přes SSL / TLS.
 • ☁️ Možná podpora synchronizace cloudu – jako u Disku Google a Dropboxu.
 • �� Standardní oblast hlavního okna s přihlášením hostitele, zprávou o stavu a připojením k místním a vzdáleným webům.
 • �� Umožňuje přenos větších souborů.
 • �� Poskytuje uživatelské rozhraní se záložkami pro snadný pohyb.
 • Filters Filtry názvů souborů pro rychlejší odstranění nepořádku a vyhledání položek.
 • Options Možnosti přetažení pro přesun souborů z místního webu na web online.
 • Support Podpora více jazyků.
 • �� Nastavení pro úpravu omezení rychlosti přenosu.

Je také hezké mít multiplatformní podporu pro Windows, Mac OS a Linux. Zjistili jsme však, že někteří klienti FTP pouze pro Mac vypadají mnohem čistěji než klienti napříč platformami. Totéž lze někdy říci o možnostech pouze pro Windows. V zásadě můžete zjistit, že FTP klient zaměřený na Mac nebo Windows má rozhraní, na které jste zvyklí.

Pět nejlepších FTP klientů pro uživatele WordPress

FileZillaCyberduck WinSCP CuteFTP Vysílat
CenaVolný, uvolnitVolný, uvolnitVolný, uvolnit59,99 $ a 89,99 $45 dolarů
Mac nebo Windows?Oba (a další)ObaOknaOknaMac
Protokoly přenosu souborůSSH, FTP, SSL / TLSFTP, SFTP, SSL / TLSFTP, SFTP, FTPS, SCP, WebDAV, S3FTP, FTPS (SSL), HTTP, HTTPS (SSL), SFTP (SSH2)FTP, WebDAV, SFTP, S3
Cloudová synchronizace?NeAnoNeNeAno

1. FileZilla (filezilla-project.org)

filezilla

FileZilla je nejen jedním z nejznámějších FTP klientů na trhu, ale funguje také na několika operačních systémech, včetně Mac OS X a Windows..

Rozhraní se snadno používá a umožňuje přenos souborů větších než 4 GB. Jedná se o projekt s otevřeným zdrojovým kódem, který pravidelně přijímá aktualizace. Z tohoto důvodu je také bezplatné řešení pro ty, kteří mají rozpočet (nebo pro ty, kteří nevidí místo placení za FTP klienta).

FileZilla je také poměrně unikátní v tom, že poskytuje vynikající podporu ve srovnání s některými dalšími možnostmi FTP klientů, které můžete najít. Například FileZilla má skvělé fórum, kde můžete chatovat s ostatními uživateli. Wiki je užitečná a můžete se dokonce zúčastnit zasláním chyb nebo vyžádáním funkcí přímo z webu FileZilla. FileZilla bývala podporována pouze ve Windows, takže se domníváme, že je nejlepší v tomto OS, ale existují i ​​klienti pro jiné platformy.

Windows nebo Mac? ��

Oba (také Linux a další operační systémy)

Ceny ��

Volný, uvolnit

Vlastnosti ��️

 • Záložky, které začínají tam, kde jste skončili.
 • Vynikající správce webu a oblast, kterou můžete sledovat po dokončení převodů.
 • Přetahováním nástrojů můžete přesouvat soubory z jednoho místa na druhé.
 • Podpora SSH, FTP a SSL / TLS.
 • Mnoho klientů používá tento FTP klient pro lidi z celého světa.
 • Porovnání adresářů, které zobrazuje různé soubory vedle sebe.
 • Vzdálená možnost pro úpravy a vyhledávání souborů.
 • Filtrování názvů souborů, pokud potřebujete vymazat některé další soubory nebo otevřít soubor a zobrazit jeho obsah.
 • Fronta přenosu pro zobrazení stavu všech procesů.

Kdo by měl zvážit tohoto FTP klienta? ��

Nejen, že je FileZilla zdarma, ale má také jedno z více standardizovaných rozhraní, které můžete najít. Líbí se mi FileZilla nejlépe pro uživatele Windows, ale vyplatí se vám střílet, pokud používáte jiný operační systém. Je to také skvělá volba pro ty, kteří mají rádi open-source projekty s velkým množstvím aktualizací a kvalitní online podpory.

2. Cyberduck (cyberduck.io)

cyberduck

Mnoho klientů s více platformami FTP nefunguje na počítačích Mac tak dobře. Cyberduck je naproti tomu výjimkou.

Pěkně se integruje do počítačů se systémem Windows i Mac a téměř všechny hlavní funkce jsou k dispozici ve verzi pro Mac. To zahrnuje vše od nalezení souborů v počítači až po uložení přihlašovacích údajů.

Cyberduck se může pochlubit jedním z nejintuitivnějších moderních rozhraní, pokud jde o FTP klienty. Při pohledu na jeho design má pocit, že se jedná o produkt Mac, takže jej můžeme obvykle doporučit každému, začátečníkům nebo zkušeným. Jednou z vynikajících funkcí je to, jak se Cyberduck připojuje k jakémukoli typu serveru, včetně Amazon S3, FTP a Disku Google. Je také působivé, že můžete distribuovat obsah v cloudu, a to vše jednoduchým připojením k síti pro doručování obsahu.

Windows nebo Mac? ��

Oba

Ceny ��

Volný, uvolnit

Vlastnosti ��️

 • Podporuje jedinečnou řadu serverů, jako jsou FTP, SFTP, Disk Google, Microsoft Azure, Amazon S3, OneDrive, Dropbox a další.
 • Šifrování na straně klienta k zabezpečení všech dat přenášených z místního webu do cloudového webu. Každý z vašich souborů se před přenosem zašifruje.
 • Při úpravách souborů není třeba držet se jednoho textového editoru. Cyberduck umožňuje upravovat soubory pomocí preferovaného editoru. Funguje to rychlou integrací s FTP klientem.
 • Sdílení souborů pomocí webového prohlížeče, CDN a HTTP URL z Cyberduck.
 • Přidáním záložek se vrátíte k věcem, jako je vaše historie, soubory a import. Můžete dokonce importovat soubory záložek.
 • Povoleno ukládání do mezipaměti pro rychlejší procházení a "rychlý pohled" prostřednictvím vašich souborů.
 • Integrace s běžnými technologiemi operačního systému, jako je Bonjour, Keychain, Finder a Notification Center.
 • Podpora desítek jazyků.
 • Možnosti přenosu, stahování, kopírování a synchronizace mezi servery.

Kdo by měl zvážit tohoto FTP klienta? ��

Jedná se o multiplatformový FTP klient, kterého by se uživatelé Mac neměli bát. Vyplatí se vyzkoušet, protože je zdarma, a měli byste být schopni rychle si zvyknout na uživatelské rozhraní. Pokud jde o funkce, líbí se mi Cyberduck pro zájemce o připojení k více jedinečným serverům, jako je Azure nebo Google Cloud Storage. Je to také skvělá volba pro distribuci obsahu v cloudu.

3. WinSCP (winscp.net)

winscp

WinSCP přeskočí celou myšlenku FTP klienta napříč platformami a striktně se drží Windows.

Mnoho uživatelů to miluje, protože všechny vývojové prostředky přecházejí do jednoho operačního systému a rozhraní má tendenci vypadat vhodněji na to, na co jsou uživatelé Windows zvyklí. WinSCP je jedním z populárnějších klientů FTP, SFTP a FTPS, protože umožňuje snadno kopírovat soubory mezi místními a vzdálenými servery.

V současné době podporuje WinSCP šest protokolů souborů, včetně WebDAV, FTP a FTPS. Grafické uživatelské rozhraní se může zpočátku zdát zastrašující, ale je to vlastně docela jednoduché, jakmile se to stane. Integrovaný textový editor také eliminuje potřebu najít editora sami. Obecně platí, že pokročilí uživatelé by měli být spokojeni se všemi funkcemi, které jsou součástí WinSCP. Začátečníci mohou být zpočátku ohromeni, ale není to tak špatné.

Windows nebo Mac? ��

Pouze Windows

Ceny ��

Volný, uvolnit

Vlastnosti ��️

 • Možnosti přenosu souborů přes FTP, SFTP, FTPS, SCP, WebDAV nebo S3.
 • Ukládání do mezipaměti adresářů pro zefektivnění programu a umožnění rychlejšího přenosu souborů a procházení.
 • Šifrování všech souborů pro zabezpečení všeho, co umístíte na svůj server.
 • Možnosti změny kolem uživatelského rozhraní v závislosti na nástrojích, které nejvíce využíváte.
 • Vynikající integrace se všemi aplikacemi a funkcemi Windows. Můžete se také integrovat s jinými aplikacemi, jako jsou PuTTY, Pageant a FileZilla.
 • Jedno hlavní heslo, které zabraňuje jakémukoli typu dešifrování škodlivého softwaru. To také pomáhá, pokud máte několik hesel, která je třeba uložit. Jediným problémem je, že na své hlavní heslo nesmíte zapomenout.
 • Administrátorská omezení, která zabraňují uživatelům (ať už ve vaší organizaci nebo vy sami) upravovat důležité soubory.
 • Zcela grafické rozhraní, které dělá proces prohlížení více vizuální.
 • Překlady do desítek jazyků pro globální přístup.
 • Automatizace pro všechny skriptování a úkoly.

Kdo by měl zvážit tohoto FTP klienta? ��

Mám ráda puristy WinSCP pro Windows, protože víte, že veškerý vývoj jde do rozhraní Windows a ne k jiným platformám. WinSCP je také hezký pro ty, kteří chtějí tuto funkci hlavního hesla. Jedná se o přidanou vrstvu zabezpečení a pomocí jediného zámku můžete ukládat všechna svá jednotlivá hesla.

4. CuteFTP (www.globalscape.com/cuteftp)

cuteftp

CuteFTP je jedním z nejlepších prémiových FTP klientů z několika důvodů. Především má mnoho jedinečných funkcí, které nenajdete v žádném z bezplatných FTP klientů. Například CuteFTP poskytuje něco, co se nazývá nástroj TappIn, který vám umožňuje sdílet soubory z počítače do jiných zařízení, jako jsou iPady a telefony..

Jsou podporovány hlavní protokoly pro přenos souborů a pro zabezpečení můžete očekávat špičkové šifrování.

Jak jsme již zmínili dříve, CuteFTP má cenovku, ale toto je často skvělá příležitost, když přemýšlíte o dalších funkcích a zákaznické podpoře, které obdržíte. Přemýšlejte o tom: žádný z bezplatných FTP klientů nemá specializované týmy podpory. Jednoduše musíte hledat fóra a internet, abyste našli řešení. CuteFTP vlastní a prodává společnost Globalscape, která má podpůrné telefonní číslo, e-mail a chatovací schránku.

Windows nebo Mac? ��

Windows (Starší verze Mac najdete online – a můžete sdílet soubory s Mac)

Ceny ��

59,99 $ nebo 89,99 $, pokud chcete jeden rok údržby a podpory. K dispozici je také bezplatná zkušební verze.

Vlastnosti ��️

 • Komplexní sada protokolů, jako je SFTP, HTTP / S a FTP / S.
 • Šifrování pomocí OpenPGP. To zahrnuje nabídky pro ověřování hesel a středisko pro správu hesel.
 • Vzdálený přístup na web. Můžete pracovat s několika vzdálenými weby najednou.
 • Vzdálené miniatury obrázků pro snazší prohlížení.
 • Přetažení souborů – až 100 přenosů najednou.
 • Vestavěný editor pro správu a úpravu všech vzdálených dokumentů.
 • Průvodci a návody pro propojení s novými weby. To vše je poskytováno v rámci FTP klienta.
 • Správa zvukových souborů a možnost generovat kanály RSS pro podcasty.
 • Vynikající funkce správy místních souborů.
 • Zálohy a synchronizace pro všechny vaše soubory webu.
 • Automatizované přenosy souborů, včetně plánování.

Kdo by měl zvážit tohoto FTP klienta? ��

I když vás může cena odvádět pryč od CuteFTP, mějte na paměti, že se jedná pouze o jednorázový poplatek a dostanete řadu dalších funkcí. Nemluvě, máte možnost přímé podpory zákazníků. Zvažte CuteFTP, pokud jste v počítači se systémem Windows a chcete bezkonkurenční zabezpečení nebo jedinečné funkce, jako je plánování přenosu, vytváření podcastů RSS a vzdálené úpravy.

5. Vysílat (panic.com/transmit)

přenášet

Mluvili jsme o našem oblíbeném FTP klientovi se systémem Windows, ale co jen pro uživatele Mac?

Odpověď je odpověď na tuto otázku, protože se jedná o krásně navržený nástroj pro přenos souborů s integracemi pro mnoho serverů a výkonným uživatelským rozhraním. Transmit často přichází s novými verzemi (aktuálně na Transmit 5), takže rychlost, bezpečnost a funkčnost se v průběhu let docela zlepšila.

Uživatelé Macu si užívají, jak se Transmit plynule spojuje s prostředím Mac OS. Z tohoto důvodu se mohou všechny úrovně uživatelů rychle naučit lana. Přesto je Transmit nejoblíbenější u webových vývojářů. Nemusíte však být tak zkušení, aby vám připojení Transmit fungovalo. Moderní editor kódu vyniká jako jeden z nejčistších na trhu a vyhledávač souborů rychle vyhledává správné soubory..

Windows nebo Mac? ��

Pouze Mac

Ceny ��

45 $ – s bezplatnou 7denní zkušební verzí

Vlastnosti ��️

 • Dvou-panelové zobrazení, které je mnohem rychlejší k nalezení souborů než u nástroje Finder.
 • Připojení k 11 cloudovým serverům, z nichž některé zahrnují Amazon Rackspace, Dropbox, OneDrive a Disk Google.
 • Klasický přenos souborů ve formě FTP, WebDAV, SFTP a S3.
 • Funkce zvaná Panic Sync, která je jedním z nejrychlejších a nejbezpečnějších způsobů synchronizace místních a cloudových webů. V zásadě zajišťuje synchronizaci a umožňuje přístup k vašim souborům na více zařízeních.
 • Synchronizace do az různých zařízení. Můžete synchronizovat z místního do místního prostředí nebo ze vzdáleného do vzdáleného.
 • Neuvěřitelné rychlosti díky inteligentním složkám, vylepšenému zpracování více podprocesů a dalším.
 • A "Získejte postranní panel Informace" což vám umožní identifikovat informace ze souborů při jejich procházení.
 • A "Přejmenovat dávku" nástroj pro výběr velké kolekce souborů a jejich přejmenování najednou.
 • A "Místa" nebo lišta záložek, která vám umožní přeskočit na vaše oblíbené soubory nebo složky kliknutím na tlačítko.
 • Schopnost vytvářet a spravovat zabezpečené klíče bez opuštění FTP klienta.
 • Podpora pro Krypton a YubiKey.
 • Dvoufaktorové přihlašovací přihlášení pro zvýšení bezpečnosti.
 • Podpora extrémně velkých složek a souborů Amazonky.
 • Funkce drag and drop spolu s nástroji pro kopírování a vkládání pro všechny soubory.
 • Podpora hrstky jazyků včetně čínštiny, francouzštiny, němčiny a angličtiny.

Kdo by měl zvážit tohoto FTP klienta? ��

Začneme tím, že Transmit vypadá jako jeden z nejlepších FTP klientů pro uživatele Mac. Cena je dostatečně nízká, aby odůvodnila nákup. Obdržíte skvělé rozhraní založené na počítači Mac a některé další nástroje, které byste u bezplatného FTP klienta nikdy nenašli. Také se nám líbí pro ty, kteří mají největší zájem o synchronizaci s cloudovými servery, jako je Disk Google a Box. Podpora těchto typů převodů je úžasná.

A konečně, Transmit je skvělý pro ty, kteří chtějí prvotřídní zabezpečení. S Panic Sync, šifrováním a dvoufaktorovým ověřením se nemůžete pokazit.

Kterého z nejlepších FTP klientů byste si měli vybrat?

Zde je další pohled na naše srovnávací srovnání nejlepších FTP klientů pro uživatele WordPress i mimo ně.

FileZillaCyberduck WinSCP CuteFTP Vysílat
CenaVolný, uvolnitVolný, uvolnitVolný, uvolnit59,99 $ a 89,99 $45 dolarů
Mac nebo Windows?Oba (a další)ObaOknaOknaMac
Protokoly přenosu souborůSSH, FTP, SSL / TLSFTP, SFTP, SSL / TLSFTP, SFTP, FTPS, SCP, WebDAV, S3FTP, FTPS (SSL), HTTP, HTTPS (SSL), SFTP (SSH2)FTP, WebDAV, SFTP, S3
Cloudová synchronizace?NeAnoNeNeAno

Pokud jde o naše doporučení založená na funkcích, je třeba zvážit několik myšlenek:

 • Přejít na FileZilla pokud chcete základy FTP klienta bez dalších zvonků a píšťalek. Poskytuje vše od přetahování souborů do fronty přenosu a vzdálené úpravy souborů po filtrování názvů souborů.
 • Jděte s Cyberduckem pokud chcete nějaké možnosti synchronizace s cloudovými službami a tradičními přenosy. Má také skvělé sdílení souborů a šifrování.
 • Přejít na WinSCP pokud chcete tradiční možnosti přenosu souborů s grafickým rozhraním a možnost uložit všechna pověření pod jedním hlavním heslem.
 • Jděte s CuteFTP pokud chcete pracovat s více vzdálenými weby najednou. Je to také solidní FTP klient pro jedinečné úkoly, jako je generování RSS kanálů podcasty a zálohování všech souborů.
 • Jděte s Transmit pokud chcete synchronizovat s celou řadou cloudových serverů. Je to také vynikající volba, když se pokoušíte synchronizovat velké soubory s více zařízeními.

A to je vše, co máme pro nejlepší FTP klienty pro WordPress a další!

Bonus: Jak používat FTP klienta

FTP klienti se vyvíjeli v průběhu let, ale stále mají své místo ve světě vývoje a správy webových stránek. Jistě, někteří klienti by se mohli více soustředit na cloudovou synchronizaci, ale měli byste také ponechat ty tradiční FTP klienty ve svém arzenálu pro případ, že je budete potřebovat.

Ve svém nejzákladnějším protokolu FTP (File Transfer Protocol) se počítač připojuje k vašemu webu, což umožňuje přenos souborů z tohoto místního (počítačového) prostředí na web. Tyto soubory ukládají všechna data na vašem webu. Pokud jde o WordPress, mělo by to zahrnovat soubory pro témata, pluginy, prvky médií a strukturu webu.

Pro dokončení přenosu souboru je vyžadován FTP klient. Toto je počítačová aplikace. Hlavní okno klienta FTP obvykle vypadá takto:

V systému Mac:

filezilla mac

V systému Windows:

filezilla win

Tato celá věc může vypadat zpočátku trochu komplikovaně, ale přihlašujete se pomocí pověření hostitele, které odhaluje soubory webových stránek v jedné oblasti (na pravé straně) a soubory počítače v jiné oblasti (na levé straně). ). Pak můžete přetáhnout soubory z počítače do správného umístění na vašem webu.

Kopírování, mazání, úpravy a odesílání souborů je podporováno. Jakmile se klient FTP seznámí se základními tlačítky a akcemi, které můžete podniknout, stává se FTP uživatelsky příjemným.

�� Poznámka: Ke spuštění nebo správě WordPress obvykle nepotřebujete FTP klienta.

Používá se hlavně k instalaci nebo řešení problémů WordPress. V dnešním světě poskytuje většina hostingových společností (i ty levné) instalace WordPress jedním kliknutím, takže FTP klienti nejsou vše potřebné k instalaci.

Stále se však možná budete chtít naučit, jak na to. Hlavním účelem FTP klienta ve WordPress je, pokud potřebujete najít chyby nebo problémy v souborech, když nemáte přístup k dashboardu WordPress.

Například můžete poškodit web a musíte pracovat prostřednictvím FTP klienta. FTP klienti mohou být také užiteční při instalaci webu a při migraci vašeho webu na jiného hostitele.

Klienti FTP mohou provádět mnoho úkolů, ale hlavní směrnicí je přesouvat soubory z místního počítače (počítače) na váš web WordPress.

K tomu potřebujete uživatelské jméno FTP a heslo pro tento web WordPress. Kde to najdete? Při spuštění blogu WordPress a aktivaci hostovacího účtu jsou přihlašovací údaje zaslány všem majitelům stránek v e-mailu. Pokud máte potíže s jejich hledáním, promluvte si s hostitelem.

Po získání těchto údajů se budete moci přihlásit k FTP klientovi a připojit se k souborům webů WordPress.

Závisí to na klientovi FTP, kterého si vyberete, ale vždy existuje prostor pro zadání hostitele (obvykle adresa vašeho webu), uživatelského jména a hesla. Poté klikněte na tlačítko Přihlásit se nebo Připojit – cokoli se zobrazí v klientovi.

Vaše nejlepší sázka na port je 22 a protokol by měl být na SFTP. Tato konfigurace šifruje vaše soubory pro lepší zabezpečení.

přihlásit se

Po připojení má většina nejlepších FTP klientů vedle sebe panely souborů, s místními soubory na jedné straně a soubory WordPress na straně druhé. Jste schopni dělat věci jako kopírování, mazání a nahrávání.

srovnání

Většinu času jednoduše přetáhnete jeden ze souborů z místních složek a umístíte je do správné složky na svém webu WordPress. Převod se poté umístí do fronty a zpracuje během několika sekund (obvykle).

Pokud máte nějaké dotazy nebo zkušenosti s klienty, o kterých jsem mluvil, zanechte nám komentář v sekci níže.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map